ŁADNY

Zygmunt II August. Grosz na stopę litewską 1546, Wilno PCGS AU58 (MAX)

Cena wywoławcza::
800 pln
Cena końcowa:
800 pln

Opis przedmiotu


Drugi rocznik wileńskich groszy bitych na stopę litewską. Wariant z końcówkami napisów LIT/LITV.

Jedyny egzemplarz ogradowany przez firmę PCGS.

Starannie wybita moneta z połyskiem menniczym.

Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.

Ivanauskas 6SA12-6; Kopicki 3293 (R3)

Stan zachowania: PCGS AU58 (MAX)
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Napis w sześciu wierszach: III / SIGIS I REX / POLONIE / DO TOCIVS / PRVSSIE / 1539Rw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSS AR TRIPLEX CIVI ELBINWariant z zapisem miasta w postaci ELBLIN.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna.&nbsp;Moneta doceniona najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Iger E.39.1.b (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1593, Olkusz - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Grosz 1593, Olkusz - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. U dołu znaki mennicze słoneczko i dzban. W otoku: SIGIS III D G REX - PO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. U dołu herb Topór. W otoku: GROSVS REGNI - POLONIE 1593Ładnie zachowany egzemplarz.Kopicki 738 (R5); Tyszkiewicz 12 mk.
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Władysław IV Waza. Talar 1634, Bydgoszcz NGC XF45
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. U dołu w napisie herb Sas.W otoku: VLADIS IIII DG REX POL – M D LIT RVS PRVS MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa, opasana łańcuchem z Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały I-I, poniżej data 16-34W otoku: SAM LIV NE NO SVE – GOT VAND Q HR REXNieco rzadsza odmiana z zapisem POL zamiast PO na awersie. Do wybijania talarów w 1634 roku użyto wielu różnych stempli.Ciemna patyna.Kopicki 1489; Davenport 4326; Dostych 34.1.14 (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Wschowa NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Wschowa NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w płaskiej kryzie. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek - Wazów. U góry nominał III. U dołu herby Lewart, po bokach litera F i skrócona data 99. Napis pośrodku: GROS ARG / TRI R PO 99Na slabie błąd w dacie. Moneta z roku 1599. W roku 1598 nie ma trojaka wschowskiego w tym typ z zapisem tytulatury w postaci SIG III. Moneta miejscowo niedobita, ale z pięknym połyskiem menniczym. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Iger W.99.1.b (R) 
Cena wywoławcza:
700 pln
Jan III Sobieski. Trojak (3 grosze) 1684, Kraków PCGS AU53 (MAX) - RZADKOŚĆ R3
Jan III Sobieski. Trojak (3 grosze) 1684, Kraków PCGS AU53 (MAX) - RZADKOŚĆ R3
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Pod popiersiem B. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R PRw.: Pomiędzy trzema tarczami herbowymi litera C. Poniżej data 16-84. U dołu w napisie herb Jelita w tarczy. Nominał III pod koroną. W otoku: GROS ARG REX - REG POLONIÆOdmiana z literą B, znakiem menniczym Gotfryda Bartscha za słowem REX. Bardzo ładny egzemplarz jak na ten typ monety. Egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego i kolorową patyną, doceniany najwyższą notą gradingowa w rankingu NGC.Kopicki 1931 (R3); Iger K.85.1.a (R3)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) – PIĘKNY
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) – PIĘKNY
Popiersie z szeroką koroną króla i broszą złożoną z trzech pereł. Najwyższa nota w gradingu NGC – MS 65. Egzemplarz z pięknym połyskiem menniczym i wyraźnymi detalami. Rzadka moneta w takim stanie zachowania.Kahnt 687d; Merseburger 1781; Gumowski 2158
Cena wywoławcza:
500 pln
Śląsk, Księstwo Karniowskie. Georg Friedrich von Brandenburg-Ansbach (1543-1603). Talar bez daty, Karniów - RZADKOŚĆ
Śląsk, Księstwo Karniowskie. Georg Friedrich von Brandenburg-Ansbach (1543-1603). Talar bez daty, Karniów - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie księcia w prawo, w zbroi, w otoku: MO NO ARG GEORF - MAR BRAN Z SL DVCRw.: W kątach ramion krzyża cztery tarcze herbowe, pośrodku tarcza z Orłem, w otoku: CONTRA NOS SI DEVS PROOBISJerzy Fryderyk odziedziczył po swoim ojcu Księstwo Karniowskie. Na Śląsku, w 1586 roku został też prawnym opiekunem Albrechta Fryderyka, księcia pruskiego, co wiązało się z objęciem władzy w Prusach Książęcych. Jerzy Fryderyk wybijał monety w rodzimej Brandenburgi – Frankonii, w Karniowie oraz w Prusach Książęcych. Na monetach wybijanych w Karniowie tytułował się księciem Śląska, a nie panem na Karniowie. W ten sposób podkreślał swoją dominującą pozycję, pośród lokalnych panów śląskich. Talary wybijano w latach 1586 - 1602.Wariant bez znaku mincerskiego, nienotowany w katalogu Segera.Nie udało nam się dotrzeć do notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Niezwykle rzadka moneta w bardzo ładnym stanie zachowania.&nbsp;Kopicki 5849 (R5); F.u.S. 3271 - podobny; Davenport 9332&nbsp;
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Szóstak 1765, Gdańsk NGC MS62 (MAX) – PIĘKNY
Stanisław August Poniatowski. Szóstak 1765, Gdańsk NGC MS62 (MAX) – PIĘKNY
Rewelacyjny egzemplarz o niesamowitej prezencji. Moneta bez jakichkolwiek śladów obiegu.Wyselekcjonowany okaz dla najbardziej wymagających. Zasłużona najwyższa nota gradingowa w NGC.Moneta do najlepszych kolekcji.Plage 503;Kopicki 7801; Parchimowicz (SAP) 106.b
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.