Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Serdica

Cena wywoławcza::
150 pln
Cena końcowa:
150 pln

Opis przedmiotu

Aw: Popiersie Probusa w zbroi w koronie promienistej (Corona Radiata)  w prawo.
IMP C PROBVS P F AVG

Rw: Kobieta przekazuje stojącemu na przeciw cesarzowi wieniec laurowy, w odcinku KAΔ.
RESTITVT ORBIS.

Zachowane srebrzenie na większości powierzchni, bardzo atrakcyjny egzemplarz.

RIC V -2 851

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 3,92 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Aw: Popiersie heroiczne Probusa w lewo, cesarz trzyma włócznię.VIRTVS PROBI AVGRw: Pax stoi w lewo, trzyma berło i gałązkę oliwną, w odcinku oznaczenie mennicze VXXT.PAX AVG.Moneta nienotowana w katalogu RIC z takim oznaczeniem oficyny, wiele najlepszych kolekcji wyspecjalizowanych w Probusie nie posiada tego typu. Patyna, dobre detale.RIC 393 var. (nienotowany)
Cena wywoławcza:
500 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
Na wieniec laurowy nałożona emaliowana tarcza z herbem Kalisza i miniaturką odznaki pamiątkowej 2 Korpusu. Nad tarczą umieszczony srebrny Orzeł wzór 1919. Oryginalna nakrętka sygnowana „29 P.S.K”. Odznaka czteroczęściowa, w najrzadszym wariancie z emalią, wykonana tombaku srebrzonym, w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy. Stan zachowania dobry. Ślady noszenia, wytarcia najwyższych partii reliefu, orzełek na nowo przymocowany. Duża rzadkość.Wymiary: 49 x 43 mmSawicki, Wielechowski str. 60-61
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowi wieniec laurowy, na którym umieszczona romboidalna tarcza pokryta emalią. Na tarczy wpisany numer pułku i inicjały „38 / P. P. S. L. W.” Na szczycie wieńca umieszczony herb miasta Lwowa, zaś u dołu herb Przemyśla. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty w wersji oficerskiej. Po stronie rewersu imiennik wytwórcy WG (Wiktor Gontarczyk) i państwowa punca srebra. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana „W. GONTARCZYK WARSZAWA”.&nbsp; Bardzo efektowna i rzadka odznaka w bardzo pięknym stanie zachowania.Wymiary: 41 x 34 mmSawicki, Wielechowski str. 76-77
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. 51 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych
II RP. 51 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych
Odznaka ma kształt Orła trzymającego w szpona tarczę z numerem pułku, skróconym zapisem „STRZ. KRES.” i imieniem dawnego patrona Giuseppe Garibaldiego. Cała odznaka emaliowana, wersja oficerska, wykonana prawdopodobni w zakładzie Eugeniusza Mariana Ungera, w Wilnie. Nakrętka oryginalna, sygnowana E. M. UNGER / Lwów / No. Stan zachowania bardzo dobry, emalie nienaruszone, minimalnie przybrudzone. Bardzo rzadka i efektowna pozycja. Wymiary: 46 x 38 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
Odznaka ma kształt prostego krzyża, emaliowanego na biało z pozłacanymi krawędziami. W środku krzyża na romb nałożony srebrny Orzeł. Całość opleciona zielonym wieńcem laurowym, na którym wpisane inicjały i numer pułku oraz miniaturka trąbki strzeleckiej. Odznaka w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku srebrzonym, bez sygnatur na rewersie. Nakrętka prawdopodobnie wtórna, sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w dobrym stanie zachowania z niewielkimi ubytkami emalii. Bardzo rzadka pozycja. Sawicki, Wielechowski str. 352
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie wydłużonego krzyża otoczonego wieńcem laurowym. Na skrzyżowaniu ramion krzyża nałożony herb Grodna w formie okrągłej tarczy czteropolowej z czerwonym krzyżem pośrodku, na tle białej emalii. Herb zwieńczony jest złotą zamkniętą koroną królewską, wzorowaną na koronie Stefana Batorego.&nbsp; Na krawędziach ramion krzyża wpisano pierwszą nazwę pułku GRODZIEŃSKI P. STRZ. oraz datę powstania pułku 12 LISTOP. 1918 R. Nakrętka prawdopodobnie wykonana w okresie powojennym. Odznaka, dwuczęściowa, oficerska wykonana w srebrze, w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania. Polecamy!Wymiary: 43 x 27 mm Sawicki, Wielechowski str. 129-130
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Bardzo rzadka moneta wojskowa sporadycznie notowana w handlu.Przyzwoicie zachowany egzemplarz.Jakubowski 197 (R8b)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.