Jan ll Kazimierz. Ort (18 groszy) 1658, Poznań

Cena wywoławcza::
200 pln
Cena końcowa:
250 pln
Przebicie:
25 %

Opis przedmiotu

Wariant z 1-8 po bokach wąskiej tarczy, poniżej litery A-T.

Moneta miejscowo niedobita, ale z dobrymi detalami.

Kopicki 1758 (R); Tyszkiewicz 3 mk

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 6,29 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków - krzyż za księciem
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków - krzyż za księciem
Aw.: Głowa w lewo i napis: BOLEZLAVSRw.: Książę na koniu, trzymający tarczęDenar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy, wybity przed rokiem 1076.Wariant z dużym krzyżem za głową księcia księciem i rozetką pod koniem.Złotawa patyna. Bardzo ładnie zachowana moneta.Kopicki 25e (R3)
Cena wywoławcza:
1 400 pln
Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Napis w sześciu wierszach: III / SIGIS I REX / POLONIE / DO TOCIVS / PRVSSIE / 1539Rw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSS AR TRIPLEX CIVI ELBINWariant z zapisem miasta w postaci ELBLIN.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna.&nbsp;Moneta doceniona najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Iger E.39.1.b (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. U dołu w napisie herb Sas.W otoku: VLADIS IIII DG REX POL – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34W otoku: SAM LIV NE NO SVE – GOT VAND Q HR REXNieco rzadsza odmiana z zapisem POL zamiast PO na awersie. Do wybijania talarów w 1634 roku użyto wielu różnych stempli.Ciemna patyna.Kopicki 1489; Davenport 4326; Dostych 34.1.14 (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Władysław IV Waza. Talar 1640, Toruń NGC XF40
Aw.: Półpostać króla w prawo, w zbroi z koronkowym kołnierzem. Ramię przewiązane szarfą dowódcy z ozdobną kokardą za ramieniem, w dłoniach miecz oparty o ramię i jabłko królewskie.W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D LIT RVS PRVSRw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-40, u dołu inicjały M-S (Melchior Schirmer).W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITATIS THORVNENSISRzadki talar toruński. Talar z datą 1640 i herbem Torunia po raz pierwszy opisany został w 1752 roku, w katalogu kolekcji Biblioteki w Lipsku. Talary tego wzoru  wybijano pod zarządem M. Schirmera, charakteryzują się wydłużonym popiersiem króla.Ładny egzemplarz. Piękna, wiekowa, kolorowa patyna. Wspaniale zachowany anioł i brama na rewersie.Kopicki 8283; Davenport 4374; CNCT 1528 (R4); Parchimowicz 1885 b; Tyszkiewicz 10 mk
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1632 przebitka z 1631, Gdańsk - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Dukat 1632 przebitka z 1631, Gdańsk - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli tarczę z herbem miasta. Nad herbem miasta bukiet z liści palmowych z dużym liściem pośrodku. U dołu konsola, po bokach której inicjały S-B (inicjały Stanisława Bermana, dzierżawcy mennicy gdańskiej). Przed napisem rozeta płatkowa. W otoku: MON AVREA CIVI GEDANENSIS 163ZOstatni rocznik dukata gdańskiego Zygmunta III Wazy, w którym zawsze była przebijana ostatnia cyfra daty z 1 na 2. Wariant z rozetką rozpoczynająca napis na rewersie i brakiem kropki między ostatnimi cyframi daty 3-2.Minimalnie pofalowana powierzchnia, ale moneta z&nbsp; zachowanym w dużej mierze blaskiem menniczym.&nbsp;Typologicznie tożsamy dukat sprzedany na naszej 25 aukcji za ponad 63.000 złotych.Kopicki 7545 (R3); Friedberg 10; CNG 191 II a; H.-Czapski 1657; Kaleniecki s. 201; Tyszkiewicz 16; Złoto Wazów (tom I) 150. (R5)
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Jan II Kazimierz. Medal 1659, Gdańsk wybity na odzyskanie twierdzy Haupt przez Jana Kazimierza - PIĘKNY
Jan II Kazimierz. Medal 1659, Gdańsk wybity na odzyskanie twierdzy Haupt przez Jana Kazimierza - PIĘKNY
Aw.: Forteca pomiędzy dwoma odnogami Wisły - widok z lotu ptaka.Rw.: Napis w siedemnastu wierszach, poniżej herb Gdańska.Medal wybity z okazji odbicia z rąk Szwedów twierdzy Haupt (Głowa) przez wojska Jana Kazimierza w grudniu 1659 roku. Ciekawe topograficzne ujęcie fortecy z lotu ptaka pomiędzy dwoma odnogami Wisły. Jan Höhn junior tę oryginalną pracę wykonał jako młody adept sztuki w pracowni swego ojca, mając 18 lat. Okazały, ładnie zachowany medal, potwierdzający wspaniały kunszt XVIII-wiecznego medalierstwa&nbsp;Pozycja w wyszukanym stanie zachowania. Widoczny blask menniczy, czytelne nawet najdrobniejsze szczegóły reliefu. Lekkie przetarcie w polu.Polecamy do zaawansowanych kolekcji.Raczyński 143; H-Czapski 2132 (R3); Więcek 122
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Stanisław August Poniatowski, Grosz srebrny 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (MAX) – PIĘKNY
Stanisław August Poniatowski, Grosz srebrny 1766 FS, Warszawa NGC MS64 (MAX) – PIĘKNY
Pierwszy rocznik groszy srebrnych - nominału wprowadzonego uniwersałem z 10 lutego 1766 roku.Piękna kolorowa patyna, spod niej wyłania się lustro mennicze.Wyselekcjonowany okaz dla najbardziej wymagających. Zasłużona najwyższa nota gradingowa w NGC.Moneta do najlepszych kolekcji.Parchimowicz (SAP) 15.a4; Plage 215; Kopicki 2300
Cena wywoławcza:
500 pln
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Polska XlX w. / Rosja. Mikołaj I. 30 kopiejek = 2 złote 1840 MW, Warszawa NGC MS64+ - PIĘKNE
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod cesarską koroną, z mieczem i jabłkiem królewskim w szponach, po bokach u dołu litery M-WRw.: Nominał i data 1840Wysoka nota gradingowa – trzecia najwyższa. Tylko 2 egzemplarze zostały wyżej ocenione przez firmę gradingową.Wyśmienicie zachowany egzemplarz, wiekowa patyna. Bardzo rzadkie w takim stanie zachowania.Kopicki 9421; Plage 379; Bitkin 1160; Parchimowicz 1073 g
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.