RZADKIE

Śląsk, Księstwo Żagańskie, Albrecht von Wallenstein (1623-1634). 3 krajcary 1630, Żagań - RZADKIE

Cena wywoławcza::
600 pln
900 pln
50 %

Wszystkie monery Albrechta Wallensteina należą do rzadkich i poszukiwanych numizmatów na całym świecie.

Menniczej świeżości moneta z połyskiem. Rzadkość.

Kopicki 6696 (R); F.u.S. 2053

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 1,77 g Ag

Polska - bezkrólewie. Denar 1573, Gdańsk
Rzadka XVI-wieczna moneta wybita w mennicy gdańskiej po śmierci króla Zygmunta II Augusta, w okresie bezkrólewia.Wariant z kartuszem tarczy herbowej z dwunastoma łukami.Zielonkawa patyna, wyszczerbiony krążek,CNG 101; Kopicki 7385 (R3)
Cena wywoławcza:
150 pln
Stefan Batory. Dukat 1581, Gdańsk
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: STEPHANVS D G REX POL D PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę z herbem miasta. Między dwoma ozdobnymi krzyżami znak menniczy pierścień Kacpra Goebla, dzierżawcy mennicy w Gdańsku. W otoku: MONE NO AVR CIVI GEDANENSIS 81 Dukaty Stefana Batorego z wczesnych lat panowania należą do rzadkości. Oferowany dukat gdański z roku 1581 pojawia się na aukcjach bardzo rzadko. Resztki połysku menniczego. Egzemplarz gięty, defekty blachy. Kopicki 7442 (R4); Kurpiewski 391 (R4); Tyszkiewicz 50; Kaleniecki s. 56
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1639, Toruń - RZADKI ROCZNIK
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem na ramieniu i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D L RVS PRVS (jako przerywniki miniaturowe krzyżyki).Rw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz z herbem miasta. Po bokach data 16-39, poniżej inicjały I-I.&nbsp;W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVITA THORVNENSISRzadszy rocznik talara toruńskiego, znany zaledwie z dwóch wariantów stemplowych, w naszym przypadku odmiana z kropką rozpoczynającą legendę otokową rewersu.Lekkie wady blachy na rewersie, dobrze zachowane szczegóły jak na talara toruńskiego, wiekowa patyna.Kopicki 8280 (R3); Davenport 4375; H-Czapski 1808; CNCT 1526&nbsp;
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków - litera S, NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Głowa w lewoRw.: Książę na koniu bez tarczyNajwyższa nota gradingowa na świecie.&nbsp;Pierwszego typu denar książęcy Bolesława Szczodrego z krakowskiej mennicy.Moneta datowana na lata emisji 1070-1076. Rzadki wariant z literą „S” za władcą, ustawioną poziomo i małą literą „z”.Wyśmienicie zachowany i precyzyjnie wybity egzemplarz z najwyższą notą gradingową na świecie. Kopicki 25f (R3)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk NGC MS62 (2MAX) – RZADKI ROCZNIK
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Druga najwyższa nota gradingowa na świecie dla tego rocznika.Rzadki i ceniony rocznik ortów gdańskich, trudny do zdobycia w tak wyszukanym stanie zachowania.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, po bobach krzyża nad herbem gdańska kulki.Wiekowa patyna, ostre szczegóły, połysk. Moneta o pięknej prezencji. Polecamy.Shatalin/Grendel G12-1 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1660, Gdańsk NGC MS63 - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G REX POL &amp; SUEC M D L R PRw.: Stojąca na konsoli owalna tarcz a miejska pod trzymywana przez dwa lwy. Między łapami lwów inicjały D-L (Daniel Lesse). W otoku: MON ARGENT CIVITAT GEDANENSOdmiana z popiersiem bez rękawa i zapisem GEDANENSIS na awersie i IOAN na rewersie.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 7625 (R1); Kamiński-Kurpiewski 863 (R)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Ruś Kijowska, Wołyń XII-XIII wiek. 1/3 grzywny złota - RZADKOŚĆ
Ekstremalnie rzadka pozycja sporadycznie notowana w sprzedaży aukcyjnej.Bardzo ładny stan zachowania. Jedno naturalne nacięcia, kilka zadrapań.Grubość około 8 mm; długość 20,5 mm
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Zamość. 2 złote 1813, Oblężenie - Odmiana z dużą bombą - BARDZO ŁADNE
Dwuzłotówki wybijano ze sreber kościelnych, zajętych na polecenie dowódcy obrony Zamościa generała Maurycego Hauke. W obiegu były praktycznie przez jeden dzień, bowiem zaraz po ich wybiciu twierdza została poddana armii rosyjskiej. Do bicia miedzianych szóstaków wykorzystano sześciokrajcarówki austriackie. Po zeszlifowaniu reliefów awersu i rewersu, na tak przygotowanych krążkach, odciśnięto stemple. Stąd charakterystyczny wieniec na rancie, ślady pilników i resztki poprzedniego rysunku.Odmiana z dłuższymi gałązkami wieńca i wielką bombą. Cyfry daty 1 i 3 blisko siebie.Wyjątkowo pięknie zachowany egzemplarz. Zielonkawa patyna, moneta w pełni czytelna.Bitkin 5 (R2); Berezowski 5 zł; Plage 125
Cena wywoławcza:
5 000 pln