182
RZADKI

Polska - bezkrólewie. Denar 1573, Gdańsk

Cena wywoławcza::
250 pln
Cena końcowa:
1 400 pln
Przebicie:
460 %

Opis przedmiotu

Rzadka XVI-wieczna moneta wybita w mennicy gdańskiej po śmierci króla Zygmunta II Augusta, w okresie bezkrólewia.

Wariant z kartuszem tarczy herbowej z dwunastoma łukami.

Ciemna patyna, wyraźne szczegóły.

CNG 101; Kopicki 7385 (R3)


Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 0,35 g Ag

Rekomendowane przedmioty

Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. U dołu w napisie herb Sas.W otoku: VLADIS IIII DG REX POL – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34W otoku: SAM LIV NE NO SVE – GOT VAND Q HR REXNieco rzadsza odmiana z zapisem POL zamiast PO na awersie. Do wybijania talarów w 1634 roku użyto wielu różnych stempli.Ciemna patyna.Kopicki 1489; Davenport 4326; Dostych 34.1.14 (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz
Aw.: Półpostać króla w koronie i zbroi, z długim mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni.W otoku: VLADIS  IIII D G  REX P O  M D LIT RVS  PRVS  MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderem Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34.W otoku: SAM LIV  NE  NO SVE GOT  VAND Q H R REXBardzo rzadka odmiana talara koronnego z PO na awersie.Minimalne ślady obiegu, wiekowa patyna dodająca uroku.Dostych 34.1.10B (R6-R7); Kopicki 1489; Davenport 4326; Hutten-Czapski 1751; Tyszkiewicz 8
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1597 Gdańsk - RZADKOŚĆ R6
Zygmunt III Waza. Dukat 1597 Gdańsk - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIGIS 3 D G - REX POL ET SV D PRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Nad tarczą monogram PK (Philipp Klüwer), przed napisem znak menniczy ręka zbrojna. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 97Rocznik 1597 znany jest z wielu wariantów stemplowych, które w najłatwiejszy sposób możemy rozpoznać patrząc na interpunkcję. Oferowany na aukcji dukat charakteryzuję się trzykropkiem znajdującym się miedzy literami, tuz przy kryzie na awersie oraz znakiem menniczym Ręka Zbrojna odsuniętym od daty i napisu na rewersie. Drobne uderzenia w polu i zacięcie na rancie. Sporo połysku w tle, portret króla ładnie zachowany. Kopicki 7519 (R4); Friedberg 10; Kaleniecki str. 161; Tyszkiewicz 20mk; Złoto Wazów (TI) 63a (R6) 
Cena wywoławcza:
12 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMI - DG REX PO & SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na awersie. Piękna, kolorowa patyna. Minimalny justunek.Kopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
August III Sas. Dukat 1750, Drezno - PIĘKNY
August III Sas. Dukat 1750, Drezno - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi okrytej płaszczemW otoku: D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C M A & WRw.: Pod koroną owalna tarcza polsko-saska. Pod tarczą inicjały F W O F i znak menniczy – hak.W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECT 1750Pięknie zachowana moneta z bardzo głębokim lustrem menniczym - prezencja lustrzanki.Rzadka pozycja w tym stanie zachowania. Polecamy.Kopicki 11506; Friedberg 2845; Khant 508
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj I. 1 złoty 1832 KG, Warszawa - PCGS MS63 - PIĘKNA
Królestwo Polskie/Rosja. Mikołaj I. 1 złoty 1832 KG, Warszawa - PCGS MS63 - PIĘKNA
Aw.: W wieńcu dębowym nominał 1 / ZŁO POL / 1832. W splocie inicjały KG. W otoku: MIKOŁAY I CES WSZ ROSSYI KRÓL POLSKI PANUJĄCYRw.: Głowa cara w prawo. W otoku: ALEXANDER I CES ROS WSKRZESICIEL KRÓL POLS 1815Rzadszy rocznik. Odmiana z małą głową cara.Fenomenalny detal.Plage 77; Bitkin 1003; Berezowski 1.50 zł
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Księstwo Warszawskie. Dukat 1812 IB, Warszawa - PIĘKNY
Aw.: Głowa księcia w prawo, z włosami przewiązanymi wstążką. W otoku: FRID AVG REX SAX DVX VARSOVRw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z orłem polskim i herbem Saksonii, opasana gałązkami palmy. Przy koronie data 18-12. U dołu inicjały I-B (Jakub Benicke). W otoku: AUREUS NUMMUS DUCAT VARSOVW 1809 roku w Księstwie Warszawskim, po burzliwych początkach, nadszedł okres porządkowania spraw gospodarczych i polityki monetarnej. Już rok później, w 1810 roku, przystępuje do pracy mennica warszawska, która zaczyna bić monety miedziane, srebrne i złote. Monety złote wybijane były na stopę dukatów holenderskich, co umożliwiało płatności międzynarodowe, a jednocześnie nawiązywało do tradycji Rzeczpospolitej i czerwonych złotych – dukatów królewskich. Dukat był najwyższym nominałem obowiązującym w Księstwie Warszawskim. Dukaty Księstwa w pięknych stanach zachowania występują bardzo rzadko. Przez krótki okres istnienia Księstwa wyemitowano jedynie dukaty z datami 1812 i 1813.Mikroryski w polu na awersie. Moneta pięknie zachowana.Kopicki 3703; Friedberg 68; Plage 117
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Rosja, Aleksander II. Rubel 1871 СПБ-НI, Petersburg – PIĘKNY
Rosja, Aleksander II. Rubel 1871 СПБ-НI, Petersburg – PIĘKNY
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. U dołu inicjały Н-IRw.: W wieńcu laurowo-dębowym nominał i data 1878Piękna, kolorowa patyna. Piękna kolorowa patyna, mennicze detale, lustro na całej powierzchni tła.Bitkin 84
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.