Bizancjum, Aspron trachy Manuel I Komnen (1143-1180), Konstantynopol

Cena wywoławcza::
80 pln
Cena końcowa:
80 pln

Opis przedmiotu

Patyna.

Sear 1965

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 3,08 g
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża, na ramionach którego daty 1921- 1929, na dolnym ramieniu: „3 P S”. W centrum emaliowana tarcza ze świętym Krzysztofem trzymającym Dzieciątko na ramieniu. Odznaka wykonana w srebrze, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra. Nakrętka od innej odznaki, sygnowana W. GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19. Stan odznaki bardzo dobry. Lekkie spękania emalii. Rzadkość niespotykana w handlu, zwłaszcza w wersji srebrnej.Wymiary: 40 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich , srebro - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowi wieniec laurowy, na którym umieszczona romboidalna tarcza pokryta emalią. Na tarczy wpisany numer pułku i inicjały „38 / P. P. S. L. W.” Na szczycie wieńca umieszczony herb miasta Lwowa, zaś u dołu herb Przemyśla. Odznaka pamiątkowa 38 Pułku Piechoty w wersji oficerskiej. Po stronie rewersu imiennik wytwórcy WG (Wiktor Gontarczyk) i państwowa punca srebra. Mocowanie w postaci gwintowanego słupka. Oryginalna nakrętka sygnowana „W. GONTARCZYK WARSZAWA”.&nbsp; Bardzo efektowna i rzadka odznaka w bardzo pięknym stanie zachowania.Wymiary: 41 x 34 mmSawicki, Wielechowski str. 76-77
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
II RP. Odznaka 53 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych - Stryj - RZADKA
Odznaka ma kształt prostego krzyża, emaliowanego na biało z pozłacanymi krawędziami. W środku krzyża na romb nałożony srebrny Orzeł. Całość opleciona zielonym wieńcem laurowym, na którym wpisane inicjały i numer pułku oraz miniaturka trąbki strzeleckiej. Odznaka w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku srebrzonym, bez sygnatur na rewersie. Nakrętka prawdopodobnie wtórna, sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w dobrym stanie zachowania z niewielkimi ubytkami emalii. Bardzo rzadka pozycja. Sawicki, Wielechowski str. 352
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 3 Batalion Sanitarny - Grodno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. 3 Batalion Sanitarny - Grodno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża o emaliowanych ramionach. W centrum tarcza z godłem państwowym, na ramionach krzyża wypisane inicjały i lata: „3 / BS / 1920 / 1928” . Odznaka wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej punca z inicjałami u wytwórcy „JP” - Józef Pendrowski i państwowa cecha probiercza „800”. Wariant odznaki z grubszą czcionką liter i cyfr. Nakrętka numerowana&nbsp; 332. Stan samej odznaki dobry. Trudno doszukać się notowań aukcyjnych. Duża rzadkość. Wymiary: 44,5 x 45 mmSawicki, Wielechowski str. 385
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 5 Batalion Pancerny - Kraków, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 5 Batalion Pancerny - Kraków, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie ośmioramiennej gwiazdy, na której emaliowany medalion z szyszakiem przymocowanym za pomocą 2 nitów. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w srebrze, wersja oficerska. Na rewersie sygnatura: „F. MALINA KRAKÓW”, sygnatura podwykonawcy (IK - Jan Knedler), cecha warszawskiego urzędu probierczego, cecha srebra do sygnowania małych przedmiotów oraz numer 17. Nakrętka oryginalna. Jedna z najrzadszych odznak oferowanych na naszej aukcji. Polecamy!Wymiary: 39 x 39 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
5 000 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich nr 3  - Krosno RZADKA
II RP. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich nr 3  - Krosno RZADKA
W trójkątnej tarczy emaliowanej, w centrum tarcza słoneczna i wiązka promieni na nich skrzyżowane dwa karabiny w wieńcu laurowym, nad cyfra 3, na dole otwarta książka.Nakrętka sygnowana A. Nagalski. Stan wizualny bardzo dobry.Sawicki, Wielechowski str. 454 Wymiary 31 x 41 mm.
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Gdynia - 5 złotych Klubu Podoficerów Floty - RZADKOŚĆ R8
Bardzo rzadka moneta wojskowa sporadycznie notowana w handlu.Przyzwoicie zachowany egzemplarz.Jakubowski 197 (R8b)
Cena wywoławcza:
400 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.