Jan III Sobieski. XIX w. Fałszerstwo talara koronnego bez daty SvP

Cena wywoławcza::
1 500 pln
6 500 pln
333 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi, pod ramieniem inicjały SVP (Spytek Pstrokoński). W otoku: IOAN III DG REX - POL M D L R P

Rw.: Pod koroną w wieńcu laurowym czteropolowa tarcza herbowa z herbem Janina Sobieskich w środku. U dołu w napisie herb Jelita (Marcina Zamojskiego, podskarbiego wielkiego koronnego). W otoku: MASO SAM KYOV VOL - PODOL POD LIV SM S C. Na rancie dewiza: INGENTIBUS AUSIS Q VIS MONSTRAT ITER

Fałszerstwo ekstremalnie rzadkiego talar bydgoskiego, wykonane prawdopodobnie w XIX wieku. Moneta o niepełnej wadze 1,5 talara - 37,41 g Ag.

Duża ciekawostka na rynku. Do monety dołączona oryginalna karteczka kolekcjonera z odręcznymi zapaskami.

Kopicki 2002 (R7) oryginał; H-Czapski 2533 (R7) oryginał; Chełmiński 1008 oryginał; Tyszkiewicz 600 oryginał

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 37,41 g Ag
Średnica: 41 mm

Jan ll Kazimierz. Ort (18 groszy) 1655, Toruń - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w koronie i w zbroi okrytej płaszczem. Na piersi łańcuch Orderu Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G R POL ET SVE M D L R P Rw.: Anioł podtrzymuje tarczę miejską, po bokach data 16-55, poniżej inicjały mennicze HI-L W otoku: MONETA NOVA CI (18) THORVNENSISOdmiana z trójkątem i inicjały HI-L na rewersie. Pięknie zachowana moneta z obustronnym połyskiem menniczym.Kopicki 8320 (R1); Tyszkiewicz 2 mk; CNCT 1618 (R2)
Cena wywoławcza:
2 400 pln
August III Sas. 1/24 talara 1756 L / EDC, Lipsk  NGC MS66 (MAX) - IDEALNE
Najwyższa nota zarówno w PCGS jak i NGC. Jedyny egzemplarz z oceną w MS!Wariant bez znaków przy L oraz talar zapisany jako THALER.Wyśmienity menniczy numizmat z mocnym połyskiem i wspaniałymi detalami. Moneta w tym stanie występuje na rynku, bardzo rzadko.Kahnt 589; Kopicki 11262; Merseburger 1768
Cena wywoławcza:
1 200 pln
August III Sas. PRÓBA Półgrosz (1/48 talara) 1753, Lipsk - MONOGRAM NGC MS62 (MAX) - RZADKOŚĆ R6
Aw.: Monogram królewski w koronie oraz data.Rw.: Nominał 48 Einen Thaler LNajwyższa nota zarówno w PCGS jak i NGC. Jedyny egzemplarz z oceną w MS! Bardzo rzadki półgrosz z monogramem królewskim zamiast tarczy herbowej, w katalogu Kahnt oznaczona jako LP, u Kopickiego R6. Moneta zdecydowanie rzadsza niż próbny grosz z monogramem z tego samego roku, który występuje w kilku odmianach.Wyśmienity menniczy numizmat z mocnym połyskiem i wspaniałymi detalami. Moneta w tym stanie nie występująca na rynku, bardzo rzadka.Egzemplarz do najlepszych kolekcji.Kahnt 602; Merseburger 1771; Kopicki 11218 (R6)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Prusy Książęce. Ort (18 groszy) 1624, Królewiec  NGC MS65 (MAX)
Aw.: Półpostać elektora w prawo, w koronie i zbroi, z berłem opartym o ramię. W otoku: GEORG WILHELM V G G M Z BRAN (znak menniczy)Rw.: Pod mitrą elektorską tarcza herbowa. Po bokach data 2-4. W otoku: D H R R ERT C V CHVRF I P Z G C B HNajwyższa nota gradingowa na świecie. Znana jest tylko jedna sztuka w tym stanie zachowania (MS65). Idealnie zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy.Moneta ekstremalnie rzadka w takim stanie zachowania. Jedyna okazja do uzupełnienia kolekcji o tak unikatowy egzemplarz.Kopicki 3917
