Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Filip I Arab 244 – 249 n. e., Rzym

Cena wywoławcza::
70 pln
Cena końcowa:
400 pln
Przebicie:
471 %

Opis przedmiotu

Aw: Popiersie cesarza w zbroi i koronie promienistej (Corona Radiata) w prawo.
IMP PHILIPPVS AVG

Rw: Antylopa idzie w lewo, w odcinku IV.
SAECVLARES AVGG

Patyna.

RIC 20 var.

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 4,13 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowią dwa skrzyżowane proporczyki, na których umieszczony wizerunek Orła wzoru Krechowieckiego. Na piersi Orła numer i inicjały „1 KU”. Odznaka czteroczęściowa, bez znaków probierczych na stronie odwrotnej, zaprojektowana przez Aleksandra Mazaraki, wykonana warsztacie Wiktora Gontarczyka w Warszawie. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Niezmiernie rzadki, pierwszy wzór odznaki zatwierdzony 13 grudnia 1921 roku. Stan zachowania bardzo dobry, duża rzadkość.Wymiary: 46 x 46 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża, na ramionach którego daty 1921- 1929, na dolnym ramieniu: „3 P S”. W centrum emaliowana tarcza ze świętym Krzysztofem trzymającym Dzieciątko na ramieniu. Odznaka wykonana w srebrze, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra. Nakrętka od innej odznaki, sygnowana W. GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19. Stan odznaki bardzo dobry. Lekkie spękania emalii. Rzadkość niespotykana w handlu, zwłaszcza w wersji srebrnej.Wymiary: 40 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - Leszno - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 17 Pułk Ułanów Wielkopolskich - Leszno - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie dwóch połączonych proporczyków, na których nałożony Orzeł. Na ramionach krzyża wypisana data „6 / I / 19-19”, między ramionami krzyża po siedem srebrnych promieni. Na stronie odwrotnie odwrotnej numer 7 oraz rok nadania 1922. Odznaka zaprojektowana przez Zygmunta Moszczeńskiego, wykonana w zakładzie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Niezmiernie rzadka pozycja sporadycznie notowana na rynku aukcyjnym.Wymiary: 38 x 38 mmSawicki, Wielechowski str. 193-194
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w rzadszej wersji oficerskiej, w kształcę romboidalnej tarczy w wieńcu laurowym. Na tarczy numer pułku „28” i skrót jednostki wojskowej „PAL”. Po stronie rewersu nabita sygnatura wykonawcy, oraz cecha srebra z lat 30-tych. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana W. Gontarczyk - Warszawa. Stan zachowania przedmiotu bardzo dobry. Lekkie zarysowania emalii. Jedna z najrzadszych odznak na naszej aukcji. Podobny egzemplarz sprzedamy za pośrednictwem naszej firmy za 10738 złotych.Wymiary: 34 x 46 mmSawicki, Wielechowski str. 269
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
Na wieniec laurowy nałożona emaliowana tarcza z herbem Kalisza i miniaturką odznaki pamiątkowej 2 Korpusu. Nad tarczą umieszczony srebrny Orzeł wzór 1919. Oryginalna nakrętka sygnowana „29 P.S.K”. Odznaka czteroczęściowa, w najrzadszym wariancie z emalią, wykonana tombaku srebrzonym, w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy. Stan zachowania dobry. Ślady noszenia, wytarcia najwyższych partii reliefu, orzełek na nowo przymocowany. Duża rzadkość.Wymiary: 49 x 43 mmSawicki, Wielechowski str. 60-61
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
Odznaka ma kształt prostego krzyża, emaliowanego na biało z pozłacanymi krawędziami. W środku krzyża na romb nałożony srebrny Orzeł. Całość opleciona zielonym wieńcem laurowym, na którym wpisane inicjały i numer pułku oraz miniaturka trąbki strzeleckiej. Odznaka w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku srebrzonym, bez sygnatur na rewersie. Nakrętka prawdopodobnie wtórna, sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w dobrym stanie zachowania z niewielkimi ubytkami emalii. Bardzo rzadka pozycja. Sawicki, Wielechowski str. 352
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie wydłużonego krzyża otoczonego wieńcem laurowym. Na skrzyżowaniu ramion krzyża nałożony herb Grodna w formie okrągłej tarczy czteropolowej z czerwonym krzyżem pośrodku, na tle białej emalii. Herb zwieńczony jest złotą zamkniętą koroną królewską, wzorowaną na koronie Stefana Batorego.&nbsp; Na krawędziach ramion krzyża wpisano pierwszą nazwę pułku GRODZIEŃSKI P. STRZ. oraz datę powstania pułku 12 LISTOP. 1918 R. Nakrętka prawdopodobnie wykonana w okresie powojennym. Odznaka, dwuczęściowa, oficerska wykonana w srebrze, w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania. Polecamy!Wymiary: 43 x 27 mm Sawicki, Wielechowski str. 129-130
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.