RZADKIE

Stanisław August Poniatowski. 3 dukaty 1794, Warszawa - RZADKIE

Cena wywoławcza::
30 000 pln
Cena końcowa:
38 000 pln
Przebicie:
27 %

Opis przedmiotu

Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D L

Rw.: Pod koroną w wieńcu laurowym dwie tarcze herbowe, u dołu herb Ciołek Poniatowskich. W splocie wieńca nominał 3 zamknięty w obwódce. W otoku: AUREUS – 1794 – POLONIÆ

Trzydukatówki i półtoradukaty wybito w 1794 roku. Są to najbardziej okazałe polskie monety złote XVIII wieku. Wybijano je ze złota o nieco niższej niż dukatowa próbie, ale o większej wadze. Miały posłużyć do sfinansowania dozbrojenia polskiej armii. Monety te są poszukiwane przez kolekcjonerów z uwagi na swoją urodę i wysoki nominał. Czapski nadawał im rzadkość R, a Kopicki R3. Znajdowały się w większości najlepszych kolekcji monet polskich; były między innymi w zbiorach Potockiego, Sobańskiego, Chełmińskiego i Frankiewicza.

Poszukiwana i bardzo rzadka moneta.

Menniczej świeżości egzemplarz z wyraźnym połyskiem.

Kopicki 2541; Friedberg 98; Plage 459; H-Cz. 3364; Kaleniecki s. 561; Parchimowicz 1245; Berezowski 100; Tyszkiewicz 40

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 12,29 g Au
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Drugi rocznik wileńskich groszy bitych na stopę litewską. Wariant z końcówkami napisów LIT/LITV.Jedyny egzemplarz ogradowany przez firmę PCGS.Starannie wybita moneta z połyskiem menniczym.Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Ivanauskas 6SA12-6; Kopicki 3293 (R3
Cena wywoławcza:
700 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS. Odmiana trojaka bydgoskiego, gdzie na rewersie pełna data rozdzielona herbem Lewart. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger B.00.1.a (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Niezmiennie rzadki denar krakowski. Dotarliśmy jedynie do kilku notowań na współczesnym rynku aukcyjnym. Moneta z najwyższą notą w rankingu NGC.Polecamy do najlepszych kolekcji.H-Czapski 7484 (R6); Kopicki 564 (R8); Tyszkiewicz nie notuje!
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Popiersie króla bez obwódki, na rewersie herb Lewart w tarczy.Egzemplarz doceniony najwyższą notą w rankingu NGC.Moneta z blaskiem menniczym i złotawą patyną. Naturalnie wygięty krążek - moneta z walcarki.Kopicki 773 (R)
Cena wywoławcza:
400 pln
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Aw.: Popiersie króla w koronie i w pancerzu, z wyłożonym wysokim kołnierzem ozdobionym koronkami, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIM D G REX POL ET SUEC M D L RUS PRRw.: Dwa lwy z pojedynczymi ogonami podtrzymują tarczę miejską, data 1649 w owalnym kartuszu, po bokach inicjały G-R. Nad tarczą wieniec z wielolistną gałązką. W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSISWariant z siedmiolistną gałązką w wieńcu na rewersie. Na awersie tytulatura zakończona kropką. Wariant ten znajduję się m.in. w zbiorze Muzeum Narodowego w Warszawie.Menniczej świeżości moneta ze szlachetną, wiekową patyną.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 7641 (R2); Tyszkiewicz 7; Davenport 4358; CNG 300la; Talary Jana Kazimierza G.37. (R5-R6)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 Uwłaszczenie Włościan, srebro - UNIKAT
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 Uwłaszczenie Włościan, srebro - UNIKAT
Aw.: Dziewięciowierszowy napis. NA / PAMIĄTKĘ / UWŁASZCZENIA / PRZEZ/ RZĄD NARODOWY / POLSKI / 1865. r. W otoku: ZE SREBER PODOLSKICH ZŁOŻONYCH NA SPRAWĘ NARODOWĄRw.: Ukoronowana tarcza herbowa. W otoku: WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆMedal wybity na pamiątkę uwłaszczenia chłopów przez Rząd Narodowy Polski w 1863 roku.UNIKAT. Jedyny znany nam egzemplarz bez zapisu daty 22 stycznia na awersie, a z rokiem 1863. Dodatkowo zamiast gwiazdki pod napisami w otoku jest rozetka.&nbsp;Nie udało nam się dotrzeć do notowań tego wariantu.&nbsp;Do medalu oryginalne pudełko z przełomu XIX wieku.&nbsp;Niespotykany stan zachowania, kolorowa patyna, lustro mennicze na całej powierzchni.H-Czapski 8033 (R3) - podobny
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Brąz - PIĘKNY
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Brąz - PIĘKNY
Aw.: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMIRw.: Wieniec złożony z liści dębu i zboża, opleciony cierniem, napis pośrodku: TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY RUSI /&nbsp; 1569 - 11 SIERPNIA - 1869Rzadki medal w tak wyszukanym stanie zachowania.Na rancie sygnatura CUIVRE.Na aukcji posiadamy również wariat w srebrze. Warto pokusić się o zdobycie obydwu sztuk.H.-Czapski 8036 (R2) (srebro)
Cena wywoławcza:
700 pln
Wolne Miasto Kraków. 10 groszy 1835, Wiedeń - PIĘKNE
Wolne Miasto Kraków. 10 groszy 1835, Wiedeń - PIĘKNE
Aw.: Herb Krakowa u góry napis: WOLNE MIASTO KRAKOWRw.: W wieńcu: 10 / GROSZY / 1835Kolorowa patyna, połysk. Moneta o znakomitej prezencji.Bitkin 2; Plage 295; Kopicki 7858 (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.