WYŚMIENITY

Władysław II Wygnaniec. (1138-1146). Denar NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITY

Cena wywoławcza::
1 800 pln
2 400 pln
33 %

Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcem

Rw.: Orzeł chwytający zająca

Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i szlachetną patyną.

Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.

Kopicki 53 (R2)

Stan zachowania: NGC MS63 (MAX)

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1624, Gdańsk PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
300 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMIR - DG REX PO &amp; SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na rewersie. Moneta ze starej kolekcji. Piękna, wiekowa patynaKopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
1 800 pln
August II Mocny. Medal pośmiertny 1733 - EKSTREMALNIE RZADKI ex. Potocki
Aw.: Popiersie króla w prawo na postumencie. Inicjały medaliera na odcięcu rękawa (H.P. G.). Podwójny napis otokowy: D G FRIDERICVS AVGVSTVS MAGNVS REX POL &amp;EL SAX / MIRACVLVM SECVLI PATER PATRIAE OPTIMVS PRINCEPS, napis w odcinku: DOLOR CALENDI FEBRVARII VARSIVIAE INTER VIVOS ESSE DESIIT i zaszyfrowana data 1733&nbsp;Rw.: Na postumencie, pod koroną medalionem z popiersiem&nbsp; Augusta III Sasa, po prawo stojący Geniusz, poCONSENESCAT MECVM, w odcinku OPTIMO PRINCIPI PATRI SMedal pośmiertny zaprojektowany przez&nbsp; Grosskurt’a.Niezmiernie rzadka pozycja. Dotarliśmy jedynie do kilku notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Medal ze znakomitą proweniencja z legendarnej kolekcji Potockich. Na awersie, w polu, po lewej stronie znak własnościowy - herb Pilawa.Drobne skaleczenia w polu, szczegóły reliefu pięknie zachowane.H-Czapski 2682 (R2); Raczyński 358; Merseburger 1565
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Rosja, Piotr I. Rubel 1721 K, Kadaszewski Monetnyj Dwor - PIĘKNY
Aw.: Popiersie cara w prawo i napis wokółRw.: Dwugłowy orzeł i napis wokółWariant z literą K na płaszczu cara.Kolorowa patyna. Dobra jakość bicia. Moneta o świetnej prezencji.&nbsp;Egzemplarz godny polecenia.Bitkin 452 (..., R)
Cena wywoławcza:
3 500 pln