577

Jan II Kazimierz. Tymf (złotówka) 1665 AT, Bydgoszcz

Cena wywoławcza::
60 pln
185 pln
208 %

Zielonkawa patyna.

Kopicki 1788

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 5,83 g Ag

Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt I Stary. Grosz 1539, Gdańsk NGC MS62 (MAX) - PIĘKNY
Końcówka napisu PRVS.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Menniczy egzemplarz z nienaruszoną patyną.CNG 64.I.a; Kopicki 7323
Cena wywoławcza:
300 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. U dołu w napisie herb Sas.W otoku: VLADIS IIII DG REX POL – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34W otoku: SAM LIV NE NO SVE – GOT VAND Q HR REXNieco rzadsza odmiana z zapisem POL zamiast PO na awersie. Do wybijania talarów w 1634 roku użyto wielu różnych stempli.Ciemna patyna.Kopicki 1489; Davenport 4326; Dostych 34.1.14 (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Aw.: Półpostać króla w koronie i zbroi, z długim mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni.W otoku: VLADIS  IIII D G  REX P O  M D LIT RVS  PRVS  MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderem Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34.W otoku: SAM LIV  NE  NO SVE GOT  VAND Q H R REXBardzo rzadka odmiana talara koronnego z PO na awersie.Minimalne ślady obiegu, wiekowa patyna dodająca uroku.Dostych 34.1.10B (R6-R7); Kopicki 1489; Davenport 4326; Hutten-Czapski 1751; Tyszkiewicz 8
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1617, Gdańsk - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Przed napisem znak menniczy: łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1617Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym i urokliwą złocista patyna. Jeden z najpiękniejszych egzemplarz, jakie mieliśmy w ofercie aukcyjnej. Polecamy.Kopicki 7493 (R1); Shatalin/Grendel G17-1 (R)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Wschowa NGC MS66 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w płaskiej kryzie. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek - Wazów. U góry nominał III. U dołu herby Lewart, po bokach litera F i skrócona data 99. Napis pośrodku: GROS ARG / TRI R PO 99Na slabie błąd w dacie. Moneta z roku 1599. W roku 1598 nie ma trojaka wschowskiego w tym typ z zapisem tytulatury w postaci SIG III. Moneta miejscowo niedobita, ale z pięknym połyskiem menniczym. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Iger W.99.1.b (R)
Cena wywoławcza:
700 pln
Polska XIX w. / Rosja. Mikołaj I. 3 ruble = 20 złotych 1835 ПД, Petersburg
Minimalne ryski w tle, ale bardzo dobre detale.Rzadka moneta.Kopicki 9463; Friedberg 111; Plage 301; Bitkin 1076; Parchimowicz 1046 d
Cena wywoławcza:
5 000 pln