172
ZESTAW

Zygmunt I Stary, Ludwik Jagiellończyk. Półgrosz 1507 - 1526, Kraków i Świdnica, zestaw 6 sztuk

Cena wywoławcza::
50 pln
325 pln
550 %

Zestaw zawiera 4 półgrosze Zygmunta Starego i 2 Ludwika Jagiellończyka.

Patyna.

Stan zachowania: 3/4 (VF/F)

Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
700 pln
Leszek Biały (1202-1227). Brakteat - PIĘKNY i RZADKI
Aw.: Łuki tworzące krzyż z kółkiem w środku. W każdym polu jeleń w lewoJedna z najbardziej oryginalnych kompozycji na brakteatach krakowskich.Piękny egzemplarz z połyskiem menniczym.Bardzo rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Haczewska-Paszkiewicz 2
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1581, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1612, Gdańsk - WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUMRw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3. W otoku: DUX SAX I C M A & W S R I ARCH & EL 1754Piękny egzemplarz z obustronnym połyskiem menniczym i delikatną patyną dodającą uroku.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania. Khant 555; Merseburger 1756
Cena wywoławcza:
3 000 pln
August II Mocny. Medal pośmiertny 1733 - EKSTREMALNIE RZADKI ex. Potocki
Aw.: Popiersie króla w prawo na postumencie. Inicjały medaliera na odcięcu rękawa (H.P. G.). Podwójny napis otokowy: D G FRIDERICVS AVGVSTVS MAGNVS REX POL &EL SAX / MIRACVLVM SECVLI PATER PATRIAE OPTIMVS PRINCEPS, napis w odcinku: DOLOR CALENDI FEBRVARII VARSIVIAE INTER VIVOS ESSE DESIIT i zaszyfrowana data 1733 Rw.: Na postumencie, pod koroną medalionem z popiersiem  Augusta III Sasa, po prawo stojący Geniusz, poCONSENESCAT MECVM, w odcinku OPTIMO PRINCIPI PATRI SMedal pośmiertny zaprojektowany przez  Grosskurt’a.Niezmiernie rzadka pozycja. Dotarliśmy jedynie do kilku notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Medal ze znakomitą proweniencja z legendarnej kolekcji Potockich. Na awersie, w polu, po lewej stronie znak własnościowy - herb Pilawa.Drobne skaleczenia w polu, szczegóły reliefu pięknie zachowane.H-Czapski 2682 (R2); Raczyński 358; Merseburger 1565
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Rosja, Aleksander II. 3 ruble 1869 HI, Petersburg NGC MS63+  PIĘKNE
Cena wywoławcza:
6 000 pln