kropka po pochodni

Powstanie Listopadowe. Dukat 1831, odmiana z kropką po pochodni NGC AU55

Cena wywoławcza::
6 000 pln
14 650 pln
144 %

Aw.:
Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał. W tle data 1831, w otoku napis, pochodnia i orzeł polski.
Rw.: W kwadracie z ornamentami napis w czterech wierszach

Znacznie rzadsza odmiana z kropką po pochodni.

Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.

Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.

Kopicki 2750 (R1); Plage 271; Parchimowicz 1059; Berezowski 531 NGC AU55

Stan zachowania: NGC AU 55

Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1593, Olkusz NGC MS63 (MAX), RZADKOŚĆ R5 - PIĘKNY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. U dołu znaki mennicze słoneczko i dzban. W otoku: SIGIS III D G REX - PO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. U dołu herb Topór. W otoku: GROSVS REGNI - POLONIE 1593Odmiana ze znakami menniczymi „słoneczko” i „dzban” pod popiersiem króla.Wyśmienicie zachowana moneta w urokliwej patynie.Najpiękniejszy egzemplarz jaki mieliśmy w ofercie aukcyjnej.&nbsp;Moneta zasłużenie doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Kopicki 737 (R5); Tyszkiewicz 12
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NGC VF30 - RZADKI TYP
Aw.: Półpostać króla z dużą głową, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS III D G REX POLO – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa, po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30 W otoku: SAM LIV NEC NON SV – GOT VAND Q HRI REXRzadka odmiana z większym portretem władcy i napisem POLO w legendzie awersu i VAND w legendzie rewersu.Kolorowa patyna. Moneta do najlepszych kolekcji. Kopicki 1382; Davenport 4315; H-Czapski 1610; Dostych 30.1.02 (R6)
Cena wywoławcza:
8 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Szeląg 1599 Ryga NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny menniczy egzemplarz, rzadki w takim stanie zachowania.Kopicki 1355
Cena wywoławcza:
120 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1632 przebitka z 1631, Gdańsk - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli tarczę z herbem miasta. Nad herbem miasta bukiet z liści palmowych z dużym liściem pośrodku. U dołu konsola, po bokach której inicjały S-B (inicjały Stanisława Bermana, dzierżawcy mennicy gdańskiej). Przed napisem rozeta płatkowa. W otoku: MON AVREA CIVI GEDANENSIS 163ZOstatni rocznik dukata gdańskiego Zygmunta III Wazy, w którym zawsze była przebijana ostatnia cyfra daty z 1 na 2. Wariant z rozetką rozpoczynająca napis na rewersie i brakiem kropki między ostatnimi cyframi daty 3-2.Minimalnie pofalowana powierzchnia, ale moneta z&nbsp; zachowanym w dużej mierze blaskiem menniczym.&nbsp;Typologicznie tożsamy dukat sprzedany na naszej 25 aukcji za ponad 63.000 złotych.Kopicki 7545 (R3); Friedberg 10; CNG 191 II a; H.-Czapski 1657; Kaleniecki s. 201; Tyszkiewicz 16; Złoto Wazów (tom I) 150. (R5)
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1614, Gdańsk – WYŚMIENITY R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1614Najrzadsza znana odmiana z kropką nad znakiem Daniela Cluvera.Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym.Rzadka pozycja, zwłaszcza w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy.Shatalin/Grendel G14-14 (R6)
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Stanisław August Poniatowski, Grosz srebrny 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (MAX) – PIĘKNY
Pierwszy rocznik groszy srebrnych - nominału wprowadzonego uniwersałem z 10 lutego 1766 roku.Piękna kolorowa patyna, spod niej wyłania się lustro mennicze.Wyselekcjonowany okaz dla najbardziej wymagających. Zasłużona najwyższa nota gradingowa w NGC.Moneta do najlepszych kolekcji.Parchimowicz (SAP) 15.a4; Plage 215; Kopicki 2300
Cena wywoławcza:
500 pln