II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza::
2 500 pln
Cena końcowa:
8 100 pln
Przebicie:
224 %

Opis przedmiotu


Odznakę stanowi wieniec laurowy, na którym umieszczona romboidalna tarcza pokryta emalią. Na tarczy wpisany numer pułku i inicjały „38 / P. P. S. L. W.” Na szczycie wieńca umieszczony herb miasta Lwowa, zaś u dołu herb Przemyśla.

Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty w wersji oficerskiej. Po stronie rewersu imiennik wytwórcy WG (Wiktor Gontarczyk) i państwowa punca srebra. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana „W. GONTARCZYK WARSZAWA”.  Bardzo efektowna i rzadka odznaka w bardzo pięknym stanie zachowania.

Wymiary: 41 x 34 mm

Sawicki, Wielechowski str. 76-77

Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowią dwa skrzyżowane proporczyki, na których umieszczony wizerunek Orła wzoru Krechowieckiego. Na piersi Orła numer i inicjały „1 KU”. Odznaka czteroczęściowa, bez znaków probierczych na stronie odwrotnej, zaprojektowana przez Aleksandra Mazaraki, wykonana warsztacie Wiktora Gontarczyka w Warszawie. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Niezmiernie rzadki, pierwszy wzór odznaki zatwierdzony 13 grudnia 1921 roku. Stan zachowania bardzo dobry, duża rzadkość.Wymiary: 46 x 46 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
Odznaka w kształcie tarczy, na której wpisany inicjał i numer „2 U”. Na tarczy osadzona czapka szwoleżerska wojska Księstwa Warszawskiego. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej&nbsp; widoczna austriacka cecha srebra oraz sygnatura wykonawcy „R-S”. Mocowanie w postaci pionowej agrafki. Jedna z najrzadszych odznak w naszej ofercie aukcyjnej. Polecamy.Wymiary: 40 x 26 mmSawicki, Wielechowski str. 160
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża, na ramionach którego daty 1921- 1929, na dolnym ramieniu: „3 P S”. W centrum emaliowana tarcza ze świętym Krzysztofem trzymającym Dzieciątko na ramieniu. Odznaka wykonana w srebrze, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra. Nakrętka od innej odznaki, sygnowana W. GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19. Stan odznaki bardzo dobry. Lekkie spękania emalii. Rzadkość niespotykana w handlu, zwłaszcza w wersji srebrnej.Wymiary: 40 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w rzadszej wersji oficerskiej, w kształcę romboidalnej tarczy w wieńcu laurowym. Na tarczy numer pułku „28” i skrót jednostki wojskowej „PAL”. Po stronie rewersu nabita sygnatura wykonawcy, oraz cecha srebra z lat 30-tych. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana W. Gontarczyk - Warszawa. Stan zachowania przedmiotu bardzo dobry. Lekkie zarysowania emalii. Jedna z najrzadszych odznak na naszej aukcji. Podobny egzemplarz sprzedamy za pośrednictwem naszej firmy za 10738 złotych.Wymiary: 34 x 46 mmSawicki, Wielechowski str. 269
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
Na wieniec laurowy nałożona emaliowana tarcza z herbem Kalisza i miniaturką odznaki pamiątkowej 2 Korpusu. Nad tarczą umieszczony srebrny Orzeł wzór 1919. Oryginalna nakrętka sygnowana „29 P.S.K”. Odznaka czteroczęściowa, w najrzadszym wariancie z emalią, wykonana tombaku srebrzonym, w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy. Stan zachowania dobry. Ślady noszenia, wytarcia najwyższych partii reliefu, orzełek na nowo przymocowany. Duża rzadkość.Wymiary: 49 x 43 mmSawicki, Wielechowski str. 60-61
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie wydłużonego krzyża otoczonego wieńcem laurowym. Na skrzyżowaniu ramion krzyża nałożony herb Grodna w formie okrągłej tarczy czteropolowej z czerwonym krzyżem pośrodku, na tle białej emalii. Herb zwieńczony jest złotą zamkniętą koroną królewską, wzorowaną na koronie Stefana Batorego.&nbsp; Na krawędziach ramion krzyża wpisano pierwszą nazwę pułku GRODZIEŃSKI P. STRZ. oraz datę powstania pułku 12 LISTOP. 1918 R. Nakrętka prawdopodobnie wykonana w okresie powojennym. Odznaka, dwuczęściowa, oficerska wykonana w srebrze, w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania. Polecamy!Wymiary: 43 x 27 mm Sawicki, Wielechowski str. 129-130
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.