Władysław Herman (1081-1102). Denar, Kraków - druga emisja

Cena wywoławcza::
400 pln
Cena końcowa:
1 025 pln
Przebicie:
156 %

Opis przedmiotu

Aw.: Głowa w lewo

Rw.: Budowla z trzema wieżami

Denar z drugiej emisji. Głowa króla mała.

Ładnie zachowana i w pełni czytelna moneta. 

Kopicki 32 (R1)

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 0,89 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Bogato dekorowana zbroja. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. Pod nogami lwów inicjały G-R (Gerhard Rogge). Data 1641 w kartuszu. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS GEDANENSISMennica Gdańska w latach 1640 i 1641 wykorzystała stemple półtalarów do bicia monet złotych. W 1641 roku, stemplami półtalarów wybito wielodukatówki o nominałach 2, 3 i 4 dukaty. Rada miasta nie zdecydowała się na bicie donatyw, ta seria wielodukatówek miała być monetą obiegową, miała służyć celom handlu międzynarodowego. W 1642 roku z mennicy w Gdańsku wyszła kolejna seria wieloduktów. Dopiero w 1645 roku ponownie powrócono do bicia donatyw w Gdańsku. Po raz pierwszy dwudukat pojawił się w 1858 roku, w kolekcji J. Mathego w Gdańska. Moneta jest znana jedynie w zbiorach Muzeum Zamku w Warszawie. Dwudukata z 1641 roku, nie posiadał E. H. Czapski w Krakowie. Nie był notowany także w wielkich zbiorach A. Potockiego i K. Sobańskiego. Jest to drugi znany egzemplarz na rynku numizmatycznym. Moneta z 36 aukcji domu aukcyjnego Rauch z 1986 roku.Bardzo ładne detale, drobne ryski w polu przy głowie króla. Na awersie i rewersie wiekowa kolorowa patyna. Ogromna rzadkość i jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki egzemplarz. Polecamy!Kopicki 7553 (R8); CNG 216; Parchimowicz 1856; Friedberg 13; Dutkowski „Złoto Wazów” tom I: 301 (R7); Kaleniecki str. 281 (trzy notowania)
Cena wywoławcza:
150 000 pln
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Wariant z herbem Sas na rewersie.Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym.Egzemplarz doceniony najwyższą gradingową w PCGS. Rzadkie w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 890 (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1656 IC-IT Kraków NGC AU55 (MAX) – ŁADNY
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1656 IC-IT Kraków NGC AU55 (MAX) – ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem zawiązanym na ramieniu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIM - DG REX P&amp;SRw.: Pod koroną pięciopolowy herb polsko-szwedzki. Nominał po bokach tarczy herbowej, poniżej litery I.C. W otoku: MONET ARGE REGNI PO 1656Odmiana orta krakowskiego ze szwedzkiej emisji. Głowa króla większa.Brak obwódek po obydwu stronach monety. Inicjały IC Jana Czamera pod tarczą herbową.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Menniczej świeżości moneta. Kolorowa patyna zachodząca od rantu. Dużo połysku.Kopicki 1742
Cena wywoławcza:
1 000 pln
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
August III Sas. 1/3 Talara (1/2 Guldena) 1754, Drezno NGC MS63 (MAX) - WYŚMIENITE
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi i płaszczu. W otoku: D G FRID AUGUST REX POLONIARUMRw.: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej inicjały F.W.ô.F i nominał 1/3. W otoku: DUX SAX I C M A &amp; W S R I ARCH &amp; EL 1754Piękny egzemplarz z obustronnym połyskiem menniczym i delikatną patyną dodającą uroku.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Khant 555; Merseburger 1756
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Stanisław August Poniatowski. 2 grosze (półzłotek) 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNE
Stanisław August Poniatowski. 2 grosze (półzłotek) 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNE
Aw.: Pięciopolowa tarcza herbowa pod koroną z herbem Ciołek w centralnej części. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL MDLRw.: 2 GR/ CLX EX/MARCA/ PURA/COL/1766/F.SWariant z ośmioma listkami z lewej strony tarczy herbowej na awersie. Kropka po COL.Wyśmienity egzemplarz. Blask menniczy, subtelna patyna. Świetna jakość bicia.Egzemplarz godny polecenia, zasłużenie doceniony drugą najwyższa notą w rankingu NGC.&nbsp;Kopicki 2320; Plage 242; Parchimowicz (SAP) 16.a - podobne
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław
Śląsk pod panowaniem habsburskim. Karol VI (1711-1740). Dukat 1740, Wrocław
Aw: Popiersie Karola VI w prawo, w otoku: CAROL VI D G R I S A - GE HI HU BO REXRw.: Dwugłowy orzeł cesarski pod koroną, w otoku: ARCHID AUST DUX BUR SILESIÆBardzo ładny egzemplarz z widocznym blaskiem menniczym. Lekko pofalowana powierzchnia.F.u.S. 928; Herinek 138; KM# 858
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Srebro - PIĘKNY i RZADKI
Medal 300-lecie Unii Lubelskiej 1869, Srebro - PIĘKNY i RZADKI
Aw.: Tarcza z herbami Polski, Litwy i Rusi, WOLNI Z WOLNYMI, RÓWNI Z RÓWNYMIRw.: Wieniec złożony z liści dębu i zboża, opleciony cierniem, napis pośrodku: TRZECHSETNA ROCZNICA UNII POLSKI LITWY RUSI /&nbsp; 1569 - 11 SIERPNIA - 1869Bardzo rzadki wariant w srebrze. Na rancie: ARGENT. Zaledwie kilka notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Drobne ryski w polu, lekkie obicia rantu, ale medal w pięknym stanie zachowania.Na aukcji posiadamy również wariat w brązie. Warto pokusić się o zdobycie obydwu sztuk.H.-Czapski 8036 (R2) (srebro)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Rosja, Piotr I. Rubel 1721 K, Kadaszewski Monetnyj Dwor - PIĘKNY
Rosja, Piotr I. Rubel 1721 K, Kadaszewski Monetnyj Dwor - PIĘKNY
Aw.: Popiersie cara w prawo i napis wokółRw.: Dwugłowy orzeł i napis wokółWariant z literą K na płaszczu cara.Kolorowa patyna. Dobra jakość bicia. Moneta o świetnej prezencji.&nbsp;Egzemplarz godny polecenia.Bitkin 452 (..., R)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.