GRUBA KRYZA - RZADKOŚĆ R7

Zygmunt III Waza. Talar 1629, Bydgoszcz NGC AU58 - BARDZO ŁADNY - RZADKOŚĆ R7

Cena wywoławcza::
9 000 pln
Cena końcowa:
22 000 pln
Przebicie:
144 %

Opis przedmiotu


Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POL M - D LIT RVS PRVS MAS

Rw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-29 W otoku: SAM LIV NEC NO SVE - GOT VAD Q HRI REX

Ciekawy talar z „grubą kryzą” na awersie. Rzadsza odmiana rewersu bez kropki na końcu napisu otokowego.

Dotarliśmy do zaledwie trzech zaledwie notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.

Bardzo ładny, menniczej świeżości talar bydgoski Zygmunta III Wazy. Dobrze zachowane szczegóły półpostaci króla i tarczy herbowej.

Davenport 4315; Dostych 29.10.07A (R7)

Stan zachowania: NGC AU58
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Korona królewska z krzyżykiem i końcówka napisu na awersie PRVSSI.Pięknie zachowana moneta, minimalnie przetarte tło na awersie.&nbsp;Iger G.37.1.d (R1)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1581, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1581, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie w PCGS . Trojak NIENOTOWANY w katalogu Igera; odmiana, gdzie po LIT kropka, ale MDL. na awersie monety. Nad księżycem na awersie gwiazda gruba i mała. Podobny egzemplarz do Iger V.81.3. Bardzo ładny. Pięknie zachowane detale, bardzo ostre. Dużo blasku menniczego. Wspaniale zachowany jak na ten typ monety. Rzadki w takim stanie.Iger nie notuje
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS.III.D.G.REX.POLO&amp;M.D.LIT.RVS.PRVS.MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAM.LIV.NEC.NO.SVE GOT.VAD.Q.HRI.REXStarannie wybita sztuka w ciemnej patynie. Ślady dawnego przetarcia tła. Szlachetna patyna. Bardzo dobra ogólna prezencja.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.3.23A (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS 3 D G REX POLO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Po bokach korony nominał VI. U dołu w tarczy herb Lewart. Po bokach inicjały IF (podskarbiego koronnego Jana Firleja ) i znaki mincerskie, data 15 - 95. Napis w trzech wierszach: GROS ARGE / SEX D REGIS / POLONIÆMennica Wschowa została uruchomiona w 1588 roku jako filia mennicy poznańskiej, dzierżawionej przez T. Buscha. Dopiero po śmierci dzierżawcy w 1592 roku, aż do 1601 roku stała się pełnoprawną mennicą koronną wybijającą drobną monetę srebrną. Szóstak był najwyższym nominałem, który wyszedł spod stempli tej mennicy za panowania Zygmunta III Wazy. Dzisiaj to ekstremalnie rzadka i poszukiwana moneta, którą Tyszkiewicz w swoim podręczniku wycenia na 80 marek w złocie. Moneta poszukiwana przez kolekcjonerów szóstaków i monet Zygmunta III Wazy.Wiekowa patyna, moneta w pełni czytelna, kilka rysek w polu.&nbsp;Znane około 10 sztuk na rynku aukcyjnym.&nbsp;Duża rzadkość do ozdoby zaawansowanych zbiorów.Kopicki (nowy) 885 (R7); H-Czapski 5035 (R5); Tyszkiewicz 80
Cena wywoławcza:
15 000 pln
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POLONIARUMRw.: Pod koroną w wieńcu z gałązek palmowych owalna tarcza polsko-saska. Pod tarczą nominał 18, u dołu inicjały E-C W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1754Popiersie z szeroką koroną króla i broszą złożoną z trzech pereł. Najwyższa nota w gradingu NGC – MS 65. Egzemplarz z pięknym połyskiem menniczym i wyraźnymi detalami. Rzadka moneta w takim stanie zachowania.Kahnt 687d; Merseburger 1781; Gumowski 2158; Kopicki 2111
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w kryzie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M DL R PRRw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1609Bardzo rzadki i poszukiwany rocznik.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia.Moneta z obustronnym blaskiem menniczym, końcówka blachy.&nbsp;Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Kopicki 7482 (R3); Shatalin/Grendel GD09-1 (R4); KOG 1609/1 (R4)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław
Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław
Aw: Popiersie Karola VI w prawo, w otoku: CAROL VI D G R I S A - GE HI HU BO REXRw.: Dwugłowy orzeł cesarski pod koroną, w otoku: ARCHID AUST DUX BUR SILESIÆBardzo ładny egzemplarz z widocznym blaskiem menniczym. Lekko pofalowana powierzchnia.F.u.S. 928; Herinek 138; KM# 858
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Śląsk pod panowaniem pruskim. Fryderyk II (1740-1786). Dukat 1744, Wrocław - RZADKI i ŁADNY
Śląsk pod panowaniem pruskim. Fryderyk II (1740-1786). Dukat 1744, Wrocław - RZADKI i ŁADNY
Aw.: Popiersie władcy w prawo i napis wokoło: FRIDERICVS D G REX BORVSSORVMRw.: Tarcza herbowa z Orłem pod koroną, po bokach data 1743, napis wokoło: M B S R I A C ET - PR EL S SIL DTrudno doszukać się tego wariantu monet na współczesnym rynku aukcyjnym.Bardzo rzadka moneta, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Ciekawostka - przebita z roku 1743.Polecamy do najlepszych kolekcji monet śląskich.F.u.S. 946; Olding 394 var.; Friedberg 2368; Schrötter 49
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.