570

Jan Kazimierz. Ort (18 groszy) 1658, Poznań

Cena wywoławcza::
200 pln
500 pln
150 %

Wariant z  1-8 po bokach wąskiej tarczy, poniżej litery A-T.

Patyna, resztki połysku w tle.

Kopicki 1758 (R)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 6,01 g Ag

Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1601, Malbork - RZADKI ROCZNIK
Aw.: Mała głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. U dołu w napisie herb Lewart. W otoku: SIGISMVN III D G − REX POL M D LRw.: Pod koroną litera M (Malbork) oraz dwie tarcze herbowe, u dołu data 1601 rozdzielona tarczą z herbową Snopek – Wazów. W otoku: GROS ARGEN SEX REG POLONIERzadki rocznik szóstaków malborskich z literą M pod koroną na rewersie. Naturalne wygięcie krążka, przez co nieznacznie wytarte najwyższe elementy reliefu na awersie. Blask menniczym. Subtelna patyna.Kopicki 1251 (R3); Tyszkiewicz 8 mk
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - PIĘKNY
Odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia, bez kulek po bokach krzyża.Piękna złotawa patyna dodająca uroku oraz podkreślająca wspaniałe detale.Polecamy do najlepszych kolekcji.Shatalin/Grendel GD12-15 (R2)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1614, Gdańsk – WYŚMIENITY R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1614Najrzadsza znana odmiana z kropką nad znakiem Daniela Cluvera.Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym.Rzadka pozycja, zwłaszcza w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy.Shatalin/Grendel G14-14 (R6)
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1617, Gdańsk - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Przed napisem znak menniczy: łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1617Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym i urokliwą złocista patyna. Jeden z najpiękniejszych egzemplarz, jakie mieliśmy w ofercie aukcyjnej. Polecamy.Kopicki 7493 (R1); Shatalin/Grendel G17-1 (R)
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Jan II Kazimierz. Medal 1659, Gdańsk wybity na odzyskanie twierdzy Haupt przez Jana Kazimierza - PIĘKNY
Aw.: Forteca pomiędzy dwoma odnogami Wisły - widok z lotu ptaka.Rw.: Napis w siedemnastu wierszach, poniżej herb Gdańska.Medal wybity z okazji odbicia z rąk Szwedów twierdzy Haupt (Głowa) przez wojska Jana Kazimierza w grudniu 1659 roku. Ciekawe topograficzne ujęcie fortecy z lotu ptaka pomiędzy dwoma odnogami Wisły. Jan Höhn junior tę oryginalną pracę wykonał jako młody adept sztuki w pracowni swego ojca, mając 18 lat. Okazały, ładnie zachowany medal, potwierdzający wspaniały kunszt XVIII-wiecznego medalierstwa Pozycja w wyszukanym stanie zachowania. Widoczny blask menniczy, czytelne nawet najdrobniejsze szczegóły reliefu. Lekkie przetarcie w polu.Polecamy do zaawansowanych kolekcji.Raczyński 143; H-Czapski 2132 (R3); Więcek 122
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Rosja, Aleksander III. Medal nagrodowy szkolny Maria Fiodorowna, złoto - RZADKI
Aw.: Popiersie Marii Fiodorowny.Rw.: Minerwa z kagankiem i wieńcem laurowym.Medal nagrodowy gimnazjów żeńskich za osiągnięcia w nauce.Maria Fiodorowna, żona Aleksandra III cara Rosji 1881-1894. Medal sporadycznie pojawiający się na aukcjach.Wspaniale zachowane detale, dużo połysku. Ryski w polu.Diakov 909.9 (R2)
Cena wywoławcza:
6 000 pln