Cena wywoławcza:
3 000 pln
August III Sas. Halerz 1756 FWoF, Drezno NGC MS65 (MAX) RZADKIE
Najwyższa nota gradingowa na świecie (patrząc zarówno na NGC jak i PCGS), jest to zarazem jedyny egzemplarz w nocie MS. Następny egzemplarz cztery noty niżej!Oznaczenie FWoF Fryderyka Wilhelma o Ferala, mincmistrza mennicy drezdeńskiej w latach 1734-64.Piękny menniczy egzemplarz, połysk menniczy w tle, wspaniałe detale, drobna moneta do najlepszych kolekcji pod względem urody.Kopicki 11162; Khant 620
Cena wywoławcza:
900 pln
Niemcy. Brandenburgia - Prusy. Friedrich II (1740-1786) Friedrichs d'or 1757 A, Berlin - PIĘKNE
Aw.: Popiersie w prawo, legenda otokowaRw.: Orzeł w koronie między chorągwiami i bronią, powyżej data 1757, u dołu oznaczenie mennicy - litera AMenniczej świeżości moneta. Rzadkie w tym stanie zachowania.Friedberg 2395; Kluge 334.3; Old. 430 b
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Livonia. Herman von Brüggeneye (1535-1549). 1 floren (dukat) 1535, Ryga - RZADKOŚĆ - UNIKAT?
Aw.: Madonna z dzieciątkiem, poniżej tarcza, po bokach litery T-R. W otoku.: HERMAN D - BRVG M LIVORw.: Wielki herb miasta Rygi - brama miejska. Nad bramą mały herb miasta - skrzyżowane klucze, pomiędzy nimi krzyż. W otoku.: MONE NOVA RIGENS 1535Hermann von Brüggenei, był wysokim urzędnikiem zakonu krzyżackiego, jako Landmeister zarządzał Inflantami Zakonu Krzyżackiego w latach 1535-1549.Rodzicami Hermanna byli Wennemar von Brüggenei i Christine von Oldenbockum. Hermann przybył do Inflant jako dziecko. Tam wstąpił do Zakonu Krzyżackiego. Od 1513 do 1519 był komendantem domu w Rydze.Po śmierci marszałka ziemskiego Johanna von dem Broele w 1529 roku zastąpił go w 1533 kiedy został mianowany przez Landmeistera Woltera von Plettenberga koadiutorem. Po śmierci Plettenberga w 1535 roku Hermann von Brüggenei zastąpił go na stanowisku mistrza ziemskiego w Inflantach.Hermann von Brüggenei cieszył się spokojnym panowaniem, ponieważ od 1531 roku panował pokój z Rosjanami przez 20 lat. Nie było też problemów z arcybiskupem Rygi. Brugia poparła Kościół rzymskokatolicki przeciwko reformacji. Brüggenei zmarł w 1549, prawdopodobnie z powodu zarazy. Jego następcą był Johann von der Recke.Nie udało nam się odnaleźć żadnego notowania tej monety. Jedyny znany nam egzemplarz na rynku.Wspaniale zachowany, połysk i delikatna patyna.Friedberg 5
Cena wywoławcza:
50 000 pln
II RP. PRÓBA srebro 10 złotych 1934,  Piłsudski orzeł strzelecki, KLIPA
Moneta wybita w 20. rocznicę wymarszu pierwszej kadrowej kompanii legionów. Nakład zaledwie 300 egzemplarzy. Jedna z najładniejszych monet okresu międzywojnia. Pięknie zachowany egzemplarz, połysk menniczy. Szlachetna patyna. Minimalne defekty mennicze przy rancie. Rzadki numizmat, wspaniała prezencja na żywo. Wymiary: 47,5 x 47,5 mm.Parchimowicz P159
Cena wywoławcza:
13 000 pln