RZADKA

Prowincje Rzymskie, Tetradrachma, Maksymin Trak 235 – 238 n. e., Aleksandria RZADKA

Cena wywoławcza::
50 pln
Cena końcowa:
65 pln
Przebicie:
30 %

Opis przedmiotu

Rok emisji: 237/238 n. e.

Aw: Popiersie Maksymina w wieńcu laurowym w prawo.
AVTO MAΞIMINOC EVC CEB

Rw: Popiersie Nilusa w prawo, przy ramieniu róg obfitości, po prawo data LΔ (4 rok panowania = 237/238 n. e.).

Patyna.

Milne 3284

Stan zachowania: 3-/4+ (VF-/F+)
Waga: 12,77 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowią dwa skrzyżowane proporczyki, na których umieszczony wizerunek Orła wzoru Krechowieckiego. Na piersi Orła numer i inicjały „1 KU”. Odznaka czteroczęściowa, bez znaków probierczych na stronie odwrotnej, zaprojektowana przez Aleksandra Mazaraki, wykonana warsztacie Wiktora Gontarczyka w Warszawie. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Niezmiernie rzadki, pierwszy wzór odznaki zatwierdzony 13 grudnia 1921 roku. Stan zachowania bardzo dobry, duża rzadkość.Wymiary: 46 x 46 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
Odznaka w kształcie tarczy, na której wpisany inicjał i numer „2 U”. Na tarczy osadzona czapka szwoleżerska wojska Księstwa Warszawskiego. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej&nbsp; widoczna austriacka cecha srebra oraz sygnatura wykonawcy „R-S”. Mocowanie w postaci pionowej agrafki. Jedna z najrzadszych odznak w naszej ofercie aukcyjnej. Polecamy.Wymiary: 40 x 26 mmSawicki, Wielechowski str. 160
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża, na ramionach którego daty 1921- 1929, na dolnym ramieniu: „3 P S”. W centrum emaliowana tarcza ze świętym Krzysztofem trzymającym Dzieciątko na ramieniu. Odznaka wykonana w srebrze, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra. Nakrętka od innej odznaki, sygnowana W. GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19. Stan odznaki bardzo dobry. Lekkie spękania emalii. Rzadkość niespotykana w handlu, zwłaszcza w wersji srebrnej.Wymiary: 40 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 28 Pułk Artylerii Lekkiej - Dęblin, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w rzadszej wersji oficerskiej, w kształcę romboidalnej tarczy w wieńcu laurowym. Na tarczy numer pułku „28” i skrót jednostki wojskowej „PAL”. Po stronie rewersu nabita sygnatura wykonawcy, oraz cecha srebra z lat 30-tych. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana W. Gontarczyk - Warszawa. Stan zachowania przedmiotu bardzo dobry. Lekkie zarysowania emalii. Jedna z najrzadszych odznak na naszej aukcji. Podobny egzemplarz sprzedamy za pośrednictwem naszej firmy za 10738 złotych.Wymiary: 34 x 46 mmSawicki, Wielechowski str. 269
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
Odznaka dwuczęściowa, wykonana w tombaku złoconym, pokryta białą, czerwona i niebieską. Nakrętka sygnowana: FAB. GRAW. EMAL. / J. KNEDLER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 45. Na stronie odwrotnej numer 264. Stan zachowania odznaki bardzo dobry. Minimalne przetarcia emalii. Sawicki, Wielechowski str. 73Wymiary: 43 x 43 mm
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
Odznaka ma kształt prostego krzyża, emaliowanego na biało z pozłacanymi krawędziami. W środku krzyża na romb nałożony srebrny Orzeł. Całość opleciona zielonym wieńcem laurowym, na którym wpisane inicjały i numer pułku oraz miniaturka trąbki strzeleckiej. Odznaka w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku srebrzonym, bez sygnatur na rewersie. Nakrętka prawdopodobnie wtórna, sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w dobrym stanie zachowania z niewielkimi ubytkami emalii. Bardzo rzadka pozycja. Sawicki, Wielechowski str. 352
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 201 Ochotniczy Pułk Artylerii Polowej - RZADKOŚĆ
II RP. 201 Ochotniczy Pułk Artylerii Polowej - RZADKOŚĆ
Odznaka w formie równoramiennego, emaliowanego krzyża złożonego z proporczyków. Krzyż opleciony wieńcem laurowo-dębowym, między ramionami krzyża skrzyżowane dwie lufy armatnie. W centralnej części Orzeł na prostokątnej tabliczce z napisem 201 P.A.P.&nbsp; Odznaka w wariancie ze srebrzonym wieńcem, wykonana w warsztacie Stanisława Lipczyńskiego, w Warszawie. Na rewersie nabity numer 23.&nbsp; Bardzo dobry stan zachowania przedmiotu, emalia częściowo zastąpiona lakierem. Punktowe odpryski emalii. Rzadkość niespotykana na rynku aukcyjnym.Sawicki, Wielechowski str. 302Wymiary: 44,4 x 44,8 mm
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Bardzo rzadka moneta wojskowa sporadycznie notowana w handlu.Przyzwoicie zachowany egzemplarz.Jakubowski 197 (R8b)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.