248

Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Olkusz

Cena wywoławcza::
40 pln
Cena końcowa:
135 pln
Przebicie:
238 %

Opis przedmiotu

Ciemna patyna, załatany otwór.

Iger O.99.2.a

Stan zachowania: 3/4 (VF/F)
Waga: 2,30 g Ag

Rekomendowane przedmioty

Stanisław August Poniatowski. Talar 1793 Targowica, Warszawa NGC MS62 - PIĘKNY
Aw.: W wieńcu dębowym napis w dziewięciu wierszach: CIVIBUS / QUORUM PIETAS / CONIURATIONE DIE III / MAI MDCCXCI OBRUTAM / ET DELETAM LIBERTA / TE POLONA TUERI /CONABATUR RESPU / BLICA RESUR / GENS W otoku: GRATITUDO CONCIVIBUS EXEMPLUM POSTERITATI Rw.: Napis w sześciu wierszach: DECRETO / REIPUBLICÆ NEXU / CONFEDERATIONIS IUNCTÆ / DIE V XBRIS MDCCXCII / STANISLAO AUGUSTO / REGNANTE. W otoku: 10 7/16 EX MARCA PURA COLONIENSI 1793. Na obrzeżu napis: FIDEI REIPUBLICAE PIGNUS Po ogłoszeniu Konstytucji 3 Maja, pod naciskiem Rosji, zawiązała się Konfederacja Targowicka, która stawiała sobie za cel obalenie skutków przyjęcia ustawy zasadniczej. W celach propagandowych postanowiono wyemitować w 1793 roku talary bez portretu królewskiego. Jednak do faktycznej emisji wtedy nie doszło. Monety zostały wybite później, oryginalnymi stemplami, jako pamiątka historyczna w celach propagandowych.Odmiana talara targowickiego z gwiazdą pięcioramienną. W wieńcu 31 żołędzi.Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i subtelną kolorową patyną dodającą uroku. Jeden z najpiękniejszych egzemplarzy talara targowickiego, z jakim mieliśmy do czynienia. Polecamy do najlepszych kolekcji. Kopicki 2484; Davenport 1622; Plage 410; H-Czapski 3353; Parchimowicz 1232; Berezowski 30; Parchimowicz (Poniatowski) 36.a
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu z tarcząPierwszego typu denar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy.Moneta datowana na lata emisji 1070-1076.Wariant z księciem trzymającym tarczę herbową.Pięknie zachowany egzemplarz ze szlachetną patyną.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Kopicki 25f (R3)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS 3 D G REX POLO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Po bokach korony nominał VI. U dołu w tarczy herb Lewart. Po bokach inicjały IF (podskarbiego koronnego Jana Firleja ) i znaki mincerskie, data 15 - 95. Napis w trzech wierszach: GROS ARGE / SEX D REGIS / POLONIÆMennica Wschowa została uruchomiona w 1588 roku jako filia mennicy poznańskiej, dzierżawionej przez T. Buscha. Dopiero po śmierci dzierżawcy w 1592 roku, aż do 1601 roku stała się pełnoprawną mennicą koronną wybijającą drobną monetę srebrną. Szóstak był najwyższym nominałem, który wyszedł spod stempli tej mennicy za panowania Zygmunta III Wazy. Dzisiaj to ekstremalnie rzadka i poszukiwana moneta, którą Tyszkiewicz w swoim podręczniku wycenia na 80 marek w złocie. Moneta poszukiwana przez kolekcjonerów szóstaków i monet Zygmunta III Wazy.Wiekowa patyna, moneta w pełni czytelna, kilka rysek w polu. Znane około 10 sztuk na rynku aukcyjnym. Duża rzadkość do ozdoby zaawansowanych zbiorów.Kopicki (nowy) 885 (R7); H-Czapski 5035 (R5); Tyszkiewicz 80
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Niezmiennie rzadki denar krakowski. Dotarliśmy jedynie do kilku notowań na współczesnym rynku aukcyjnym. Moneta z najwyższą notą w rankingu NGC.Polecamy do najlepszych kolekcji.H-Czapski 7484 (R6); Kopicki 564 (R8); Tyszkiewicz nie notuje!
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w kryzie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M DL R PRRw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1609Bardzo rzadki i poszukiwany rocznik.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia.Moneta z obustronnym blaskiem menniczym, końcówka blachy. Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Kopicki 7482 (R3); Shatalin/Grendel GD09-1 (R4); KOG 1609/1 (R4)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Stanisław August Poniatowski. 2 grosze (półzłotek) 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNE
Stanisław August Poniatowski. 2 grosze (półzłotek) 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNE
Aw.: Pięciopolowa tarcza herbowa pod koroną z herbem Ciołek w centralnej części. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL MDLRw.: 2 GR/ CLX EX/MARCA/ PURA/COL/1766/F.SWariant z ośmioma listkami z lewej strony tarczy herbowej na awersie. Kropka po COL.Wyśmienity egzemplarz. Blask menniczy, subtelna patyna. Świetna jakość bicia.Egzemplarz godny polecenia, zasłużenie doceniony drugą najwyższa notą w rankingu NGC. Kopicki 2320; Plage 242; Parchimowicz (SAP) 16.a - podobne
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Srebro - PIĘKNY i RZADKI
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Srebro - PIĘKNY i RZADKI
Aw.: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMIRw.: Wieniec złożony z liści dębu i zboża, opleciony cierniem, napis pośrodku: TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY RUSI /  1569 - 11 SIERPNIA - 1869Bardzo rzadki wariant w srebrze. Na rancie: ARGENT. Zaledwie kilka notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Drobne ryski w polu, lekkie obicia rantu, ale medal w pięknym stanie zachowania.Na aukcji posiadamy również wariat w brązie. Warto pokusić się o zdobycie obydwu sztuk.H.-Czapski 8036 (R2) (srebro)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Rosja, Piotr I. Rubel 1720, Kadaszewskij Dwor - PIĘKNY
Rosja, Piotr I. Rubel 1720, Kadaszewskij Dwor - PIĘKNY
Aw.: Popiersie cara w prawo i napis wokółRw.: Dwugłowy orzeł i napis wokółNad głową cara miniaturowa korona. Wariant z  popiersiem bez inicjałów.Pięknie zachowana moneta z delikatnym połyskiem menniczym i kolorową patyną dodającą uroku. Rzadka pozycja!Bitkin 432
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.