PIĘKNY

August III Sas. Dukat 1750, Drezno - PIĘKNY

Cena wywoławcza::
10 000 pln
Cena końcowa:
18 000 pln
Przebicie:
80 %

Opis przedmiotu


Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi okrytej płaszczem

W otoku: D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C M A & W

Rw.: Pod koroną owalna tarcza polsko-saska. Pod tarczą inicjały F W O F i znak menniczy – hak.

W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1750

Pięknie zachowana moneta z bardzo głębokim lustrem menniczym - prezencja lustrzanki.

Rzadka pozycja w tym stanie zachowania. Polecamy.

Kopicki 11506; Friedberg 2845; Khant 508

Stan zachowania: 1-/2+ (UNC-/EF+)
Waga: 3,56 g Au
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków - krzyż za księciem
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków - krzyż za księciem
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu, trzymający tarczęDenar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy, wybity przed rokiem 1076.Wariant z dużym krzyżem za głową księcia księciem i rozetką pod koniem.Złotawa patyna. Bardzo ładnie zachowana moneta.Kopicki 25e (R3)
Cena wywoławcza:
1 400 pln
Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Napis w sześciu wierszach: III / SIGIS I REX / POLONIE / DO TOCIVS / PRVSSIE / 1539Rw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSS AR TRIPLEX CIVI ELBINWariant z zapisem miasta w postaci ELBLIN.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna.&nbsp;Moneta doceniona najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Iger E.39.1.b (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Aw.: Półpostać króla w koronie i zbroi, z długim mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni.W otoku: VLADIS  IIII D G  REX P O  M D LIT RVS  PRVS  MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderem Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34.W otoku: SAM LIV  NE  NO SVE GOT  VAND Q H R REXBardzo rzadka odmiana talara koronnego z PO na awersie.Minimalne ślady obiegu, wiekowa patyna dodająca uroku.Dostych 34.1.10B (R6-R7); Kopicki 1489; Davenport 4326; Hutten-Czapski 1751; Tyszkiewicz 8
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Zygmunt III Waza. Szeląg 1599 Ryga NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Szeląg 1599 Ryga NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny menniczy egzemplarz, rzadki w takim stanie zachowania.Kopicki 1355
Cena wywoławcza:
120 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj I. 1 złoty 1832 KG, Warszawa - PCGS MS63 - PIĘKNA
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj I. 1 złoty 1832 KG, Warszawa - PCGS MS63 - PIĘKNA
Aw.: W wieńcu dębowym nominał 1 / ZŁO POL / 1832. W splocie inicjały KG. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUJĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Rzadszy rocznik. Odmiana z małą głową cara.Fenomenalny detal.Plage 77; Bitkin 1003; Berezowski 1.50 zł
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Wariant z herbem Łabędź i literą W po jego prawej stronie. W tytulaturze na awersie SIG 3 D G - R P M D L.Moneta centralnie niedobita, ale z wyraźnym blaskiem menniczym.Bardzo rzadki i poszukiwany trojak wileński.Iger V.01.5.a (R4)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Aw.: Głowa księcia w prawo, z włosami przewiązanymi wstążką. W otoku: FRID AVG REX SAX DVX VARSOVRw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z orłem polskim i herbem Saksonii, opasana gałązkami palmy. Przy koronie data 18-12. U dołu inicjały I-B (Jakub Benicke). W otoku: AUREUS NUMMUS DUCAT VARSOVW 1809 roku w Księstwie Warszawskim, po burzliwych początkach, nadszedł okres porządkowania spraw gospodarczych i polityki monetarnej. Już rok później, w 1810 roku, przystępuje do pracy mennica warszawska, która zaczyna bić monety miedziane, srebrne i złote. Monety złote wybijane były na stopę dukatów holenderskich, co umożliwiało płatności międzynarodowe, a jednocześnie nawiązywało do tradycji Rzeczpospolitej i czerwonych złotych – dukatów królewskich. Dukat był najwyższym nominałem obowiązującym w Księstwie Warszawskim. Dukaty Księstwa w pięknych stanach zachowania występują bardzo rzadko. Przez krótki okres istnienia Księstwa wyemitowano jedynie dukaty z datami 1812 i 1813.Mikroryski w polu na awersie. Moneta pięknie zachowana.Kopicki 3703; Friedberg 68; Plage 117
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Powstanie Listopadowe. 5 złotych 1831 KG, Warszawa – PIĘKNE
Powstanie Listopadowe. 5 złotych 1831 KG, Warszawa – PIĘKNE
Aw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z Orłem i Pogonią. U góry napis: KROLESTWO POLSKIERw.: W wieńcu: 5 / ZŁOT / POL, w splocie inicjały K G (Karol Gronau). W otoku: 17 211/625 Z GRZYW CZYST KOL ROKU 1831Przepiękna moneta z seledynową patyną i obustronnym blaskiem menniczym.Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 2749; Parchimowicz 1058; Plage 272; Bitkin 2 (R)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.