II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza::
2 500 pln
Cena końcowa:
3 100 pln
Przebicie:
24 %

Opis przedmiotu


Odznaka w kształcie wydłużonego krzyża otoczonego wieńcem laurowym. Na skrzyżowaniu ramion krzyża nałożony herb Grodna w formie okrągłej tarczy czteropolowej z czerwonym krzyżem pośrodku, na tle białej emalii. Herb zwieńczony jest złotą zamkniętą koroną królewską, wzorowaną na koronie Stefana Batorego.  Na krawędziach ramion krzyża wpisano pierwszą nazwę pułku GRODZIEŃSKI P. STRZ. oraz datę powstania pułku 12 LISTOP. 1918 R. Nakrętka prawdopodobnie wykonana w okresie powojennym. Odznaka, dwuczęściowa, oficerska wykonana w srebrze, w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania. Polecamy!

Wymiary: 43 x 27 mm

Sawicki, Wielechowski str. 129-130

Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
Na wieniec laurowy nałożona emaliowana tarcza z herbem Kalisza i miniaturką odznaki pamiątkowej 2 Korpusu. Nad tarczą umieszczony srebrny Orzeł wzór 1919. Oryginalna nakrętka sygnowana „29 P.S.K”. Odznaka czteroczęściowa, w najrzadszym wariancie z emalią, wykonana tombaku srebrzonym, w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy. Stan zachowania dobry. Ślady noszenia, wytarcia najwyższych partii reliefu, orzełek na nowo przymocowany. Duża rzadkość.Wymiary: 49 x 43 mmSawicki, Wielechowski str. 60-61
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowi wieniec laurowy, na którym umieszczona romboidalna tarcza pokryta emalią. Na tarczy wpisany numer pułku i inicjały „38 / P. P. S. L. W.” Na szczycie wieńca umieszczony herb miasta Lwowa, zaś u dołu herb Przemyśla. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty w wersji oficerskiej. Po stronie rewersu imiennik wytwórcy WG (Wiktor Gontarczyk) i państwowa punca srebra. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana „W. GONTARCZYK WARSZAWA”.&nbsp; Bardzo efektowna i rzadka odznaka w bardzo pięknym stanie zachowania.Wymiary: 41 x 34 mmSawicki, Wielechowski str. 76-77
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. 201 Ochotniczy Pułk Artylerii Polowej - RZADKOŚĆ
II RP. 201 Ochotniczy Pułk Artylerii Polowej - RZADKOŚĆ
Odznaka w formie równoramiennego, emaliowanego krzyża złożonego z proporczyków. Krzyż opleciony wieńcem laurowo-dębowym, między ramionami krzyża skrzyżowane dwie lufy armatnie. W centralnej części Orzeł na prostokątnej tabliczce z napisem 201 P.A.P.&nbsp; Odznaka w wariancie ze srebrzonym wieńcem, wykonana w warsztacie Stanisława Lipczyńskiego, w Warszawie. Na rewersie nabity numer 23.&nbsp; Bardzo dobry stan zachowania przedmiotu, emalia częściowo zastąpiona lakierem. Punktowe odpryski emalii. Rzadkość niespotykana na rynku aukcyjnym.Sawicki, Wielechowski str. 302Wymiary: 44,4 x 44,8 mm
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. 3 Batalion Sanitarny - Grodno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. 3 Batalion Sanitarny - Grodno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża o emaliowanych ramionach. W centrum tarcza z godłem państwowym, na ramionach krzyża wypisane inicjały i lata: „3 / BS / 1920 / 1928” . Odznaka wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej punca z inicjałami u wytwórcy „JP” - Józef Pendrowski i państwowa cecha probiercza „800”. Wariant odznaki z grubszą czcionką liter i cyfr. Nakrętka numerowana&nbsp; 332. Stan samej odznaki dobry. Trudno doszukać się notowań aukcyjnych. Duża rzadkość. Wymiary: 44,5 x 45 mmSawicki, Wielechowski str. 385
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Bardzo rzadka moneta wojskowa sporadycznie notowana w handlu.Przyzwoicie zachowany egzemplarz.Jakubowski 197 (R8b)
Cena wywoławcza:
400 pln
Kutno - 1 złoty 37 Pułk Piechoty Ziemi Łęczyckiej - RZADKOŚĆ Rx (c.a)
Kutno - 1 złoty 37 Pułk Piechoty Ziemi Łęczyckiej - RZADKOŚĆ Rx (c.a)
Jakubowski określił rzadkość na Rx z ceną amatorską.Bardzo rzadka pozycja w przyzwoitym stanie zachowania.Jakubowski 36 (Rx) c.a.
Cena wywoławcza:
300 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.