Leszek Biały (1202-1227). Brakteat - PIĘKNY i RZADKI

Cena wywoławcza::
1 200 pln
Cena końcowa:
2 600 pln
Przebicie:
117 %

Opis przedmiotu


Aw.: Łuki tworzące krzyż z kółkiem w środku. W każdym polu jeleń w lewo

Jedna z najbardziej oryginalnych kompozycji na brakteatach krakowskich.

Piękny egzemplarz z połyskiem menniczym.

Bardzo rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.

Haczewska-Paszkiewicz 2

Stan zachowania: 1/1- (UNC/UNC-)
Waga: 0,12 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz, PIĘKNY - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz, PIĘKNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGISIIIDGREXPOLO&amp;MDLITRVSS PRVSMASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAMLIVNECNOSVE - GOTVADQHRIREXOdmiana z herbem Półkozic na rewersie&nbsp;Starannie wybity talar bydgoski z kolorową patyną dodającą uroku.&nbsp;Moneta o pięknej prezencji, godna polecenia.Bardzo rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.2.05A (R5)
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1602, Kraków PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1602, Kraków PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Popiersie króla w prawo, odwrócona cyfra daty. Błędna data na slabie.Pięknie zachowana moneta ze szlachetną patyną.Egzemplarz zasłużenie doceniony najwyższą notą gradingową na świecie w PCGS.&nbsp;Iger K.02.1.b (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS 3 D G REX POLO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Po bokach korony nominał VI. U dołu w tarczy herb Lewart. Po bokach inicjały IF (podskarbiego koronnego Jana Firleja ) i znaki mincerskie, data 15 - 95. Napis w trzech wierszach: GROS ARGE / SEX D REGIS / POLONIÆMennica Wschowa została uruchomiona w 1588 roku jako filia mennicy poznańskiej, dzierżawionej przez T. Buscha. Dopiero po śmierci dzierżawcy w 1592 roku, aż do 1601 roku stała się pełnoprawną mennicą koronną wybijającą drobną monetę srebrną. Szóstak był najwyższym nominałem, który wyszedł spod stempli tej mennicy za panowania Zygmunta III Wazy. Dzisiaj to ekstremalnie rzadka i poszukiwana moneta, którą Tyszkiewicz w swoim podręczniku wycenia na 80 marek w złocie. Moneta poszukiwana przez kolekcjonerów szóstaków i monet Zygmunta III Wazy.Wiekowa patyna, moneta w pełni czytelna, kilka rysek w polu.&nbsp;Znane około 10 sztuk na rynku aukcyjnym.&nbsp;Duża rzadkość do ozdoby zaawansowanych zbiorów.Kopicki (nowy) 885 (R7); H-Czapski 5035 (R5); Tyszkiewicz 80
Cena wywoławcza:
15 000 pln
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUMRw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3. W otoku: DUX SAX I C M A &amp; W S R I ARCH &amp; EL 1754Piękny egzemplarz z obustronnym połyskiem menniczym i delikatną patyną dodającą uroku.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Khant 555; Merseburger 1756
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, kulki po bokach krzyża.&nbsp;Wyśmienicie zachowany egzemplarza z obustronnym blaskiem menniczy.&nbsp;Moneta godna polecenia, bardzo rzadka w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 7486 (R2); Shatalin/Grendel GD13-3 (R2); KOG 1613/1 (R3)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
August III Sas. Szeląg w złocie 1753, Gdańsk, ex. Virgil Brand Collection - RZADKOŚĆ
August III Sas. Szeląg w złocie 1753, Gdańsk, ex. Virgil Brand Collection - RZADKOŚĆ
Aw.: Pod królewską koroną monogram A3R. Po bokach data 17-53.Rw.: Mały herb miasta Gdańska (dwa krzyże zwieńczone koroną). Po bokach godła inicjały W-R (Wilhelm Raths). Od góry pod trzema rozetami trzywierszowy napis: SOLID / CIVITAT/ GEDANW czasach Augusta III Sasa, rozwinęło się kolekcjonowanie monet. Było ono bardzo popularne także pośród patrycjatu bogatych miast. Tylko w Gdańsku, w II połowie XVIII wieku, miało miejsce co najmniej 30 aukcji monet i innych numizmatów. Mennica miejska w Gdańsku na zlecenie kolekcjonerów odbijała stemplami monet obiegowych także monety "kolekcjonerskie" w czystym srebrze, złocie także jako klipy. Był to na tyle powszechny proceder, że doczekał się listu wydanego w 1760 roku przez króla Augusta III zabraniającego mincerzom takich praktyk. List ten nie odniósł znaczącego skutku, jako że po 1760 nadal takie monety w Gdańsku odbijano.Szelągi miejskie odbite w złocie znamy z lat 1753-1754, 1757 i 1761 roku. Rocznik 1753, występuje w dwóch odmianach: z inicjałami WR i z dwiema rozetami. Był w zaginionym zbiorze malborskim, notował go także katalog M. Frankiewicza. Złoty egzemplarz szeląga znajduje się tylko w kolekcji E. Hutten Czapskiego.&nbsp;Tylko kilkakrotnie szeląg w złocie wystąpił na aukcjach. Bardzo rzadka i ładna odbitka szeląga w złocie.&nbsp;Moneta z kolekcji Virgil Brand Collection (Part 1, Sothebys, 1 July 1982), lot 266Wspaniale zachowany egzemplarz z połyskiem menniczym. Moneta będzie ozdobą każdej kolekcji - polecamy!Kopicki 7713 (R5); Friedberg (-); Kamiński, Kurpiewski 914 (R7); CNG 400Ia; H-Czapski 2851 (R3); Kaleniecki str. 51
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Powstanie Listopadowe. 10 groszy 1831, Warszawa - łapy Orła proste - PCGS MS63 - PIĘKNE
Powstanie Listopadowe. 10 groszy 1831, Warszawa - łapy Orła proste - PCGS MS63 - PIĘKNE
Aw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z Orłem i Pogonią. U góry napis: KRÓLESTWO POLSKIE. Po bokach data 18-31Rw.: W wieńcu: 10 / GROSZY / POLS. W splocie inicjały K GRzadziej spotykana odmiana z prostymi łapami Orła.&nbsp;Blask menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane szczegóły.&nbsp;&nbsp;Sztuka godna polecenia.Plage 278; Bitkin 6 (R)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj l. 5 złotych 1830 FH, Warszawa - PIĘKNE
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj l. 5 złotych 1830 FH, Warszawa - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim. Po bokach korony data 1830, u dołu inicjały F-H. 5 ZŁOTYCH POLSKICH. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KROL POLSKI PANUIĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Wariant z literami FH pod łapami Orła niespotykany na rynku w tym stanie zachowania.Kolorowa patyna, pięknie zachowane szczegóły. Bitkin 986; Plage 38 (R); Berezowski 7.50 zł
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.