PIĘKNY

Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - PIĘKNY

Cena wywoławcza::
2 500 pln
Cena końcowa:
9 350 pln
Przebicie:
274 %

Opis przedmiotu


Odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, bez kulek po bokach krzyża.

Piękna złotawa patyna dodająca uroku oraz podkreślająca wspaniałe detale.

Polecamy do najlepszych kolekcji.

Shatalin/Grendel GD12-15 (R2)

Stan zachowania: 1/1- (UNC/UNC-)
Waga: 6,55 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt III Waza. Grosz 1593, Olkusz NGC MS63 (MAX), RZADKOŚĆ R5 - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1593, Olkusz NGC MS63 (MAX), RZADKOŚĆ R5 - PIĘKNY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. U dołu znaki mennicze słoneczko i dzban. W otoku: SIGIS III D G REX - PO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. U dołu herb Topór. W otoku: GROSVS REGNI - POLONIE 1593Odmiana ze znakami menniczymi „słoneczko” i „dzban” pod popiersiem króla.Wyśmienicie zachowana moneta w urokliwej patynie.Najpiękniejszy egzemplarz jaki mieliśmy w ofercie aukcyjnej.&nbsp;Moneta zasłużenie doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Kopicki 737 (R5); Tyszkiewicz 12
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1623, Kraków NGC MS62 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1623, Kraków NGC MS62 (MAX) - PIĘKNY
Wariant z herbem Sas pod Orłem Piękny, menniczy okaz z delikatną złotawą patyną.Moneta doceniona najwyższą nota gradingową w rankingu NGC.Kopicki 809
Cena wywoławcza:
200 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. U dołu w napisie herb Sas.W otoku: VLADIS IIII DG REX POL – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34W otoku: SAM LIV NE NO SVE – GOT VAND Q HR REXNieco rzadsza odmiana z zapisem POL zamiast PO na awersie. Do wybijania talarów w 1634 roku użyto wielu różnych stempli.Ciemna patyna.Kopicki 1489; Davenport 4326; Dostych 34.1.14 (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Aw.: Półpostać króla w koronie i zbroi, z długim mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni.W otoku: VLADIS  IIII D G  REX P O  M D LIT RVS  PRVS  MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderem Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34.W otoku: SAM LIV  NE  NO SVE GOT  VAND Q H R REXBardzo rzadka odmiana talara koronnego z PO na awersie.Minimalne ślady obiegu, wiekowa patyna dodająca uroku.Dostych 34.1.10B (R6-R7); Kopicki 1489; Davenport 4326; Hutten-Czapski 1751; Tyszkiewicz 8
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Jan III Sobieski. Trojak (3 grosze) 1684, Kraków PCGS AU53 (MAX) - RZADKOŚĆ R3
Jan III Sobieski. Trojak (3 grosze) 1684, Kraków PCGS AU53 (MAX) - RZADKOŚĆ R3
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Pod popiersiem B. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R PRw.: Pomiędzy trzema tarczami herbowymi litera C. Poniżej data 16-84. U dołu w napisie herb Jelita w tarczy. Nominał III pod koroną. W otoku: GROS ARG REX - REG POLONIÆOdmiana z literą B, znakiem menniczym Gotfryda Bartscha za słowem REX. Bardzo ładny egzemplarz jak na ten typ monety. Egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego i kolorową patyną, doceniany najwyższą notą gradingowa w rankingu NGC.Kopicki 1931 (R3); Iger K.85.1.a (R3)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-WRw.: Nominał i data 1840Wysoka nota gradingowa – trzecia najwyższa. Tylko 2 egzemplarze zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową.Wyśmienicie zachowany egzemplarz, wiekowa patyna. Bardzo rzadkie w takim stanie zachowania.Kopicki 9421; Plage 379; Bitkin 1160; Parchimowicz 1073 g
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Rosja. Piotr I. Kopiejka 1709 МД, NGC AU55 BN (MAX)
Rosja. Piotr I. Kopiejka 1709 МД, NGC AU55 BN (MAX)
Moneta z piękną brązową patyną doceniona przez graderów NGC najwyższą notą na świecie – AU55 BNRzadka moneta.Bitkin 3346 (...-R1)
Cena wywoławcza:
500 pln
Rosja. Mikołaj II. 1/2 kopiejki 1895, PCGS MS64 RB (MAX) - BITKIN R2
Rosja. Mikołaj II. 1/2 kopiejki 1895, PCGS MS64 RB (MAX) - BITKIN R2
Niezmierni rzadki wariant ze specjalnym monogramem carskim.Moneta zasłużenie doceniana przez firmę gradingową najwyższą notą.W dużej mierze zachowana naturalna czerwień monety. Pełne lustro mennicze.Ekstremalnie rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania.Bitkin 267 (R2)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.