RZADKOŚĆ

Cesarstwo Rzymskie, Follis, Konstantyn I Wielki 305 – 337 n. e., Trier RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza::
100 pln
Cena końcowa:
197 pln
Przebicie:
97 %

Opis przedmiotu

Lata emisji: 310-313 n. e

Aw: Popiersie Cesarza w wieńcu laurowym w prawo  
IMP  CONSTANTINVS  AVG.

Rw:  Popiersie Sola w koronie radialnej w prawo.  
SOL INVICTO COMITI.

Patyna bardzo ładnie zachowana, rzadka moneta.

RIC 893

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 5,01 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
Odznaka w kształcie tarczy, na której wpisany inicjał i numer „2 U”. Na tarczy osadzona czapka szwoleżerska wojska Księstwa Warszawskiego. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej&nbsp; widoczna austriacka cecha srebra oraz sygnatura wykonawcy „R-S”. Mocowanie w postaci pionowej agrafki. Jedna z najrzadszych odznak w naszej ofercie aukcyjnej. Polecamy.Wymiary: 40 x 26 mmSawicki, Wielechowski str. 160
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża, na ramionach którego daty 1921- 1929, na dolnym ramieniu: „3 P S”. W centrum emaliowana tarcza ze świętym Krzysztofem trzymającym Dzieciątko na ramieniu. Odznaka wykonana w srebrze, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra. Nakrętka od innej odznaki, sygnowana W. GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19. Stan odznaki bardzo dobry. Lekkie spękania emalii. Rzadkość niespotykana w handlu, zwłaszcza w wersji srebrnej.Wymiary: 40 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - Leszno - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - Leszno - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie dwóch połączonych proporczyków, na których nałożony Orzeł. Na ramionach krzyża wypisana data „6 / I / 19-19”, między ramionami krzyża po siedem srebrnych promieni. Na stronie odwrotnie odwrotnej numer 7 oraz rok nadania 1922. Odznaka zaprojektowana przez Zygmunta Moszczeńskiego, wykonana w zakładzie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Niezmiernie rzadka pozycja sporadycznie notowana na rynku aukcyjnym.Wymiary: 38 x 38 mmSawicki, Wielechowski str. 193-194
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
Odznaka dwuczęściowa, wykonana w tombaku złoconym, pokryta białą, czerwona i niebieską. Nakrętka sygnowana: FAB. GRAW. EMAL. / J. KNEDLER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 45. Na stronie odwrotnej numer 264. Stan zachowania odznaki bardzo dobry. Minimalne przetarcia emalii. Sawicki, Wielechowski str. 73Wymiary: 43 x 43 mm
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowi wieniec laurowy, na którym umieszczona romboidalna tarcza pokryta emalią. Na tarczy wpisany numer pułku i inicjały „38 / P. P. S. L. W.” Na szczycie wieńca umieszczony herb miasta Lwowa, zaś u dołu herb Przemyśla. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty w wersji oficerskiej. Po stronie rewersu imiennik wytwórcy WG (Wiktor Gontarczyk) i państwowa punca srebra. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana „W. GONTARCZYK WARSZAWA”.&nbsp; Bardzo efektowna i rzadka odznaka w bardzo pięknym stanie zachowania.Wymiary: 41 x 34 mmSawicki, Wielechowski str. 76-77
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. 51 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych
II RP. 51 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych
Odznaka ma kształt Orła trzymającego w szpona tarczę z numerem pułku, skróconym zapisem „STRZ. KRES.” i imieniem dawnego patrona Giuseppe Garibaldiego. Cała odznaka emaliowana, wersja oficerska, wykonana prawdopodobni w zakładzie Eugeniusza Mariana Ungera, w Wilnie. Nakrętka oryginalna, sygnowana E. M. UNGER / Lwów / No. Stan zachowania bardzo dobry, emalie nienaruszone, minimalnie przybrudzone. Bardzo rzadka i efektowna pozycja. Wymiary: 46 x 38 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.