Polska XIX w./Rosja. Mikołaj I. 3/4 Rubla = 5 złotych 1837 MW, Warszawa

Cena wywoławcza::
200 pln
280 pln
40 %

Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 3/4 RUBLA. 5 ZŁOT. 1837.

Odmiana z 3 jagódkami po 5 gałązce lauru.

Resztki połysku menniczego.

Bitkin 1143; Plage 357 - podobne; Berezowski 7.50 zł

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 15,45 g Ag

Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1592, Wilno NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Cena wywoławcza:
4 000 pln
August III Sas. Szóstak 1754, Lipsk NGC MS62 (MAX) – PIĘKNY
Cena wywoławcza:
800 pln
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 Uwłaszczenie Włościan, srebro - UNIKAT
Aw.: Dziewięciowierszowy napis. NA / PAMIĄTKĘ / UWŁASZCZENIA / PRZEZ/ RZĄD NARODOWY / POLSKI / 1865. r. W otoku: ZE SREBER PODOLSKICH ZŁOŻONYCH NA SPRAWĘ NARODOWĄRw.: Ukoronowana tarcza herbowa. W otoku: WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆMedal wybity na pamiątkę uwłaszczenia chłopów przez Rząd Narodowy Polski w 1863 roku.UNIKAT. Jedyny znany nam egzemplarz bez zapisu daty 22 stycznia na awersie, a z rokiem 1863. Dodatkowo zamiast gwiazdki pod napisami w otoku jest rozetka.&nbsp;Nie udało nam się dotrzeć do notowań tego wariantu.&nbsp;Do medalu oryginalne pudełko z przełomu XIX wieku.&nbsp;Niespotykany stan zachowania, kolorowa patyna, lustro mennicze na całej powierzchni.H-Czapski 8033 (R3) - podobny
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Cena wywoławcza:
2 000 pln