Michał Korybut Wiśniowiecki. Dukat 1672, Gdańsk PCGS MS63 (MAX)

Aukcja 9e Grading ( 07 Maja 2016 )

20 000 PLN
Cena końcowa: 65 000 PLN
Przebicie: + 225 %

Najwyższa nota. Jedyny egzemplarz, który w NGC i PCGS otrzymał tak wysoką notę MS63. Fenomenalna sztuka − XVII-wieczna lustrzanka. W XVII w. rytownicy gdańscy wspięli się na wyżyny umiejętności w dziedzinie technik medalierskich, używanych narzędzi, precyzji przedstawiania popiersi królewskich, detali herbów miast, czcionek i ozdobników, a co również istotne − polerowania i przygotowania stempla do użycia. Oferowany egzemplarz jest tylko tego potwierdzeniem. Idealnie zachowana moneta z perfekcyjnym lustrem menniczym i idealnie zachowanymi detalami. Unikatowa moneta ze względu na stan zachowania. Gabinetowa sztuka.

Kopicki 7680 R4; Kaleniecki 456; H-Cz: 2377 R2; Kurpiewski 1136 R5
Stan zachowania: PCGS MS63 (MAX)
Waga: Złoto