Władysław I Herman. Denar, Kraków

Cena wywoławcza::
200 pln
460 pln
130 %

Aw.: Głowa w lewo i napis w otoku

Rw.: Budowla z trzema wieżami i napis w otoku

Odmiana z mniejszym popiersiem władcy.

Ciemna patyna.

Kopicki 32 (R1)

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 0,70 g Ag

Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
400 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu nominał 4 – GR, po bokach inicjały FS. W otoku: LXXX EX MARCA – 4 GR – PURA COL 1767Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz oceniony wyżej.Niezmiernie rzadka moneta w tak wyśmienitym stanie zachowania.Piękny blask menniczy, znakomicie zachowane detale, subtelna patyna.Polecamy do najlepszych zbiorów.Berezowski 203; Plage 276; Kopicki 2353 (podobny); Parchimowicz SAP 19.b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
August III Sas. Szóstak 1754, Lipsk NGC MS62 (MAX) – PIĘKNY
Cena wywoławcza:
800 pln
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Brąz - PIĘKNY
Aw.: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMIRw.: Wieniec złożony z liści dębu i zboża, opleciony cierniem, napis pośrodku: TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY RUSI /&nbsp; 1569 - 11 SIERPNIA - 1869Rzadki medal w tak wyszukanym stanie zachowania.Na rancie sygnatura CUIVRE.Na aukcji posiadamy również wariat w srebrze. Warto pokusić się o zdobycie obydwu sztuk.H.-Czapski 8036 (R2) (srebro)
Cena wywoławcza:
700 pln