5023

Austria. Maria Teresa (1740-1780). 1 heller 1777, Wiedeń

Cena wywoławcza::
50 pln
120 pln
140 %

Bardzo ładnie zachowany. Rysy w polu na awersie.

Eypeltauer 228; Herinek 1660

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 1,16 g Cu

Chiny. 50 Yuan 1995 Panda NGC MS68, RZADKIE – MAŁA DATA
Rzadki typ monety z małą datą na awersie.Piękny, menniczy egzemplarz, intensywny połysk menniczy.Moneta o wadze 15.55 g Au. KM718
Cena wywoławcza:
17 000 pln
Malezja - Trengganu. ent, AH 1325 (1907) PCGS MS62 (MAX) - RZADKI
Numizmat serii cynowych monet wybitych dla lokalnego sułtana.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Rzadki numizmat w takim stanie zachowania. KM20
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Niemcy, Brandenburgia-Prusy. Friedrich I (1701-1713). Dukat 1704
Ślady wyjęcia z oprawy. Monet z zachowanym połyskiem menniczym. Nieznacznie pofalowana powierzchnia.Friedberg 2309; Martin 77
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Niemcy, Reuss-Schleiz. 3 fenigi 1855 A, NGC MS63 BN (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i doskonale zachowane detale.Rzadszy numizmat w takim stanie zachowania.KM# 70
Cena wywoławcza:
200 pln
Niemcy, Saksonia. Chrystian II, Georg Johann I i August (1591-1611). Talar 1592 HB, Drezno - ŁADNY
Aw.: Trzej bracia stojący na wprost, powyżej data, napis w otokuRw.: Wielopolowa tarcza herbowa dekorowana labrami, powyżej trzy hełmy rycerskie, litery HB, napis w otokuBlask menniczy, złotawa patyna. Bardzo ładny i starannie wybity egzemplarz.Talar trzech braci. Odmiana z środkową głową wyżej wysuniętą.Davenport 9820
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Niderlandy, Geldern Reinhold IV (1394-1402). Goldgulden (Florin d'or)  (1394-1402), Venray - RZADKI
Aw.: Święty Jan stojący na wprost, prawą ręką błogosławiący. W otoku: REINALDVS - DE IVLIA I GLRw.: Herb Evenraden otoczony czterema małymi tarczami. W otoku: MONETA OPIDID EVENRADENPofalowana powierzchnia, ale moneta czytelna. Rzadkość nawet w tym stanie zachowania.Delmonte 594 var. (R4); Friedberg 48 RARE!
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Niemcy, Saksonia. Christian II, Johann Georg I i August (1591-1611). 2 talary (doppeltaler) 1606 - RZADKI
Aw: Popiersie Krystiana w prawo, z mieczem opartym o ramię W otoku: CHRISTIAN II D G SA RO IMP ARCHIMAR ETRw.: Popiersia Jana Jerzego i Augusta zwrócone ku sobie W otoku: IOHAN GEORG ET AVGVST FRAT ET DV SA HRŁadna, wiekowa patyna na całej powierzchni monety.Egzemplarz ze starej kolekcji. Nominał nieczęsto potykany w handlu.Davenport 7565; Schnee 766; Keilitz, Kahnt 229
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Niemcy, Brunswick -Wolfenbüttel - Henryk II Młodszy (1514-1568). Talar 1568, Goslar - ŁADNY
Moneta z tytulaturą cesarza Maksymiliana II.Bardzo ładnie zachowana moneta. Patyna. Davenpotr 9052, Welter 396
Cena wywoławcza:
1 800 pln