ex. Potocki

August II Mocny. Medal pośmiertny 1733 - EKSTREMALNIE RZADKI ex. Potocki

Cena wywoławcza::
12 000 pln
Cena końcowa:
29 500 pln
Przebicie:
146 %

Opis przedmiotu

Aw.: Popiersie króla w prawo na postumencie. Inicjały medaliera na odcięcu rękawa (H.P. G.). Podwójny napis otokowy: D G FRIDERICVS AVGVSTVS MAGNVS REX POL &EL SAX / MIRACVLVM SECVLI PATER PATRIAE OPTIMVS PRINCEPS, napis w odcinku: DOLOR CALENDI FEBRVARII VARSIVIAE INTER VIVOS ESSE DESIIT i zaszyfrowana data 1733 

Rw.: Na postumencie, pod koroną medalionem z popiersiem  Augusta III Sasa, po prawo stojący Geniusz, poCONSENESCAT MECVM, w odcinku OPTIMO PRINCIPI PATRI S

Medal pośmiertny zaprojektowany przez  Grosskurt’a.

Niezmiernie rzadka pozycja. Dotarliśmy jedynie do kilku notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.

Medal ze znakomitą proweniencja z legendarnej kolekcji Potockich. Na awersie, w polu, po lewej stronie znak własnościowy - herb Pilawa.

Drobne skaleczenia w polu, szczegóły reliefu pięknie zachowane.

H-Czapski 2682 (R2); Raczyński 358; Merseburger 1565

Stan zachowania: 2/2- (EF/EF-)
Waga: 65,30 g Ag
Średnica: 35 mm
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Bogato dekorowana zbroja. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. Pod nogami lwów inicjały G-R (Gerhard Rogge). Data 1641 w kartuszu. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS GEDANENSISMennica Gdańska w latach 1640 i 1641 wykorzystała stemple półtalarów do bicia monet złotych. W 1641 roku, stemplami półtalarów wybito wielodukatówki o nominałach 2, 3 i 4 dukaty. Rada miasta nie zdecydowała się na bicie donatyw, ta seria wielodukatówek miała być monetą obiegową, miała służyć celom handlu międzynarodowego. W 1642 roku z mennicy w Gdańsku wyszła kolejna seria wieloduktów. Dopiero w 1645 roku ponownie powrócono do bicia donatyw w Gdańsku. Po raz pierwszy dwudukat pojawił się w 1858 roku, w kolekcji J. Mathego w Gdańska. Moneta jest znana jedynie w zbiorach Muzeum Zamku w Warszawie. Dwudukata z 1641 roku, nie posiadał E. H. Czapski w Krakowie. Nie był notowany także w wielkich zbiorach A. Potockiego i K. Sobańskiego. Jest to drugi znany egzemplarz na rynku numizmatycznym. Moneta z 36 aukcji domu aukcyjnego Rauch z 1986 roku.Bardzo ładne detale, drobne ryski w polu przy głowie króla. Na awersie i rewersie wiekowa kolorowa patyna. Ogromna rzadkość i jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki egzemplarz. Polecamy!Kopicki 7553 (R8); CNG 216; Parchimowicz 1856; Friedberg 13; Dutkowski „Złoto Wazów” tom I: 301 (R7); Kaleniecki str. 281 (trzy notowania)
Cena wywoławcza:
150 000 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Popiersie króla bez obwódki, na rewersie herb Lewart w tarczy.Egzemplarz doceniony najwyższą notą w rankingu NGC.Moneta z blaskiem menniczym i złotawą patyną. Naturalnie wygięty krążek - moneta z walcarki.Kopicki 773 (R)
Cena wywoławcza:
400 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1624, Gdańsk PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1624, Gdańsk PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Pięknie zachowana moneta z nienaruszoną patyną.Egzemplarz doceniony najwyższą notą gradingową w PCGS.&nbsp;Rzadkie w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 7476 (R)
Cena wywoławcza:
300 pln
Jan II Kazimierz. Grosz 1652, Wilno PCGS MS63 (MAX)– WYŚMIENITY
Jan II Kazimierz. Grosz 1652, Wilno PCGS MS63 (MAX)– WYŚMIENITY
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS. Rzadki grosz wileński z herbem Gozdawa pod Pogonią.Moneta świetnie zachowana, z pełnym lustrem menniczym.Okazowy egzemplarz do ozdoby najlepszych kolekcji.Kopicki 3609 (R2); Ivanauskas 4JK5-4 (RR)
Cena wywoławcza:
1 200 pln
August II Mocny. 1/12 talara ( dwugrosz) 1703 ILH, Drezno NGC MS64 (MAX) - WYŚMIENITE
August II Mocny. 1/12 talara ( dwugrosz) 1703 ILH, Drezno NGC MS64 (MAX) - WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym.&nbsp;Zasłużona najwyższa nota w rankingu NGC.Kahnt 176; Kopicki 10719
Cena wywoławcza:
250 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Rzadki i ceniony rocznik ortów gdańskich, trudny do zdobycia w tak wyszukanym stanie zachowania.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia. Po bokach krzyża, nad herbem gdańska kulki. „Wysoka” kropka między D a L w tytulaturze na awersie.Egzemplarz godny polecenia.Kopicki 7485 (R2); Shatalin GD12-12 (R3); KOG 1612/2 (R3)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Złotówka (4 grosze) 1767 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) - WYŚMIENITA
Stanisław August Poniatowski. Złotówka (4 grosze) 1767 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) - WYŚMIENITA
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu nominał 4 – GR, po bokach inicjały FS. W otoku: LXXX EX MARCA – 4 GR – PURA COL 1767Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz oceniony wyżej.Niezmiernie rzadka moneta w tak wyśmienitym stanie zachowania.Piękny blask menniczy, znakomicie zachowane detale, subtelna patyna.Polecamy do najlepszych zbiorów.Berezowski 203; Plage 276; Kopicki 2353 (podobny); Parchimowicz SAP 19.b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj l. 5 złotych 1830 FH, Warszawa - PIĘKNE
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj l. 5 złotych 1830 FH, Warszawa - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim. Po bokach korony data 1830, u dołu inicjały F-H. 5 ZŁOTYCH POLSKICH. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KROL POLSKI PANUIĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Wariant z literami FH pod łapami Orła niespotykany na rynku w tym stanie zachowania.Kolorowa patyna, pięknie zachowane szczegóły. Bitkin 986; Plage 38 (R); Berezowski 7.50 zł
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.