RZADKI

Rosja, Aleksander III. Medal nagrodowy szkolny Maria Fiodorowna, złoto - RZADKI

Cena wywoławcza::
6 000 pln
15 250 pln
154 %

Aw.: Popiersie Marii Fiodorowny.

Rw.: Minerwa z kagankiem i wieńcem laurowym.

Medal nagrodowy gimnazjów żeńskich za osiągnięcia w nauce.

Maria Fiodorowna, żona Aleksandra III cara Rosji 1881-1894.

Medal sporadycznie pojawiający się na aukcjach.

Wspaniale zachowane detale, dużo połysku. Ryski w polu.

Diakov 909.9 (R2)

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 25,57 g Au
Średnica: 32,8 mm

Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NGC VF30 - RZADKI TYP
Aw.: Półpostać króla z dużą głową, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POLO – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa, po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30 W otoku: SAM LIV NEC NON SV – GOT VAND Q HRI REXRzadka odmiana z większym portretem władcy i napisem POLO w legendzie awersu i VAND w legendzie rewersu.Kolorowa patyna. Moneta do najlepszych kolekcji. Kopicki 1382; Davenport 4315; H-Czapski 1610; Dostych 30.1.02 (R6)
Cena wywoławcza:
8 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1617, Gdańsk - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Przed napisem znak menniczy: łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1617Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym i urokliwą złocista patyna.&nbsp;Jeden z najpiękniejszych egzemplarz, jakie mieliśmy w ofercie aukcyjnej.&nbsp;Polecamy.Kopicki 7493 (R1); Shatalin/Grendel G17-1 (R)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
August III Sas. Ort (18 groszy) 1760, Gdańsk - RZADKA ODMIANA
Aw.: Popiersie króla w koronie i płaszczu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POL M D L R PR D S &amp; ELRw.: Opis Herb Gdańska podtrzymywany przez lwy, nad nim wieniec i liczba 18. U dołu literki RECE (Rudolf Ernst Ceckermann) i data 1760 W otoku: MON ARGENT CIVITAT GEDANENSISZnacznie rzadsza odmiana bez miecza pomiędzy gałązkami palmowymi.Lekko przetarte tło, miejscowe niedobicie, ale moneta pięknie zachowana.Kahnt 725
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Śląsk, Księstwo Karniowskie. Georg Friedrich von Brandenburg-Ansbach (1543-1603). Talar bez daty, Karniów - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie księcia w prawo, w zbroi, w otoku: MO NO ARG GEORF - MAR BRAN Z SL DVCRw.: W kątach ramion krzyża cztery tarcze herbowe, pośrodku tarcza z Orłem, w otoku: CONTRA NOS SI DEVS PROOBISJerzy Fryderyk odziedziczył po swoim ojcu Księstwo Karniowskie. Na Śląsku, w 1586 roku został też prawnym opiekunem Albrechta Fryderyka, księcia pruskiego, co wiązało się z objęciem władzy w Prusach Książęcych. Jerzy Fryderyk wybijał monety w rodzimej Brandenburgi – Frankonii, w Karniowie oraz w Prusach Książęcych. Na monetach wybijanych w Karniowie tytułował się księciem Śląska, a nie panem na Karniowie. W ten sposób podkreślał swoją dominującą pozycję, pośród lokalnych panów śląskich. Talary wybijano w latach 1586 - 1602.Wariant bez znaku mincerskiego, nienotowany w katalogu Segera.Nie udało nam się dotrzeć do notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Niezwykle rzadka moneta w bardzo ładnym stanie zachowania.&nbsp;Kopicki 5849 (R5); F.u.S. 3271 - podobny; Davenport 9332&nbsp;
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Powstanie Listopadowe. 5 złotych 1831 KG, Warszawa – PIĘKNE
Aw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z Orłem i Pogonią. U góry napis: KROLESTWO POLSKIERw.: W wieńcu: 5 / ZŁOT / POL, w splocie inicjały K G (Karol Gronau). W otoku: 17 211/625 Z GRZYW CZYST KOL ROKU 1831Przepiękna moneta z seledynową patyną i obustronnym blaskiem menniczym.Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 2749; Parchimowicz 1058; Plage 272; Bitkin 2 (R)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Rosja, Aleksander II. Rubel 1871 СПБ-НI, Petersburg – PIĘKNY
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. U dołu inicjały Н-IRw.: W wieńcu laurowo-dębowym nominał i data 1878Piękna, kolorowa patyna. Piękna kolorowa patyna, mennicze detale, lustro na całej powierzchni tła.Bitkin 84
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Aw.: Popiersie Marii Fiodorowny.Rw.: Minerwa z kagankiem i wieńcem laurowym.Medal nagrodowy gimnazjów żeńskich za osiągnięcia w nauce.Maria Fiodorowna, żona Aleksandra III cara Rosji 1881-1894. Medal sporadycznie pojawiający się na aukcjach.Wspaniale zachowane detale, dużo połysku. Ryski w polu.Diakov 909.9 (R2)
Cena wywoławcza:
6 000 pln