4240

Kalabria, Drachma, czasy Pyrrusa (króla Epiru) jako stratega, 280 – 272 r. p. n. e.

Cena wywoławcza::
200 pln
Cena końcowa:
1 500 pln
Przebicie:
650 %

Opis przedmiotu

Aw.: Głowa Ateny w hełmie w lewo

Rw.: Sowa z rozpostartymi skrzydłami 3/4 na wprost.

Miejscowa, tęczowa patyna dodająca uroku.

Vlasto 1075ff

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 3,14 g Ag

Rekomendowane przedmioty

Królestwo Kushan, EL Stater Shaka (305-335) - WYŚMIENITE
Królestwo Kushan, EL Stater Shaka (305-335) - WYŚMIENITE
Pięknie zachowana moneta wybita w elektronie.MAC 3573; Gobel typ 594
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 1 Pułku Ułanów Krechowieckich - Augustów, wzór 1 - RZADKOŚĆ
Odznakę stanowią dwa skrzyżowane proporczyki, na których umieszczony wizerunek Orła wzoru Krechowieckiego. Na piersi Orła numer i inicjały „1 KU”. Odznaka czteroczęściowa, bez znaków probierczych na stronie odwrotnej, zaprojektowana przez Aleksandra Mazaraki, wykonana warsztacie Wiktora Gontarczyka w Warszawie. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Niezmiernie rzadki, pierwszy wzór odznaki zatwierdzony 13 grudnia 1921 roku. Stan zachowania bardzo dobry, duża rzadkość.Wymiary: 46 x 46 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
II RP. Odznaka 2 Pułk Ułanów Legionów Polskich, srebro - RZADKÓŚĆ
Odznaka w kształcie tarczy, na której wpisany inicjał i numer „2 U”. Na tarczy osadzona czapka szwoleżerska wojska Księstwa Warszawskiego. Odznaka pamiątkowa 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej  widoczna austriacka cecha srebra oraz sygnatura wykonawcy „R-S”. Mocowanie w postaci pionowej agrafki. Jedna z najrzadszych odznak w naszej ofercie aukcyjnej. Polecamy.Wymiary: 40 x 26 mmSawicki, Wielechowski str. 160
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka pamiątkowa 3 Pułk Saperów, Wilno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża, na ramionach którego daty 1921- 1929, na dolnym ramieniu: „3 P S”. W centrum emaliowana tarcza ze świętym Krzysztofem trzymającym Dzieciątko na ramieniu. Odznaka wykonana w srebrze, na stronie odwrotnej państwowa punca srebra. Nakrętka od innej odznaki, sygnowana W. GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19. Stan odznaki bardzo dobry. Lekkie spękania emalii. Rzadkość niespotykana w handlu, zwłaszcza w wersji srebrnej.Wymiary: 40 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 95
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
II RP. Odznaka 11 Pułk Piechoty - Tarnowskie Góry, srebro - RZADKA
Odznaka w kształcie krzyża, pokryta granatową emalią. Na krzyż nałożony Orzeł Polski przymocowany za pomocą dwóch drutów. Na ramionach krzyża nr pułku „11 P.P.”. Odznaka numerowana - 177, oraz ocechowana imiennikiem wytwórcy „JM” - Józef Michrowski oraz państwową puncą probierczą srebra. Nakrętka sygnowana J. MICHROWSKI / GRAWER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w pięknym stanie zachowania, bardzo rzadka w wersji srebrnej.Wymiary: 37 x 37 mm Sawicki, Wielechowski str. 40-41
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
II RP. Odznaka oficerska 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty imienia ks. Józefa Poniatowskiego - Kutno
Odznaka dwuczęściowa, wykonana w tombaku złoconym, pokryta białą, czerwona i niebieską. Nakrętka sygnowana: FAB. GRAW. EMAL. / J. KNEDLER - WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 45. Na stronie odwrotnej numer 264. Stan zachowania odznaki bardzo dobry. Minimalne przetarcia emalii. Sawicki, Wielechowski str. 73Wymiary: 43 x 43 mm
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. 3 Batalion Sanitarny - Grodno, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. 3 Batalion Sanitarny - Grodno, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża o emaliowanych ramionach. W centrum tarcza z godłem państwowym, na ramionach krzyża wypisane inicjały i lata: „3 / BS / 1920 / 1928” . Odznaka wykonana w srebrze. Na stronie odwrotnej punca z inicjałami u wytwórcy „JP” - Józef Pendrowski i państwowa cecha probiercza „800”. Wariant odznaki z grubszą czcionką liter i cyfr. Nakrętka numerowana  332. Stan samej odznaki dobry. Trudno doszukać się notowań aukcyjnych. Duża rzadkość. Wymiary: 44,5 x 45 mmSawicki, Wielechowski str. 385
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 5 Batalion Pancerny - Kraków, srebro - RZADKOŚĆ
II RP. Odznaka 5 Batalion Pancerny - Kraków, srebro - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie ośmioramiennej gwiazdy, na której emaliowany medalion z szyszakiem przymocowanym za pomocą 2 nitów. Odznaka dwuczęściowa, wykonana w srebrze, wersja oficerska. Na rewersie sygnatura: „F. MALINA KRAKÓW”, sygnatura podwykonawcy (IK - Jan Knedler), cecha warszawskiego urzędu probierczego, cecha srebra do sygnowania małych przedmiotów oraz numer 17. Nakrętka oryginalna. Jedna z najrzadszych odznak oferowanych na naszej aukcji. Polecamy!Wymiary: 39 x 39 mm Sawicki, Wielechowski str. 161-163
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.