PIĘKNY

Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Wschowa NGC MS66 (MAX) - PIĘKNY

Cena wywoławcza::
700 pln
Cena końcowa:
2 875 pln
Przebicie:
311 %

Opis przedmiotu

Aw.: Popiersie króla w prawo, w płaskiej kryzie. W otoku: SIG III D G REX PO M D L

Rw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek - Wazów. U góry nominał III. U dołu herby Lewart, po bokach litera F i skrócona data 99. Napis pośrodku: GROS ARG / TRI R PO 99

Na slabie błąd w dacie. Moneta z roku 1599. W roku 1598 nie ma trojaka wschowskiego w tym typ z zapisem tytulatury w postaci SIG III. 

Moneta miejscowo niedobita, ale z pięknym połyskiem menniczym. Najwyższa nota gradingowa na świecie. 

Iger W.99.1.b (R)

Stan zachowania: NGC MS66 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt I Stary. Grosz 1539, Gdańsk NGC MS62 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt I Stary. Grosz 1539, Gdańsk NGC MS62 (MAX) - PIĘKNY
Końcówka napisu PRVS.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Menniczy egzemplarz z nienaruszoną patyną.CNG 64.I.a; Kopicki 7323
Cena wywoławcza:
300 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Aw.: Półpostać króla w prawo, w zbroi z koronkowym kołnierzem. Ramię przewiązane szarfą dowódcy z ozdobną kokardą za ramieniem, w dłoniach miecz oparty o ramię i jabłko królewskie.W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVSRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-40, u dołu inicjały M-S (Melchior Schirmer).W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS THORVNENSISRzadki talar toruński. Talar z datą 1640 i herbem Torunia po raz pierwszy opisany został w 1752 roku, w katalogu kolekcji Biblioteki w Lipsku. Talary tego wzoru  wybijano pod zarządem M. Schirmera, charakteryzują się wydłużonym popiersiem króla.Ładny egzemplarz. Piękna, wiekowa, kolorowa patyna. Wspaniale zachowany anioł i brama na rewersie.Kopicki 8283; Davenport 4374; CNCT 1528 (R4); Parchimowicz 1885 b; Tyszkiewicz 10 mk
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1597 Gdańsk - RZADKOŚĆ R6
Zygmunt III Waza. Dukat 1597 Gdańsk - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G - REX POL ET SV D PRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą monogram PK (Philipp Klüwer), przed napisem znak menniczy ręka zbrojna. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 97Rocznik 1597 znany jest z wielu wariantów stemplowych, które w najłatwiejszy sposób możemy rozpoznać patrząc na interpunkcję. Oferowany na aukcji dukat charakteryzuję się trzykropkiem znajdującym się miedzy literami, tuz przy kryzie na awersie oraz znakiem menniczym Ręka Zbrojna odsuniętym od daty i napisu na rewersie.&nbsp;Drobne uderzenia w polu i zacięcie na rancie. Sporo połysku w tle, portret króla ładnie zachowany.&nbsp;Kopicki 7519 (R4); Friedberg 10; Kaleniecki str. 161; Tyszkiewicz 20mk; Złoto Wazów (TI) 63a (R6)&nbsp;
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 uwłaszczenie, srebro - RZADKI
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 uwłaszczenie, srebro - RZADKI
Aw.: Dziewięciowierszowy napis. W otoku: ZE SREBER POLSKICH ZŁOŻONYCH NA SPRAWĘ NARODOWĄRw.: Ukoronowana tarcza herbowa. W otoku: WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆRzadki medal wybity na pamiątkę uwłaszczenia chłopów przez Rząd Narodowy Polski w 1863 roku.Blask menniczy. Pięknie zachowana pozycja.H-Czapski 8033 (R3)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Powstanie Listopadowe. Dukat 1831, odmiana z kropką po pochodni NGC AU55
Powstanie Listopadowe. Dukat 1831, odmiana z kropką po pochodni NGC AU55
Aw.: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał. W tle data 1831, w otoku napis, pochodnia i orzeł polski.Rw.: W kwadracie z ornamentami napis w czterech wierszachZnacznie rzadsza odmiana z kropką po pochodni.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Kopicki 2750 (R1); Plage 271; Parchimowicz 1059; Berezowski 531 NGC AU55
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Polska XIX w. / Rosja. Mikołaj I. 3 ruble = 20 złotych 1835 ПД, Petersburg
Polska XIX w. / Rosja. Mikołaj I. 3 ruble = 20 złotych 1835 ПД, Petersburg
Minimalne ryski w tle, ale bardzo dobre detale.Rzadka moneta.Kopicki 9463; Friedberg 111; Plage 301; Bitkin 1076; Parchimowicz 1046 d
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-WRw.: Nominał i data 1840Wysoka nota gradingowa – trzecia najwyższa. Tylko 2 egzemplarze zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową.Wyśmienicie zachowany egzemplarz, wiekowa patyna. Bardzo rzadkie w takim stanie zachowania.Kopicki 9421; Plage 379; Bitkin 1160; Parchimowicz 1073 g
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Powstanie Listopadowe. 5 złotych 1831 KG, Warszawa – PIĘKNE
Powstanie Listopadowe. 5 złotych 1831 KG, Warszawa – PIĘKNE
Aw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z Orłem i Pogonią. U góry napis: KROLESTWO POLSKIERw.: W wieńcu: 5 / ZŁOT / POL, w splocie inicjały K G (Karol Gronau). W otoku: 17 211/625 Z GRZYW CZYST KOL ROKU 1831Przepiękna moneta z seledynową patyną i obustronnym blaskiem menniczym.Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 2749; Parchimowicz 1058; Plage 272; Bitkin 2 (R)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.