Rosja, Aleksander I. 2 kopiejki 1825 ЕМ-ПГ, Jekaterinburg NGC MS63 BN (MAX)

Cena wywoławcza::
300 pln
975 pln
225 %

Aw.: Dwugłowy orzeł carski pod koroną, inicjały i data u dołu

Rw.: W wieńcu pod koroną nominał i oznaczenia mennicy

Najwyższa nota gradingowa na świecie.

Ciemna, brązowa patyna, połysk menniczy. Moneta w wyszukanym stanie zachowania.

Bitkin 368

Stan zachowania: NGC MS63 BN (MAX)

Zygmunt III Waza. Półtorak 1620, Bydgoszcz NGC MS64 (MAX)
Skrócona data zapisana w postaci „2-0”.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta. Kopicki 856
Cena wywoławcza:
100 pln
Jan II Kazimierz. Dwudukat koronny 1662, Kraków - RZADKOŚĆ R7
Aw.: Popiersie króla w prawo w koronie i w zbroi. Na piersi Order Złotego Runa. W napisie herb Ślepowron(Jan Kazimierz Krasiński podskarbi wielki koronny). W otoku: IO CASIMI DG EE-X POL & SVE MDLRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. Całość opasana łańcuchem Orderu Złotego Runa. Po bokach tarczy inicjały A- T (Andrzej Tymf). Litery N w napisie odwrócone. W otoku: MONETA AVREA – REGN POL 1662Dwudukat wybity w mennicy w Krakowie, pod zarządem Andrzeja Tymfa, to jedna z najładniejszych, wykonana przez wysokiej klasy medaliera moneta Jana Kazimierza . Mennica w Krakowie podczas najazdu szwedzkiego opanowana była przez Szwedów. W czasie wycofywania się wojsk szwedzkich została ograbiona i splądrowana. Organizując na nowo mennicę Andrzej Tymf sprowadził najnowsze urządzenia mennicze, które pozwoliły na zorganizowanie wydajnego i nowoczesnego przedsiębiorstwa. Andrzej Tymf zatrudnił też wysokiej klasy medalierów. Uwidoczniło się to natychmiast w wyglądzie monet, popiersie króla zostało artystycznie wykonane, precyzyjnie odtworzono zdobienia zbroi, broszę podtrzymującą płaszcz i detale tarczy herbowej. Monety stały się małymi arcydziełami polskiego baroku.Dwudukaty z roku 1662 wybijano za pomocą jednego stempla awersu, który połączono z dwoma rewersami. Rewersy różnią się tylko interpunkcją. Z racji swojej urody są cenione i poszukiwane przez kolekcjonerów. Dwudukat ten pojawił się n aukcji zaledwie trzy razy, posiadali go m.in.  Z. Chełmiński i K. Sobański. O rzadkości świadczy również fakt iż dwudukata nie notujemy w  kolekcji E. Hutten Czapskiego.Znacznie rzadsza odmiana z dwukropkiem po POL.Bardzo ładny egzemplarz. Delikatna wiekowa patyna i przebijający menniczy połysk. Duża rzadkość na rynku – polecamy do zaawansowanych kolekcji jako ozdobę złotych monet koronnych.Moneta posiada oryginalną karteczkę z 1997 roku z Aukcji 42 UBS.Kopicki 1918 (R6), Friedberg.89; H.-Cz. (-) ; Kaleniecki (-) ; Dutkowski (Złoto Wazów).K257 (R7)
Cena wywoławcza:
80 000 pln
August II Mocny. Talar 1707, Drezno - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w zbroi z płaszczem przypiętym broszą do ramienia.W otoku: D G FRID AUG REX POL − DUX SAX I C M A &amp; W Rw.: Pod dużą koroną czteropolowy kartusz herbowy z małą tarczą Saksonii w środku. Wokoło 6 małych tarcz herbowych, u dołu data 1707, inicjały I-L-H (Jan Wawrzyniec Holland) oraz hak, znak menniczy mennicy w Dreźnie.W otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR Na awersie przetarte tło, rewers z dużą ilością naturalnego połysku. Moneta wcześniej fachowo umieszczona w oprawie niewpływającej na stan zachowania. Zdecydowanie najładniejszy talar tego typ, z jakim mieliśmy do czynienia. Rzadka pozycja już w tym stanie zachowania. Polecamy. Kopicki 10973; Davenport 2649; Kahnt 106; Schnee 1004
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Rosja. Katarzyna I. Rubel 1727, Petersburg - PIĘKNY
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie i napisyRw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, nominał i data 1727Wariant z dwoma gniazdami przy ogonie Orła.Wspaniale lustra mennicze, znakomicie zachowane nawet najdrobniejsze szczegóły reliefu. Niezmiernie rzadka monet w tak wyszukanym stanie zachowania. Egzemplarz wyjęty ze slabu NGC z oceną MS.Polecamy do najlepszych kolekcji. Bitkin 47; Petrov 3,5 rub.
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Aw.: Dwugłowy orzeł carski pod koroną, inicjały i data u dołuRw.: W wieńcu pod koroną nominał i oznaczenia mennicyNajwyższa nota gradingowa na świecie.Ciemna, brązowa patyna, połysk menniczy. Moneta w wyszukanym stanie zachowania. Bitkin 368
Cena wywoławcza:
300 pln
Rosja, Aleksander III. 1/4 kopiejki 1886 СПБ, Petersburg NGC MS66+ BN (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienity menniczy egzemplarz. Połysk, brązowa patyna.Rzadsza moneta w takim stanie zachowania. Bitkin 209
Cena wywoławcza:
150 pln
Rosja. Anna. Rubel 1737, Moskwa NGC AU58 - PIĘKNY
Aw.: Popiersie carycy w prawo, w małej koronie, legenda otokowa. Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną, nominał i data 1737 Bardzo atrakcyjny egzemplarz z dużą ilości połysku menniczego. Rewers absolutnie menniczy, na awersie typowe płytkie bicie portretu carycy.&nbsp;Wspaniała prezencja na żywo Bitkin 199; Petrov 15 rub.
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Śląsk, Karol VI (1711-1740). Dukat 1714, Wrocław - BARDZO RZADKI
Aw.: Popiersie cesarza w prawo. W otoku: CAROLUS VI D G RO IM S A GE HIS H B REX +Rw.: Ukoronowany dwugłowy Orzeł cesarski. W otoku: ARCHID AV STR DVX BVR S SIL 1714 Resztki połysku menniczego, lekkie przetarcie najwyższych elementów reliefu. Bardzo rzadki dukat z mennicy wrocławskiej. F.u.S. 840; Herinek 115
Cena wywoławcza:
8 000 pln