RZADKOŚĆ R4

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy (1070-1076), Kraków - kreski

Cena wywoławcza::
500 pln
1 525 pln
205 %

Aw.: Głowa w lewo i napis

Rw.: Książę na koniu bez tarczy

Wariant z dwoma poziomymi kreskami za głową księcia i punktem powyżej.

Patyna, miejscowy nalot.

Kopicki 27 (R4)

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 0,59 g Ag

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu z tarcząPierwszego typu denar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy.Moneta datowana na lata emisji 1070-1076.Wariant z księciem trzymającym tarczę herbową.Pięknie zachowany egzemplarz ze szlachetną patyną.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Kopicki 25f (R3)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Stefan Batory. Szeląg 1581, Gdańsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Jedyny egzemplarz na świecie, który uzyskał notę MS.&nbsp;Delikatny połysk menniczy, wyraźne detale, patyna.&nbsp;Moneta trudna do zdobycia w tym stanie zachowania.Kopicki 7429 (R)
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Trzykrucierzówka 1617, Kraków PCGS MS64 (MAX) - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
400 pln
Jan II Kazimierz. Grosz 1652, Wilno PCGS MS63 (MAX)– WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Aw.: Pięciopolowa tarcza herbowa pod koroną z herbem Ciołek w centralnej części. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL MDLRw.: 2 GR/ CLX EX/MARCA/ PURA/COL/1766/F.SWariant z ośmioma listkami z lewej strony tarczy herbowej na awersie. Kropka po COL.Wyśmienity egzemplarz. Blask menniczy, subtelna patyna. Świetna jakość bicia.Egzemplarz godny polecenia, zasłużenie doceniony drugą najwyższa notą w rankingu NGC.&nbsp;Kopicki 2320; Plage 242; Parchimowicz (SAP) 16.a - podobne
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Rosja, Piotr I. Rubel 1721 K, Kadaszewski Monetnyj Dwor - PIĘKNY
Aw.: Popiersie cara w prawo i napis wokółRw.: Dwugłowy orzeł i napis wokółWariant z literą K na płaszczu cara.Kolorowa patyna. Dobra jakość bicia. Moneta o świetnej prezencji.&nbsp;Egzemplarz godny polecenia.Bitkin 452 (..., R)
Cena wywoławcza:
3 500 pln