PIĘKNE

Cena wywoławcza::
5 000 pln
7 200 pln
44 %

Rw.: Nominał i data 1840

Wysoka nota gradingowa – trzecia najwyższa. Tylko 2 egzemplarze zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową.

Wyśmienicie zachowany egzemplarz, wiekowa patyna. Bardzo rzadkie w takim stanie zachowania.

Kopicki 9421; Plage 379; Bitkin 1160; Parchimowicz 1073 g

Stan zachowania: NGC MS64+

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków - krzyż za księciem
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu, trzymający tarczęDenar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy, wybity przed rokiem 1076.Wariant z dużym krzyżem za głową księcia księciem i rozetką pod koniem.Złotawa patyna. Bardzo ładnie zachowana moneta.Kopicki 25e (R3)
Cena wywoławcza:
1 400 pln
Zygmunt II August. Czworak (4 grosze) 1568, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Pięknie zachowana moneta.Zasłużona najwyższa nota gradingowa w PCGS.Moneta do najlepszych kolekcji.Kopicki 3313 (R1); Ivanauskas 10SA27 - 3
Cena wywoławcza:
700 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1593, Olkusz NGC MS63 (MAX), RZADKOŚĆ R5 - PIĘKNY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. U dołu znaki mennicze słoneczko i dzban. W otoku: SIGIS III D G REX - PO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. U dołu herb Topór. W otoku: GROSVS REGNI - POLONIE 1593Odmiana ze znakami menniczymi „słoneczko” i „dzban” pod popiersiem króla.Wyśmienicie zachowana moneta w urokliwej patynie.Najpiękniejszy egzemplarz jaki mieliśmy w ofercie aukcyjnej.&nbsp;Moneta zasłużenie doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Kopicki 737 (R5); Tyszkiewicz 12
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMI - DG REX PO &amp; SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na awersie.&nbsp;Piękna, kolorowa patyna. Minimalny justunek.Kopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
August III Sas. Ort (18 groszy) 1760, Gdańsk - RZADKA ODMIANA
Aw.: Popiersie króla w koronie i płaszczu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: D G AVGVSTVS III REX POL M D L R PR D S &amp; ELRw.: Opis Herb Gdańska podtrzymywany przez lwy, nad nim wieniec i liczba 18. U dołu literki RECE (Rudolf Ernst Ceckermann) i data 1760 W otoku: MON ARGENT CIVITAT GEDANENSISZnacznie rzadsza odmiana bez miecza pomiędzy gałązkami palmowymi.Lekko przetarte tło, miejscowe niedobicie, ale moneta pięknie zachowana.Kahnt 725
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Aw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CESARZ SA W ROS KRÓL POLSKIRw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Po bokach korony data 1824, u dołu inicjały I-B W otoku: 10 ZŁOTYCH POLSKICH − Z SREBRA KRAIOWEGOBardzo rzadki rocznik, wg szacowań Bitkina wybito zaledwie 513 sztukBerezowski w swoim cenniku przy tym roczniku umieścił znak zapytania traktując jego cenę jako amatorską.Dużo świeżości i połysku menniczego. Przepiękna patyna zachodząca od rantu.Moneta o bardzo dobrej prezencji, niezwykle rzadka, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Polecamy do najlepszych kolekcji monet z czasów Kongresowego Królestwa Polskiego.Kopicki 2719 (R5); Davenport 248; Plage 27 (R1); Bitkin 823 (R1); Berezowski (?); Parchimowicz 1041; Petrov 15 rub.
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Rosja. Mikołaj II. 1/2 kopiejki 1895, PCGS MS64 RB (MAX) - BITKIN R2
Niezmierni rzadki wariant ze specjalnym monogramem carskim.Moneta zasłużenie doceniana przez firmę gradingową najwyższą notą.W dużej mierze zachowana naturalna czerwień monety. Pełne lustro mennicze.Ekstremalnie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania.Bitkin 267 (R2)
Cena wywoławcza:
2 500 pln