Władca nieokreślony, Brakteat, Śląsk? XIII-XIV wiek?- Na łuku wieża z trzema oknami i spiczastym dachem, pod łukiem kulka

Cena wywoławcza::
100 pln
575 pln
475 %

Rysunek stempla zbliżony do budowli śląskich, niemniej atrybucja, warsztat, waga i styl nie przemawiają za Śląskiem a bardziej za Polską środkową (Kujawy –Wielkopolska).

Według Paszkiewicza (A-J-00140) jej proweniencja jest nieokreślona. Wystąpiła w skarbie z Sarbska (poz. 111) i z Wielenia (u Beyera poz. 120).

Jako monetę polską umieszczona w katalogu Kopickiego (311dr).

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 0,26 g
Średnica: 19 mm