4427

Bizancjum. Justyn II (565-578). Solid, Konstantynopol

Cena wywoławcza::
1 200 pln
Cena końcowa:
2 400 pln
Przebicie:
100 %

Opis przedmiotu

Aw.: Popiersie cesarza w zbroi i hełmie na wprost, trzyma glob z wiktorią na szczycie, wokoło: DN IVSTINVS P P AVG

Rw.: Personifikacja Konstantynopola siedzi na wprost, głowę ma skierowaną w prawo, trzyma włócznię i glob zwieńczony krzyżem, w odcinku: CONOB, po bokach: VICTORIA AVGGG Δ

Połysk menniczy, ładny egzemplarz.

Sear 345

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 4,50 g Au

Rekomendowane przedmioty

Królestwo Kushan, EL Stater Shaka (305-335) - WYŚMIENITE
Królestwo Kushan, EL Stater Shaka (305-335) - WYŚMIENITE
Pięknie zachowana moneta wybita w elektronie.MAC 3573; Gobel typ 594
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Cesarstwo Rzymskie, Antoninian, Probus 276-282 n.e., Ticinum EKSTREMALNA RZADKOŚĆ
Aw: Popiersie heroiczne Probusa w lewo, cesarz trzyma włócznię.VIRTVS PROBI AVGRw: Pax stoi w lewo, trzyma berło i gałązkę oliwną, w odcinku oznaczenie mennicze VXXT.PAX AVG.Moneta nienotowana w katalogu RIC z takim oznaczeniem oficyny, wiele najlepszych kolekcji wyspecjalizowanych w Probusie nie posiada tego typu. Patyna, dobre detale.RIC 393 var. (nienotowany)
Cena wywoławcza:
500 pln
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
II RP. 8 Pułk Strzelców Konnych - Chełmno - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego o ramionach pokrytych emalią oliwkową z białym obrzeżem ze złotymi krawędziami. Pośrodku złoty wieniec laurowy z niebieskim medalionem, z numerem i inicjały „S 8 K”. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Nakrętka sygnowana GRABSKI / ŁÓDŹ. Rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania. Wymiary: 44 x 44 mm Sawicki, Wielechowski str. 222-223
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
II RP. 29 Pułk Strzelców Kaniowskich - Kalisz - RZADKA
Na wieniec laurowy nałożona emaliowana tarcza z herbem Kalisza i miniaturką odznaki pamiątkowej 2 Korpusu. Nad tarczą umieszczony srebrny Orzeł wzór 1919. Oryginalna nakrętka sygnowana „29 P.S.K”. Odznaka czteroczęściowa, w najrzadszym wariancie z emalią, wykonana tombaku srebrzonym, w zakładzie Wiktora Gontarczyka z Warszawy. Stan zachowania dobry. Ślady noszenia, wytarcia najwyższych partii reliefu, orzełek na nowo przymocowany. Duża rzadkość.Wymiary: 49 x 43 mmSawicki, Wielechowski str. 60-61
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
Odznaka dwuczęściowa, wykonana w tombaku złoconym, pokryta białą, czerwona i niebieską. Nakrętka sygnowana: FAB. GRAW. EMAL. / J. KNEDLER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 45. Na stronie odwrotnej numer 264. Stan zachowania odznaki bardzo dobry. Minimalne przetarcia emalii. Sawicki, Wielechowski str. 73Wymiary: 43 x 43 mm
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka żołnierska 81 Pułk Strzelców Grodzieński 1918, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie wydłużonego krzyża otoczonego wieńcem laurowym. Na skrzyżowaniu ramion krzyża nałożony herb Grodna w formie okrągłej tarczy czteropolowej z czerwonym krzyżem pośrodku, na tle białej emalii. Herb zwieńczony jest złotą zamkniętą koroną królewską, wzorowaną na koronie Stefana Batorego.  Na krawędziach ramion krzyża wpisano pierwszą nazwę pułku GRODZIEŃSKI P. STRZ. oraz datę powstania pułku 12 LISTOP. 1918 R. Nakrętka prawdopodobnie wykonana w okresie powojennym. Odznaka, dwuczęściowa, oficerska wykonana w srebrze, w zakładzie Józefa Michrowskiego, w Warszawie. Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania. Polecamy!Wymiary: 43 x 27 mm Sawicki, Wielechowski str. 129-130
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich nr 3  - Krosno RZADKA
II RP. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich nr 3  - Krosno RZADKA
W trójkątnej tarczy emaliowanej, w centrum tarcza słoneczna i wiązka promieni na nich skrzyżowane dwa karabiny w wieńcu laurowym, nad cyfra 3, na dole otwarta książka.Nakrętka sygnowana A. Nagalski. Stan wizualny bardzo dobry.Sawicki, Wielechowski str. 454 Wymiary 31 x 41 mm.
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.