RZADKI

Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1589, Ryga NGC MS65 (MAX) - RZADKI

Cena wywoławcza::
1 000 pln
Cena końcowa:
3 200 pln
Przebicie:
220 %

Opis przedmiotu


Rzadki wariant z lilijkami po bokach nominału na rewersie.

Blask menniczy na całej powierzchni monety, doskonałe detale.

Egzemplarz zasłużenie doceniony najwyższą notą gradingową na świecie.

Iger R.89.3.b (R)

Stan zachowania: NGC MS65 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu z tarcząPierwszego typu denar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy.Moneta datowana na lata emisji 1070-1076.Wariant z księciem trzymającym tarczę herbową.Pięknie zachowany egzemplarz ze szlachetną patyną.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Kopicki 25f (R3)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Drugi rocznik wileńskich groszy bitych na stopę litewską. Wariant z końcówkami napisów LIT/LITV.Jedyny egzemplarz ogradowany przez firmę PCGS.Starannie wybita moneta z połyskiem menniczym.Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Ivanauskas 6SA12-6; Kopicki 3293 (R3
Cena wywoławcza:
700 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMIR - DG REX PO &amp; SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na rewersie. Moneta ze starej kolekcji. Piękna, wiekowa patynaKopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1622, Bydgoszcz PCGS MS62 (2MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1622, Bydgoszcz PCGS MS62 (2MAX) - PIĘKNY
Druga najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS. Ort zaliczony do dość rzadkiej odmiany, w której fałdy szarfy przedstawione są za pomocą punktowych zdobień. Rękawica w kółeczka. Krzyż w koronie króla posiada tylko jedno ramię (!). Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
800 pln
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUMRw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3. W otoku: DUX SAX I C M A &amp; W S R I ARCH &amp; EL 1754Piękny egzemplarz z obustronnym połyskiem menniczym i delikatną patyną dodającą uroku.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Khant 555; Merseburger 1756
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Śląsk. Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie. Jan Chrystian i Jerzy Rudolf (1602-1621). Dukat 1610, Złoty Stok - PIĘKNY
Śląsk. Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie. Jan Chrystian i Jerzy Rudolf (1602-1621). Dukat 1610, Złoty Stok - PIĘKNY
Aw.: Popiersie księcia w prawo, w zbroi, z płaszczem spiętym broszą na ramieniu i szarfą dowódcy. Napis w połowie przerywają dwie tarcze z orłem śląskim i szachownicą legnicką. W otoku: MO AVREA D G - IOHAN CHR ETRw.: Popiersie księcia w lewo, w zbroi z płaszczem spiętym broszą na ramieniu i szarfą dowódcy. Napis w połowie przerywają dwie tarcze z orłem śląskim i szachownicą legnicką. Po bokach data 16-10. W otoku: GEOR RVD FR D - SL LIG ET BREGMennicę w Złotym Stoku została założona w roku 1507 roku przez książąt Albrechta i Karola będących wnukami króla Czech Jerzego z Podiebradów. Po śmierci księcia Joachima Fryderyka władzę w księstwie objęła żona Anna, matka dwóch nieletnich synów Jan Chrystiania i Jerzego Rudolfa. Po jej śmierci w 1605 roku mennica w Złotym Stoku wybiła monety okolicznościowe. Kiedy obaj książęta zastali pełnoletni podzieli księstwo miedzy siebie. Jan Chrystian otrzymał księstwo brzeskie wraz za ze Złotym Stokiem, a Jerzy Rudolf księstwo legnickie. Mennica w Złotym Stoku biła ich wspólne srebrne i złote monety od 1602 do 1621 roku. Na monetach tych bracia występują razem i tytułują się książętami legnicko-brzeskimi.Blask menniczy. Piękny, czerwony kontrast podkreślający szczegóły. Lekko pofalowana powierzchnia - naturalna cecha charakterystyczna dla tego typu monet w etapie bicia. Kopicki 5135 (R4); Friedberg 3166; F.u.S. 1469
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Wolne Miasto Kraków. 10 groszy 1835, Wiedeń - PIĘKNE
Wolne Miasto Kraków. 10 groszy 1835, Wiedeń - PIĘKNE
Aw.: Herb Krakowa u góry napis: WOLNE MIASTO KRAKOWRw.: W wieńcu: 10 / GROSZY / 1835Kolorowa patyna, połysk. Moneta o znakomitej prezencji.Bitkin 2; Plage 295; Kopicki 7858 (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Rosja, Aleksander II. 3 ruble 1869 HI, Petersburg NGC MS63+  PIĘKNE
Rosja, Aleksander II. 3 ruble 1869 HI, Petersburg NGC MS63+  PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, u dołu inicjały H-IRw.: Nominał, napisy i data 1869Pierwszy rocznik bicia monety 3-rublowej za panowania cara Aleksandra II.Egzemplarz doceniony wysoką oceną nadaną przez firmę gradingową - MS63+.Dodatkowy plus oznaczający, że niewiele zabrakło do uzyskania noty o pkt wyżej.Doskonale zachowane detale, połysk na całej powierzchni monety. Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Friedberg 164; Bitkin 31(R)
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.