Albania, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, banknoty, 70 sztuk

Cena wywoławcza::
50 pln
1 500 pln
2900 %

Zróżnicowany zestaw. W przewadze egzemplarze z licznymi śladami obiegu.
Większość banknotów powojenna.

Stan zachowania: 1-/5- (UNC-/5-)

Grecja, Tetradrachma, 454 – 404 r.p.n.e., Ateny
Aw.: Głowa Ateny w hełmie attyckim w prawoRw.: Sowa stojąca w prawo, z głową na wprost, z lewej gałązka oliwna i półksiężyc, z prawej legenda ΑΘΕ.Piękny egzemplarz, połysk menniczy na całej powierzchni, wspaniale widoczne detale monety. SNG Cop 31.
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Królestwo Seleukidów, Tetradrachma, Antiochos VIII Epiphanes Grypos 121 - 96 r. p. n. e., Ake - Ptolemais
Aw: Głowa Antiocha w diadememie w prawoRw: W wieńcu laurowym Zeus Ouranios stoi w lewo, trzyma berło i gwiazdę pod ręką litera M, bo bokach legenda BAΣIΛEΩΣ ANTIOXOY EΠIΦANOYΣPięknie zachowana moneta z niewielkimi śladami obiegu.SC 2335.2a
Cena wywoławcza:
500 pln
Myzja, Tetradrachma Cystoforyczna, 133-67 r. p. n. e., Pergamon
Aw.: W wieńcu z liści bluszczu Cista Mystica z uchylonym wiekiem, z której wypełza wążRw.: Dwa zwinięte węże ze splecionymi ogonami i wyprostowanymi głowami, po środku kołczan ozdobiony aplustrem, przy prawej głowie gwiazda, przy lewej monogram, po bokach monogram i laska którą owija wąż, u góry AΠ.Niedobity awers, piękna patyna, atrakcyjny egzemplarz.SNG Paris 1726 - 7
Cena wywoławcza:
400 pln
Cesarstwo Rzymskie, Silikwa, Konstancjusz II 337 - 361 n. e., Sirmium
Aw: Popiersie Konstancjusza w prawo, na głowie diadem perełkowy. DN CONSTANTIVS PF AVG.Rw: Wieniec laurowy, w środku legenda VOTIS/ XXX/ MVLTIS/ XXXX, w odcinku oznaczenie mennicy •SIRM.Ciemna patyna wyostrzająca detale, lekka ryska na awersie, ale ładna i rzadsza moneta.&nbsp;RIC 17
Cena wywoławcza:
200 pln
Cesarstwo Rzymskie, Solid, Konstancjusz II 337 – 361 n. e., Konstantynopol. NGC MS 5/5 i 4/5
Aw: Popiersie Konstancjusza II w diademie perełkowym i zbroi w prawo. D N CONSTANTIVS AVG.Rw: Wiktoria siedzi na zbroi i tarczy w prawo, odbiera od kupida tarczę z dwu rzędową inskrypcją, VOT/ XV, w odcinku oznaczenie mennicy CONS. VICTORIA CONSTANTI AVG.Piękny menniczy egzemplarz doceniony przez NGC notą MS z gwiazdką, która dodawana jest tylko najlepszym egzemplarzom, które wyróżniają się spośród innych.Najładniejszy egzemplarz na rynku!Ogromna rzadkość w takim stanie zachowania - gorąco polecamy do najlepszych kolekcji.  RIC 9 (R4)
Cena wywoławcza:
9 000 pln
Anglia. Knut (1016-1035). Denar typu Pointed Helmet - ŁADNY
Aw.: Popiersie władcy w szpiczastym hełmie i laską krzyżową w lewoRw.: Krzyż z kulą pośrodku, w polach krzyża kule w obwódceBardzo ładny egzemplarz. Lekko pofalowana powierzchnia.Seaby 1158
Cena wywoławcza:
600 pln
II RP. Odznaka 19 Pułk Ułanów Wołyńskich - Ostróg, RZADKOŚĆ
Odznaka zatwierdzana 17 lutego 1925 roku, w kształcie promiennej gwiazdy orderowej, ciemno oksydowanej. Na gwieździe nałożona podkowa, na której proporczyk. Przy proporczyku istotne daty nawiązujące do historii pułku. Na podkowie umieszczony emaliowany herb województwa wołyńskiego. Nakrętka dobierana.&nbsp;Niezwykle rzadka i efektowna pozycja w ładnym stanie zachowania.Wymiary: 51 x 51 mmSawicki, Wielechowski str. 196-198
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Rosja. Order Św. Stanisława II klasa, ZŁOTO - RZADKOŚĆ - PIĘKNY
Na awersie: krzyż maltański, pokryty czerwoną emalią, pomiędzy ramionami cztery dwugłowe orły carskie, w centrum medalion otoczony wieńcem laurowym pokrytym zieloną emalią.Po upadku powstania listopadowego w 1831 Order Świętego Stanisława, podobnie jak Order Orła Białego i Order Virtuti Militari, włączono do odznaczeń rosyjskich jako najniższe z nich pod nazwą Cesarsko-Królewski Order św. Stanisława.Zmieniony został wygląd insygniów: ze środkowego medalionu awersu usunięto malowaną na porcelanie figurę św. Stanisława i zastąpiono ją splecionymi literami SS (Sanctus Stanislaus), polskie białe orły między ramionami krzyża wymienione zostały na dwugłowe orły carskie, leżące pomiędzy emaliowanymi na czerwono ramionami krzyża.Order Św. Stanisława II klasa, ZŁOTO. Cechy probiercze złota „56” (14 ct) na uchu z przełomu XIX i XX wieku. Imiennik wykonawcy IŁ oraz sygnatura wytwórcy (podwójnie nabita) na rewersie odznaczenia.Niezwykle efektowne i precyzyjnie wykonane odznaczenie w pięknym stanie zachowania. Emalie kompletne z minimalnym przetarciem wierzchniej warstwy lakieru.Gorąco polecamy. Wymiary: 49 x 52 mm (do ucha)
Cena wywoławcza:
5 000 pln