Polska XIX w./Rosja. Mikołaj I. 3/4 Rubla = 5 złotych 1839 MW, Warszawa

Cena wywoławcza::
100 pln
Cena końcowa:
177 pln
Przebicie:
77 %

Opis przedmiotu

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-W

Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 3/4 RUBLA. 5 ZŁOT. 1839

Ślady długiego obiegu.

Bitkin 1145; Plage 363

Stan zachowania: 4 (F)
Waga: 15,44 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Stanisław August Poniatowski. Talar 1793 Targowica, Warszawa NGC MS62 - PIĘKNY
Aw.: W wieńcu dębowym napis w dziewięciu wierszach: CIVIBUS / QUORUM PIETAS / CONIURATIONE DIE III / MAI MDCCXCI OBRUTAM / ET DELETAM LIBERTA / TE POLONA TUERI /CONABATUR RESPU / BLICA RESUR / GENS W otoku: GRATITUDO CONCIVIBUS EXEMPLUM POSTERITATI Rw.: Napis w sześciu wierszach: DECRETO / REIPUBLICÆ NEXU / CONFEDERATIONIS IUNCTÆ / DIE V XBRIS MDCCXCII / STANISLAO AUGUSTO / REGNANTE. W otoku: 10 7/16 EX MARCA PURA COLONIENSI 1793. Na obrzeżu napis: FIDEI REIPUBLICAE PIGNUS Po ogłoszeniu Konstytucji 3 Maja, pod naciskiem Rosji, zawiązała się Konfederacja Targowicka, która stawiała sobie za cel obalenie skutków przyjęcia ustawy zasadniczej. W celach propagandowych postanowiono wyemitować w 1793 roku talary bez portretu królewskiego. Jednak do faktycznej emisji wtedy nie doszło. Monety zostały wybite później, oryginalnymi stemplami, jako pamiątka historyczna w celach propagandowych.Odmiana talara targowickiego z gwiazdą pięcioramienną. W wieńcu 31 żołędzi.Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i subtelną kolorową patyną dodającą uroku. Jeden z najpiękniejszych egzemplarzy talara targowickiego, z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji. Kopicki 2484; Davenport 1622; Plage 410; H-Czapski 3353; Parchimowicz 1232; Berezowski 30; Parchimowicz (Poniatowski) 36.a
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcemRw.: Orzeł chwytający zającaWyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i szlachetną patyną.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Kopicki 53 (R2)
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Bogato dekorowana zbroja. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. Pod nogami lwów inicjały G-R (Gerhard Rogge). Data 1641 w kartuszu. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS GEDANENSISMennica Gdańska w latach 1640 i 1641 wykorzystała stemple półtalarów do bicia monet złotych. W 1641 roku, stemplami półtalarów wybito wielodukatówki o nominałach 2, 3 i 4 dukaty. Rada miasta nie zdecydowała się na bicie donatyw, ta seria wielodukatówek miała być monetą obiegową, miała służyć celom handlu międzynarodowego. W 1642 roku z mennicy w Gdańsku wyszła kolejna seria wieloduktów. Dopiero w 1645 roku ponownie powrócono do bicia donatyw w Gdańsku. Po raz pierwszy dwudukat pojawił się w 1858 roku, w kolekcji J. Mathego w Gdańska. Moneta jest znana jedynie w zbiorach Muzeum Zamku w Warszawie. Dwudukata z 1641 roku, nie posiadał E. H. Czapski w Krakowie. Nie był notowany także w wielkich zbiorach A. Potockiego i K. Sobańskiego. Jest to drugi znany egzemplarz na rynku numizmatycznym. Moneta z 36 aukcji domu aukcyjnego Rauch z 1986 roku.Bardzo ładne detale, drobne ryski w polu przy głowie króla. Na awersie i rewersie wiekowa kolorowa patyna. Ogromna rzadkość i jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki egzemplarz. Polecamy!Kopicki 7553 (R8); CNG 216; Parchimowicz 1856; Friedberg 13; Dutkowski „Złoto Wazów” tom I: 301 (R7); Kaleniecki str. 281 (trzy notowania)
Cena wywoławcza:
150 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS. Odmiana trojaka bydgoskiego, gdzie na rewersie pełna data rozdzielona herbem Lewart. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger B.00.1.a (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Popiersie króla bez obwódki, na rewersie herb Lewart w tarczy.Egzemplarz doceniony najwyższą notą w rankingu NGC.Moneta z blaskiem menniczym i złotawą patyną. Naturalnie wygięty krążek - moneta z walcarki.Kopicki 773 (R)
Cena wywoławcza:
400 pln
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Aw.: Popiersie króla w koronie i w pancerzu, z wyłożonym wysokim kołnierzem ozdobionym koronkami, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIM D G REX POL ET SUEC M D L RUS PRRw.: Dwa lwy z pojedynczymi ogonami podtrzymują tarczę miejską, data 1649 w owalnym kartuszu, po bokach inicjały G-R. Nad tarczą wieniec z wielolistną gałązką. W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSISWariant z siedmiolistną gałązką w wieńcu na rewersie. Na awersie tytulatura zakończona kropką. Wariant ten znajduję się m.in. w zbiorze Muzeum Narodowego w Warszawie.Menniczej świeżości moneta ze szlachetną, wiekową patyną.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 7641 (R2); Tyszkiewicz 7; Davenport 4358; CNG 300la; Talary Jana Kazimierza G.37. (R5-R6)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Rzadki i ceniony rocznik ortów gdańskich, trudny do zdobycia w tak wyszukanym stanie zachowania.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia. Po bokach krzyża, nad herbem gdańska kulki. „Wysoka” kropka między D a L w tytulaturze na awersie.Egzemplarz godny polecenia.Kopicki 7485 (R2); Shatalin GD12-12 (R3); KOG 1612/2 (R3)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław
Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław
Aw: Popiersie Karola VI w prawo, w otoku: CAROL VI D G R I S A - GE HI HU BO REXRw.: Dwugłowy orzeł cesarski pod koroną, w otoku: ARCHID AUST DUX BUR SILESIÆBardzo ładny egzemplarz z widocznym blaskiem menniczym. Lekko pofalowana powierzchnia.F.u.S. 928; Herinek 138; KM# 858
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.