Polska XIX w. /Rosja. Mikołaj I. 3/4 rubla = 5 złotych 1838 MW, Warszawa

Cena wywoławcza::
120 pln
Cena końcowa:
260 pln
Przebicie:
117 %

Opis przedmiotu

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-W

Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 3/4 RUBLA. 5 ZŁOT. 1838

Odmiana z trzema jagódkami po piątej gałązce lauru.

Berezowski 5 zł; Bitkin 1144; Plage 361

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 15,44 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1585, Ryga PCGS MS64 (MAX) - WYŚMIENITY
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1585, Ryga PCGS MS64 (MAX) - WYŚMIENITY
Wariant z dużą głową króla. Na rewersie lilijki przy nominale.Starannie wyselekcjonowany egzemplarz pod względem stanu zachowania.Moneta z obustronnym blaskiem menniczym.Iger R.85.1.a (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Bogato dekorowana zbroja. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. Pod nogami lwów inicjały G-R (Gerhard Rogge). Data 1641 w kartuszu. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS GEDANENSISMennica Gdańska w latach 1640 i 1641 wykorzystała stemple półtalarów do bicia monet złotych. W 1641 roku, stemplami półtalarów wybito wielodukatówki o nominałach 2, 3 i 4 dukaty. Rada miasta nie zdecydowała się na bicie donatyw, ta seria wielodukatówek miała być monetą obiegową, miała służyć celom handlu międzynarodowego. W 1642 roku z mennicy w Gdańsku wyszła kolejna seria wieloduktów. Dopiero w 1645 roku ponownie powrócono do bicia donatyw w Gdańsku. Po raz pierwszy dwudukat pojawił się w 1858 roku, w kolekcji J. Mathego w Gdańska. Moneta jest znana jedynie w zbiorach Muzeum Zamku w Warszawie. Dwudukata z 1641 roku, nie posiadał E. H. Czapski w Krakowie. Nie był notowany także w wielkich zbiorach A. Potockiego i K. Sobańskiego. Jest to drugi znany egzemplarz na rynku numizmatycznym. Moneta z 36 aukcji domu aukcyjnego Rauch z 1986 roku.Bardzo ładne detale, drobne ryski w polu przy głowie króla. Na awersie i rewersie wiekowa kolorowa patyna. Ogromna rzadkość i jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki egzemplarz. Polecamy!Kopicki 7553 (R8); CNG 216; Parchimowicz 1856; Friedberg 13; Dutkowski „Złoto Wazów” tom I: 301 (R7); Kaleniecki str. 281 (trzy notowania)
Cena wywoławcza:
150 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1656 IC-IT Kraków NGC AU55 (MAX) – ŁADNY
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1656 IC-IT Kraków NGC AU55 (MAX) – ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem zawiązanym na ramieniu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIM - DG REX P&amp;SRw.: Pod koroną pięciopolowy herb polsko-szwedzki. Nominał po bokach tarczy herbowej, poniżej litery I.C. W otoku: MONET ARGE REGNI PO 1656Odmiana orta krakowskiego ze szwedzkiej emisji. Głowa króla większa.Brak obwódek po obydwu stronach monety. Inicjały IC Jana Czamera pod tarczą herbową.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Menniczej świeżości moneta. Kolorowa patyna zachodząca od rantu. Dużo połysku.Kopicki 1742
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1622, Bydgoszcz PCGS MS62 (2MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1622, Bydgoszcz PCGS MS62 (2MAX) - PIĘKNY
Druga najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS. Ort zaliczony do dość rzadkiej odmiany, w której fałdy szarfy przedstawione są za pomocą punktowych zdobień. Rękawica w kółeczka. Krzyż w koronie króla posiada tylko jedno ramię (!). Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
800 pln
August II Mocny. 1/12 talara ( dwugrosz) 1703 ILH, Drezno NGC MS64 (MAX) - WYŚMIENITE
August II Mocny. 1/12 talara ( dwugrosz) 1703 ILH, Drezno NGC MS64 (MAX) - WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym.&nbsp;Zasłużona najwyższa nota w rankingu NGC.Kahnt 176; Kopicki 10719
Cena wywoławcza:
250 pln
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUMRw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3. W otoku: DUX SAX I C M A &amp; W S R I ARCH &amp; EL 1754Piękny egzemplarz z obustronnym połyskiem menniczym i delikatną patyną dodającą uroku.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Khant 555; Merseburger 1756
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Śląsk. Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie. Jan Chrystian i Jerzy Rudolf (1602-1621). Dukat 1610, Złoty Stok - PIĘKNY
Śląsk. Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie. Jan Chrystian i Jerzy Rudolf (1602-1621). Dukat 1610, Złoty Stok - PIĘKNY
Aw.: Popiersie księcia w prawo, w zbroi, z płaszczem spiętym broszą na ramieniu i szarfą dowódcy. Napis w połowie przerywają dwie tarcze z orłem śląskim i szachownicą legnicką. W otoku: MO AVREA D G - IOHAN CHR ETRw.: Popiersie księcia w lewo, w zbroi z płaszczem spiętym broszą na ramieniu i szarfą dowódcy. Napis w połowie przerywają dwie tarcze z orłem śląskim i szachownicą legnicką. Po bokach data 16-10. W otoku: GEOR RVD FR D - SL LIG ET BREGMennicę w Złotym Stoku została założona w roku 1507 roku przez książąt Albrechta i Karola będących wnukami króla Czech Jerzego z Podiebradów. Po śmierci księcia Joachima Fryderyka władzę w księstwie objęła żona Anna, matka dwóch nieletnich synów Jan Chrystiania i Jerzego Rudolfa. Po jej śmierci w 1605 roku mennica w Złotym Stoku wybiła monety okolicznościowe. Kiedy obaj książęta zastali pełnoletni podzieli księstwo miedzy siebie. Jan Chrystian otrzymał księstwo brzeskie wraz za ze Złotym Stokiem, a Jerzy Rudolf księstwo legnickie. Mennica w Złotym Stoku biła ich wspólne srebrne i złote monety od 1602 do 1621 roku. Na monetach tych bracia występują razem i tytułują się książętami legnicko-brzeskimi.Blask menniczy. Piękny, czerwony kontrast podkreślający szczegóły. Lekko pofalowana powierzchnia - naturalna cecha charakterystyczna dla tego typu monet w etapie bicia. Kopicki 5135 (R4); Friedberg 3166; F.u.S. 1469
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - odmiana GEDANEN-SIS - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - odmiana GEDANEN-SIS - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia na rewersie.Ciekawy błąd w zapisie miasta. Kropka między GEDANEN a SIS.Piękny awers z widocznym blaskiem menniczym, rewers odciśnięty zużytym stemplem.Shatalin/Grendel GD13-13 (R4)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.