PIEKNE

Rosja, Mikołaj II. 20 kopiejek 1910 NGC MS67+ (MAX) – PIEKNE

Cena wywoławcza::
100 pln
2 600 pln
2500 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Piękne pełne lustro mennicze.

Bitkin 109

Stan zachowania: NGC MS67+ (MAX)

Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Napis w sześciu wierszach: III / SIGIS I REX / POLONIE / DO TOCIVS / PRVSSIE / 1539Rw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSS AR TRIPLEX CIVI ELBINWariant z zapisem miasta w postaci ELBLIN.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna.&nbsp;Moneta doceniona najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Iger E.39.1.b (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt II August. Czworak (4 grosze) 1568, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Pięknie zachowana moneta.Zasłużona najwyższa nota gradingowa w PCGS.Moneta do najlepszych kolekcji.Kopicki 3313 (R1); Ivanauskas 10SA27 - 3
Cena wywoławcza:
700 pln
Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
800 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Aw.: Półpostać króla w prawo, w zbroi z koronkowym kołnierzem. Ramię przewiązane szarfą dowódcy z ozdobną kokardą za ramieniem, w dłoniach miecz oparty o ramię i jabłko królewskie.W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVSRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-40, u dołu inicjały M-S (Melchior Schirmer).W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS THORVNENSISRzadki talar toruński. Talar z datą 1640 i herbem Torunia po raz pierwszy opisany został w 1752 roku, w katalogu kolekcji Biblioteki w Lipsku. Talary tego wzoru  wybijano pod zarządem M. Schirmera, charakteryzują się wydłużonym popiersiem króla.Ładny egzemplarz. Piękna, wiekowa, kolorowa patyna. Wspaniale zachowany anioł i brama na rewersie.Kopicki 8283; Davenport 4374; CNCT 1528 (R4); Parchimowicz 1885 b; Tyszkiewicz 10 mk
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMI - DG REX PO &amp; SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na awersie.&nbsp;Piękna, kolorowa patyna. Minimalny justunek.Kopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
Aw.: W wieńcu dębowym nominał 1 / ZŁO POL / 1832. W splocie inicjały KG. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUJĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Rzadszy rocznik. Odmiana z małą głową cara.Fenomenalny detal.Plage 77; Bitkin 1003; Berezowski 1.50 zł
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-WRw.: Nominał i data 1840Wysoka nota gradingowa – trzecia najwyższa. Tylko 2 egzemplarze zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową.Wyśmienicie zachowany egzemplarz, wiekowa patyna. Bardzo rzadkie w takim stanie zachowania.Kopicki 9421; Plage 379; Bitkin 1160; Parchimowicz 1073 g
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Piękne pełne lustro mennicze.Bitkin 109
Cena wywoławcza:
100 pln