Cesarstwo Rzymskie, Follis, Konstantyn I Wielki 305 – 337 n. e., Rzym

Cena wywoławcza::
50 pln
Cena końcowa:
55 pln
Przebicie:
10 %

Opis przedmiotu

Aw: Głowa cesarza w wieńcu laurowym w prawo.
CONSTANTINVS AVG

Rw: Brama obozowa z dwiema wieżyczkami , nad nią gwiazda, w odcinku oznaczenie mennicy  ΔQ
PROVIDENTIAE AVGG

Zachowane resztki srebrzenia.

RIC VII 264

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 2,63 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Aw: Popiersie heroiczne Probusa w lewo, cesarz trzyma włócznię.VIRTVS PROBI AVGRw: Pax stoi w lewo, trzyma berło i gałązkę oliwną, w odcinku oznaczenie mennicze VXXT.PAX AVG.Moneta nienotowana w katalogu RIC z takim oznaczeniem oficyny, wiele najlepszych kolekcji wyspecjalizowanych w Probusie nie posiada tego typu. Patyna, dobre detale.RIC 393 var. (nienotowany)
Cena wywoławcza:
500 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - Leszno - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - Leszno - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie dwóch połączonych proporczyków, na których nałożony Orzeł. Na ramionach krzyża wypisana data „6 / I / 19-19”, między ramionami krzyża po siedem srebrnych promieni. Na stronie odwrotnie odwrotnej numer 7 oraz rok nadania 1922. Odznaka zaprojektowana przez Zygmunta Moszczeńskiego, wykonana w zakładzie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Niezmiernie rzadka pozycja sporadycznie notowana na rynku aukcyjnym.Wymiary: 38 x 38 mmSawicki, Wielechowski str. 193-194
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w rzadszej wersji oficerskiej, w kształcę romboidalnej tarczy w wieńcu laurowym. Na tarczy numer pułku „28” i skrót jednostki wojskowej „PAL”. Po stronie rewersu nabita sygnatura wykonawcy, oraz cecha srebra z lat 30-tych. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana W. Gontarczyk - Warszawa. Stan zachowania przedmiotu bardzo dobry. Lekkie zarysowania emalii. Jedna z najrzadszych odznak na naszej aukcji. Podobny egzemplarz sprzedamy za pośrednictwem naszej firmy za 10738 złotych.Wymiary: 34 x 46 mmSawicki, Wielechowski str. 269
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka 5 Batalion Pancerny - Kraków, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 5 Batalion Pancerny - Kraków, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie ośmioramiennej gwiazdy, na której emaliowany medalion z szyszakiem przymocowanym za pomocą 2 nitów. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w srebrze, wersja oficerska. Na rewersie sygnatura: „F. MALINA KRAKÓW”, sygnatura podwykonawcy (IK - Jan Knedler), cecha warszawskiego urzędu probierczego, cecha srebra do sygnowania małych przedmiotów oraz numer 17. Nakrętka oryginalna. Jedna z najrzadszych odznak oferowanych na naszej aukcji. Polecamy!Wymiary: 39 x 39 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Bardzo rzadka moneta wojskowa sporadycznie notowana w handlu.Przyzwoicie zachowany egzemplarz.Jakubowski 197 (R8b)
Cena wywoławcza:
400 pln
Kutno - 1 złoty 37 Pułk Piechoty Ziemi Łęczyckiej - RZADKOŚĆ Rx (c.a)
Kutno - 1 złoty 37 Pułk Piechoty Ziemi Łęczyckiej - RZADKOŚĆ Rx (c.a)
Jakubowski określił rzadkość na Rx z ceną amatorską.Bardzo rzadka pozycja w przyzwoitym stanie zachowania.Jakubowski 36 (Rx) c.a.
Cena wywoławcza:
300 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.