SREBRO - PIĘKNY i RZADKI

Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Srebro - PIĘKNY i RZADKI

Cena wywoławcza::
3 500 pln
Cena końcowa:
4 700 pln
Przebicie:
34 %

Opis przedmiotu

Aw.: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMI

Rw.: Wieniec złożony z liści dębu i zboża, opleciony cierniem, napis pośrodku: TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY RUSI /  1569 - 11 SIERPNIA - 1869

Bardzo rzadki wariant w srebrze. Na rancie: ARGENT. Zaledwie kilka notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.

Drobne ryski w polu, lekkie obicia rantu, ale medal w pięknym stanie zachowania.

Na aukcji posiadamy również wariat w brązie. Warto pokusić się o zdobycie obydwu sztuk.

H.-Czapski 8036 (R2) (srebro)

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 142,72 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Stanisław August Poniatowski. Talar 1793 Targowica, Warszawa NGC MS62 - PIĘKNY
Aw.: W wieńcu dębowym napis w dziewięciu wierszach: CIVIBUS / QUORUM PIETAS / CONIURATIONE DIE III / MAI MDCCXCI OBRUTAM / ET DELETAM LIBERTA / TE POLONA TUERI /CONABATUR RESPU / BLICA RESUR / GENS W otoku: GRATITUDO CONCIVIBUS EXEMPLUM POSTERITATI Rw.: Napis w sześciu wierszach: DECRETO / REIPUBLICÆ NEXU / CONFEDERATIONIS IUNCTÆ / DIE V XBRIS MDCCXCII / STANISLAO AUGUSTO / REGNANTE. W otoku: 10 7/16 EX MARCA PURA COLONIENSI 1793. Na obrzeżu napis: FIDEI REIPUBLICAE PIGNUS Po ogłoszeniu Konstytucji 3 Maja, pod naciskiem Rosji, zawiązała się Konfederacja Targowicka, która stawiała sobie za cel obalenie skutków przyjęcia ustawy zasadniczej. W celach propagandowych postanowiono wyemitować w 1793 roku talary bez portretu królewskiego. Jednak do faktycznej emisji wtedy nie doszło. Monety zostały wybite później, oryginalnymi stemplami, jako pamiątka historyczna w celach propagandowych.Odmiana talara targowickiego z gwiazdą pięcioramienną. W wieńcu 31 żołędzi.Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i subtelną kolorową patyną dodającą uroku. Jeden z najpiękniejszych egzemplarzy talara targowickiego, z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji. Kopicki 2484; Davenport 1622; Plage 410; H-Czapski 3353; Parchimowicz 1232; Berezowski 30; Parchimowicz (Poniatowski) 36.a
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1581, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1581, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS . Trojak NIENOTOWANY w katalogu Igera; odmiana, gdzie po LIT kropka, ale MDL. na awersie monety. Nad księżycem na awersie gwiazda gruba i mała. Podobny egzemplarz do Iger V.81.3. Bardzo ładny. Pięknie zachowane detale, bardzo ostre. Dużo blasku menniczego. Wspaniale zachowany jak na ten typ monety. Rzadki w takim stanie.Iger nie notuje
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS 3 D G REX POLO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Po bokach korony nominał VI. U dołu w tarczy herb Lewart. Po bokach inicjały IF (podskarbiego koronnego Jana Firleja ) i znaki mincerskie, data 15 - 95. Napis w trzech wierszach: GROS ARGE / SEX D REGIS / POLONIÆMennica Wschowa została uruchomiona w 1588 roku jako filia mennicy poznańskiej, dzierżawionej przez T. Buscha. Dopiero po śmierci dzierżawcy w 1592 roku, aż do 1601 roku stała się pełnoprawną mennicą koronną wybijającą drobną monetę srebrną. Szóstak był najwyższym nominałem, który wyszedł spod stempli tej mennicy za panowania Zygmunta III Wazy. Dzisiaj to ekstremalnie rzadka i poszukiwana moneta, którą Tyszkiewicz w swoim podręczniku wycenia na 80 marek w złocie. Moneta poszukiwana przez kolekcjonerów szóstaków i monet Zygmunta III Wazy.Wiekowa patyna, moneta w pełni czytelna, kilka rysek w polu.&nbsp;Znane około 10 sztuk na rynku aukcyjnym.&nbsp;Duża rzadkość do ozdoby zaawansowanych zbiorów.Kopicki (nowy) 885 (R7); H-Czapski 5035 (R5); Tyszkiewicz 80
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMIR - DG REX PO &amp; SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na rewersie. Moneta ze starej kolekcji. Piękna, wiekowa patynaKopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
1 800 pln
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUMRw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych owalna tarcza polsko-saska. Pod tarczą nominał 18, u dołu inicjały E-C W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1754Popiersie z szeroką koroną króla i broszą złożoną z trzech pereł. Najwyższa nota w gradingu NGC – MS 65. Egzemplarz z pięknym połyskiem menniczym i wyraźnymi detalami. Rzadka moneta w takim stanie zachowania.Kahnt 687d; Merseburger 1781; Gumowski 2158; Kopicki 2111
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Rzadki i ceniony rocznik ortów gdańskich, trudny do zdobycia w tak wyszukanym stanie zachowania.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia. Po bokach krzyża, nad herbem gdańska kulki. „Wysoka” kropka między D a L w tytulaturze na awersie.Egzemplarz godny polecenia.Kopicki 7485 (R2); Shatalin GD12-12 (R3); KOG 1612/2 (R3)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, kulki po bokach krzyża.&nbsp;Wyśmienicie zachowany egzemplarza z obustronnym blaskiem menniczy.&nbsp;Moneta godna polecenia, bardzo rzadka w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 7486 (R2); Shatalin/Grendel GD13-3 (R2); KOG 1613/1 (R3)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj l. 5 złotych 1830 FH, Warszawa - PIĘKNE
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj l. 5 złotych 1830 FH, Warszawa - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim. Po bokach korony data 1830, u dołu inicjały F-H. 5 ZŁOTYCH POLSKICH. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KROL POLSKI PANUIĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Wariant z literami FH pod łapami Orła niespotykany na rynku w tym stanie zachowania.Kolorowa patyna, pięknie zachowane szczegóły. Bitkin 986; Plage 38 (R); Berezowski 7.50 zł
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.