Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław

Cena wywoławcza::
3 000 pln
Cena końcowa:
5 500 pln
Przebicie:
83 %

Opis przedmiotu

Aw: Popiersie Karola VI w prawo, w otoku: CAROL VI D G R I S A - GE HI HU BO REX
Rw.: Dwugłowy orzeł cesarski pod koroną, w otoku: ARCHID AUST DUX BUR SILESIÆ

Bardzo ładny egzemplarz z widocznym blaskiem menniczym. Lekko pofalowana powierzchnia.

F.u.S. 928; Herinek 138; KM# 858

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 3,46 g Au
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS.III.D.G.REX.POLO&amp;M.D.LIT.RVS.PRVS.MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAM.LIV.NEC.NO.SVE GOT.VAD.Q.HRI.REXStarannie wybita sztuka w ciemnej patynie. Ślady dawnego przetarcia tła. Szlachetna patyna. Bardzo dobra ogólna prezencja.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.3.23A (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NGC AU50 - ŁADNY - RZADKÓŚĆ R6
Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NGC AU50 - ŁADNY - RZADKÓŚĆ R6
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.W otoku: SIGIS III D G REX POL M&amp;D LIT RVS PRVS MASORw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30W otoku: SAM LIV NEG NO SVE GOT VAD Q HR REXW roczniku 1630 wyróżniamy trzy główne typy talarów bydgoskich. Zaliczamy warianty z szerokim popiersiem oraz wąską półpostacią króla. Wariant z półpostacią dzielimy również na odmianę bez szarfy i opisywanego przez nas talara z szarfą.Ładny egzemplarz z równomierną patyną i połyskiem menniczym.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6 mk; Dostych 30.3.08A (R6)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Wariant z herbem Sas na rewersie.Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym.Egzemplarz doceniony najwyższą gradingową w PCGS. Rzadkie w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 890 (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1612, Gdańsk - WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Dukat 1612, Gdańsk - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi okrytej płaszczem związanym węzłem na ramieniu. W otoku: SIGIS •3• D • G•REX• POL•M•D•L•R•P•Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską ozdobioną liściastymi gałązkami skierowanymi ku górze. W środku na łodydze trzy trójlistne kwiaty (krzyżyki). Nad znakiem menniczym łapa niedźwiedzia kropka. W otoku: MONE• AVREA• CIVI• GEDANENSIS 16I2Portret z tego typu popiersiem, znanym również z emisji ortów,  po raz pierwszy został użytym w roku 1610. Do tej pory skatalogowano dziesięć wariantów stemplowych różniących się od siebie ułożeniem liści kwiatu nad herbem Gdańska i łapą niedźwiedzia z kropką lub bez kropki.Odmiana z gałązką z 3 kwiatami nad tarczą i kropką nad łapą niedźwiedzia. Na awersie kropka między literami D G i tytulatura zakończona literami RP. Moneta z blaskiem menniczym. Minimalnie pofalowana powierzchnia.Na naszej aukcji dukat z dokładnie tej samej pary stempli (Aukcja 2, lot 76, stan 3+, 2011 r.) został sprzedany za 35,650 zł Kopicki7527 (R3); Friedberg10; CNG. 183.IIIb; Kaleniecki180 (podobny); Złoto Wazów, tom 1 - 108 (R5)
Cena wywoławcza:
30 000 pln
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUMRw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3. W otoku: DUX SAX I C M A &amp; W S R I ARCH &amp; EL 1754Piękny egzemplarz z obustronnym połyskiem menniczym i delikatną patyną dodającą uroku.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Khant 555; Merseburger 1756
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Stanisław August Poniatowski. 2 grosze (półzłotek) 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNE
Stanisław August Poniatowski. 2 grosze (półzłotek) 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNE
Aw.: Pięciopolowa tarcza herbowa pod koroną z herbem Ciołek w centralnej części. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL MDLRw.: 2 GR/ CLX EX/MARCA/ PURA/COL/1766/F.SWariant z ośmioma listkami z lewej strony tarczy herbowej na awersie. Kropka po COL.Wyśmienity egzemplarz. Blask menniczy, subtelna patyna. Świetna jakość bicia.Egzemplarz godny polecenia, zasłużenie doceniony drugą najwyższa notą w rankingu NGC.&nbsp;Kopicki 2320; Plage 242; Parchimowicz (SAP) 16.a - podobne
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - odmiana GEDANEN-SIS - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - odmiana GEDANEN-SIS - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia na rewersie.Ciekawy błąd w zapisie miasta. Kropka między GEDANEN a SIS.Piękny awers z widocznym blaskiem menniczym, rewers odciśnięty zużytym stemplem.Shatalin/Grendel GD13-13 (R4)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Rosja, Piotr I. Rubel 1721 K, Kadaszewski Monetnyj Dwor - PIĘKNY
Rosja, Piotr I. Rubel 1721 K, Kadaszewski Monetnyj Dwor - PIĘKNY
Aw.: Popiersie cara w prawo i napis wokółRw.: Dwugłowy orzeł i napis wokółWariant z literą K na płaszczu cara.Kolorowa patyna. Dobra jakość bicia. Moneta o świetnej prezencji.&nbsp;Egzemplarz godny polecenia.Bitkin 452 (..., R)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.