171
RZADKI

Zygmunt I Stary. Grosz bez daty, Głogów - RZADKI

Cena wywoławcza::
180 pln
430 pln
139 %

Aw.: Orzeł i napis wokoło SIGISMVNDVS DVX GLOGOVIE

Rw.: Pogoń, poniżej data i napis wokoło KA3IMIRI R POLONIE NATVS

Moneta bita za czasów królewicza Zygmunta - księcia głogowskiego.

Ciemna patyna, podgięty krążek.

Fbg. 295; Kopicki 5766 (R3)

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 1,70 g Ag

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
700 pln
Stefan Batory. Szeląg 1581, Gdańsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Jedyny egzemplarz na świecie, który uzyskał notę MS. Delikatny połysk menniczy, wyraźne detale, patyna. Moneta trudna do zdobycia w tym stanie zachowania.Kopicki 7429 (R)
Cena wywoławcza:
600 pln
Leszek Biały (1202-1227). Brakteat - PIĘKNY i RZADKI
Aw.: Łuki tworzące krzyż z kółkiem w środku. W każdym polu jeleń w lewoJedna z najbardziej oryginalnych kompozycji na brakteatach krakowskich.Piękny egzemplarz z połyskiem menniczym.Bardzo rzadka pozycja, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Haczewska-Paszkiewicz 2
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Bogato dekorowana zbroja. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. Pod nogami lwów inicjały G-R (Gerhard Rogge). Data 1641 w kartuszu. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS GEDANENSISMennica Gdańska w latach 1640 i 1641 wykorzystała stemple półtalarów do bicia monet złotych. W 1641 roku, stemplami półtalarów wybito wielodukatówki o nominałach 2, 3 i 4 dukaty. Rada miasta nie zdecydowała się na bicie donatyw, ta seria wielodukatówek miała być monetą obiegową, miała służyć celom handlu międzynarodowego. W 1642 roku z mennicy w Gdańsku wyszła kolejna seria wieloduktów. Dopiero w 1645 roku ponownie powrócono do bicia donatyw w Gdańsku. Po raz pierwszy dwudukat pojawił się w 1858 roku, w kolekcji J. Mathego w Gdańska. Moneta jest znana jedynie w zbiorach Muzeum Zamku w Warszawie. Dwudukata z 1641 roku, nie posiadał E. H. Czapski w Krakowie. Nie był notowany także w wielkich zbiorach A. Potockiego i K. Sobańskiego. Jest to drugi znany egzemplarz na rynku numizmatycznym. Moneta z 36 aukcji domu aukcyjnego Rauch z 1986 roku.Bardzo ładne detale, drobne ryski w polu przy głowie króla. Na awersie i rewersie wiekowa kolorowa patyna. Ogromna rzadkość i jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki egzemplarz. Polecamy!Kopicki 7553 (R8); CNG 216; Parchimowicz 1856; Friedberg 13; Dutkowski „Złoto Wazów” tom I: 301 (R7); Kaleniecki str. 281 (trzy notowania)
Cena wywoławcza:
150 000 pln
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1589, Ryga NGC MS65 (MAX) - RZADKI
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Srebro - PIĘKNY i RZADKI
Aw.: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMIRw.: Wieniec złożony z liści dębu i zboża, opleciony cierniem, napis pośrodku: TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY RUSI /  1569 - 11 SIERPNIA - 1869Bardzo rzadki wariant w srebrze. Na rancie: ARGENT. Zaledwie kilka notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Drobne ryski w polu, lekkie obicia rantu, ale medal w pięknym stanie zachowania.Na aukcji posiadamy również wariat w brązie. Warto pokusić się o zdobycie obydwu sztuk.H.-Czapski 8036 (R2) (srebro)
Cena wywoławcza:
3 500 pln