WYŚMIENITY

Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1617, Gdańsk - WYŚMIENITY

Cena wywoławcza::
2 500 pln
Cena końcowa:
9 000 pln
Przebicie:
260 %

Opis przedmiotu


Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRVS

Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Przed napisem znak menniczy: łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1617

Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym i urokliwą złocista patyna. 

Jeden z najpiękniejszych egzemplarz, jakie mieliśmy w ofercie aukcyjnej. 

Polecamy.

Kopicki 7493 (R1); Shatalin/Grendel G17-1 (R)

Stan zachowania: 1 (UNC)
Waga: 6,54 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Napis w sześciu wierszach: III / SIGIS I REX / POLONIE / DO TOCIVS / PRVSSIE / 1539Rw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSS AR TRIPLEX CIVI ELBINWariant z zapisem miasta w postaci ELBLIN.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna.&nbsp;Moneta doceniona najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Iger E.39.1.b (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. U dołu w napisie herb Sas.W otoku: VLADIS IIII DG REX POL – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34W otoku: SAM LIV NE NO SVE – GOT VAND Q HR REXNieco rzadsza odmiana z zapisem POL zamiast PO na awersie. Do wybijania talarów w 1634 roku użyto wielu różnych stempli.Ciemna patyna.Kopicki 1489; Davenport 4326; Dostych 34.1.14 (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Aw.: Półpostać króla w prawo, w zbroi z koronkowym kołnierzem. Ramię przewiązane szarfą dowódcy z ozdobną kokardą za ramieniem, w dłoniach miecz oparty o ramię i jabłko królewskie.W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVSRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-40, u dołu inicjały M-S (Melchior Schirmer).W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS THORVNENSISRzadki talar toruński. Talar z datą 1640 i herbem Torunia po raz pierwszy opisany został w 1752 roku, w katalogu kolekcji Biblioteki w Lipsku. Talary tego wzoru  wybijano pod zarządem M. Schirmera, charakteryzują się wydłużonym popiersiem króla.Ładny egzemplarz. Piękna, wiekowa, kolorowa patyna. Wspaniale zachowany anioł i brama na rewersie.Kopicki 8283; Davenport 4374; CNCT 1528 (R4); Parchimowicz 1885 b; Tyszkiewicz 10 mk
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Jan III Sobieski. Medal 1719, Klementyna Sobieska, srebro - RZADKI
Jan III Sobieski. Medal 1719, Klementyna Sobieska, srebro - RZADKI
Aw.: Popiersie księżniczki w lewo. Wokół tytulatura Klementyny jako królowej angielskiej i francuskiej Rw.: Rydwan pędzący na tle zabudowań Rzymu Medal autorstwa Otto Hameraniego z 1719 roku, dla upamiętnienia udanej ucieczki Klementyny, wnuczki Jana III Sobieskiego, żony pretendenta do tronu angielskiego Jakuba Stuarta z Innsbrucka. Była tam zaaresztowana wraz z dworem z rozkazu cesarza austriackiego, który chciał przeszkodzić jej ślubowi z Jakubem Stuartem. Jej sensacyjna ucieczka do Rzymu odbiła się szerokim echem w ówczesnym świecie. Wiekowa patyna, połysk. Wspaniałą prezencja na żywo. H-Czapski 5960
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Powstanie Listopadowe. Dukat 1831, odmiana z kropką po pochodni NGC AU55
Powstanie Listopadowe. Dukat 1831, odmiana z kropką po pochodni NGC AU55
Aw.: Stojący rycerz z mieczem i pękiem strzał. W tle data 1831, w otoku napis, pochodnia i orzeł polski.Rw.: W kwadracie z ornamentami napis w czterech wierszachZnacznie rzadsza odmiana z kropką po pochodni.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Kopicki 2750 (R1); Plage 271; Parchimowicz 1059; Berezowski 531 NGC AU55
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj I. 1 złoty 1832 KG, Warszawa - PCGS MS63 - PIĘKNA
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj I. 1 złoty 1832 KG, Warszawa - PCGS MS63 - PIĘKNA
Aw.: W wieńcu dębowym nominał 1 / ZŁO POL / 1832. W splocie inicjały KG. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUJĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Rzadszy rocznik. Odmiana z małą głową cara.Fenomenalny detal.Plage 77; Bitkin 1003; Berezowski 1.50 zł
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Aw.: Głowa księcia w prawo, z włosami przewiązanymi wstążką. W otoku: FRID AVG REX SAX DVX VARSOVRw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z orłem polskim i herbem Saksonii, opasana gałązkami palmy. Przy koronie data 18-12. U dołu inicjały I-B (Jakub Benicke). W otoku: AUREUS NUMMUS DUCAT VARSOVW 1809 roku w Księstwie Warszawskim, po burzliwych początkach, nadszedł okres porządkowania spraw gospodarczych i polityki monetarnej. Już rok później, w 1810 roku, przystępuje do pracy mennica warszawska, która zaczyna bić monety miedziane, srebrne i złote. Monety złote wybijane były na stopę dukatów holenderskich, co umożliwiało płatności międzynarodowe, a jednocześnie nawiązywało do tradycji Rzeczpospolitej i czerwonych złotych – dukatów królewskich. Dukat był najwyższym nominałem obowiązującym w Księstwie Warszawskim. Dukaty Księstwa w pięknych stanach zachowania występują bardzo rzadko. Przez krótki okres istnienia Księstwa wyemitowano jedynie dukaty z datami 1812 i 1813.Mikroryski w polu na awersie. Moneta pięknie zachowana.Kopicki 3703; Friedberg 68; Plage 117
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Rosja, Aleksander III. Medal nagrodowy szkolny Maria Fiodorowna, złoto - RZADKI
Rosja, Aleksander III. Medal nagrodowy szkolny Maria Fiodorowna, złoto - RZADKI
Aw.: Popiersie Marii Fiodorowny.Rw.: Minerwa z kagankiem i wieńcem laurowym.Medal nagrodowy gimnazjów żeńskich za osiągnięcia w nauce.Maria Fiodorowna, żona Aleksandra III cara Rosji 1881-1894. Medal sporadycznie pojawiający się na aukcjach.Wspaniale zachowane detale, dużo połysku. Ryski w polu.Diakov 909.9 (R2)
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.