PIĘKNY

Zygmunt l Stary. Trojak (3 grosze) 1539, Elbląg NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY

Cena wywoławcza::
1 500 pln
3 000 pln
100 %

Aw.: Napis w sześciu wierszach: III / SIGIS I REX / POLONIE / DO TOCIVS / PRVSSIE / 1539

Rw.: Tarcza z herbem miasta. W otoku: GROSS AR TRIPLEX CIVI ELBIN

Wariant z zapisem miasta w postaci ELBLIN.

Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna.

Moneta doceniona najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.

Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Polecamy.

Iger E.39.1.b (R2)

Stan zachowania: NGC MS63 (MAX)