Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Dioklecjan 284 – 305 n. e., Antiochia

Cena wywoławcza::
80 pln
Cena końcowa:
105 pln
Przebicie:
31 %

Opis przedmiotu

Aw: Popiersie cesarza w zbroi z koroną promienistą (Corona Radiata) na głowie w prawo.
IMP C C VAL DIOCLETIANVS PF AVG

Rw: Jowisz i Herkules stoją na wprost siebie, Herkules trzyma maczugę i Wiktorie, Jowisz berło i glob, pomiędzy nimi oznaczenie oficyny E, w odcinku XXI•.
IOV ET HERCV CONSER AVGG

Patyna.

RIC V – 2, 323

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 3,13 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Królestwo Kushan, EL Stater Shaka (305-335) - WYŚMIENITE
Królestwo Kushan, EL Stater Shaka (305-335) - WYŚMIENITE
Pięknie zachowana moneta wybita w elektronie.MAC 3573; Gobel typ 594
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Aw: Popiersie heroiczne Probusa w lewo, cesarz trzyma włócznię.VIRTVS PROBI AVGRw: Pax stoi w lewo, trzyma berło i gałązkę oliwną, w odcinku oznaczenie mennicze VXXT.PAX AVG.Moneta nienotowana w katalogu RIC z takim oznaczeniem oficyny, wiele najlepszych kolekcji wyspecjalizowanych w Probusie nie posiada tego typu. Patyna, dobre detale.RIC 393 var. (nienotowany)
Cena wywoławcza:
500 pln
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowią dwa skrzyżowane proporczyki, na których umieszczony wizerunek Orła wzoru Krechowieckiego. Na piersi Orła numer i inicjały „1 KU”. Odznaka czteroczęściowa, bez znaków probierczych na stronie odwrotnej, zaprojektowana przez Aleksandra Mazaraki, wykonana warsztacie Wiktora Gontarczyka w Warszawie. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Niezmiernie rzadki, pierwszy wzór odznaki zatwierdzony 13 grudnia 1921 roku. Stan zachowania bardzo dobry, duża rzadkość.Wymiary: 46 x 46 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
Odznaka w kształcie tarczy, na której wpisany inicjał i numer „2 U”. Na tarczy osadzona czapka szwoleżerska wojska Księstwa Warszawskiego. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej&nbsp; widoczna austriacka cecha srebra oraz sygnatura wykonawcy „R-S”. Mocowanie w postaci pionowej agrafki. Jedna z najrzadszych odznak w naszej ofercie aukcyjnej. Polecamy.Wymiary: 40 x 26 mmSawicki, Wielechowski str. 160
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
Na wieniec laurowy nałożona emaliowana tarcza z herbem Kalisza i miniaturką odznaki pamiątkowej 2 Korpusu. Nad tarczą umieszczony srebrny Orzeł wzór 1919. Oryginalna nakrętka sygnowana „29 P.S.K”. Odznaka czteroczęściowa, w najrzadszym wariancie z emalią, wykonana tombaku srebrzonym, w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy. Stan zachowania dobry. Ślady noszenia, wytarcia najwyższych partii reliefu, orzełek na nowo przymocowany. Duża rzadkość.Wymiary: 49 x 43 mmSawicki, Wielechowski str. 60-61
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
Odznaka ma kształt prostego krzyża, emaliowanego na biało z pozłacanymi krawędziami. W środku krzyża na romb nałożony srebrny Orzeł. Całość opleciona zielonym wieńcem laurowym, na którym wpisane inicjały i numer pułku oraz miniaturka trąbki strzeleckiej. Odznaka w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku srebrzonym, bez sygnatur na rewersie. Nakrętka prawdopodobnie wtórna, sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w dobrym stanie zachowania z niewielkimi ubytkami emalii. Bardzo rzadka pozycja. Sawicki, Wielechowski str. 352
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 201 Ochotniczy Pułk Artylerii Polowej - RZADKOŚĆ
II RP. 201 Ochotniczy Pułk Artylerii Polowej - RZADKOŚĆ
Odznaka w formie równoramiennego, emaliowanego krzyża złożonego z proporczyków. Krzyż opleciony wieńcem laurowo-dębowym, między ramionami krzyża skrzyżowane dwie lufy armatnie. W centralnej części Orzeł na prostokątnej tabliczce z napisem 201 P.A.P.&nbsp; Odznaka w wariancie ze srebrzonym wieńcem, wykonana w warsztacie Stanisława Lipczyńskiego, w Warszawie. Na rewersie nabity numer 23.&nbsp; Bardzo dobry stan zachowania przedmiotu, emalia częściowo zastąpiona lakierem. Punktowe odpryski emalii. Rzadkość niespotykana na rynku aukcyjnym.Sawicki, Wielechowski str. 302Wymiary: 44,4 x 44,8 mm
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.