Polska XlX w. 3 ruble = 20 złotych 1834, Petersburg, lustrzanka, NGC PF64 najwyższa nota na świecie

Aukcja 8 ( 03 Październik 2015 )

30 000 PLN
Cena końcowa: 72 000 PLN
Przebicie: + 140 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski, po dwóch stronach ogona inicjały P-D (Paweł Daniłow).

Rw.: Legenda otokowa, nominał i data 1834

Polskie monety z XIX wieku, kiedy to byliśmy pod zaborem rosyjskim, w menniczych stanach zachowania występują niezwykle rzadko. Numizmaty wybite stemplem lustrzanym to już prawdziwe UNIKATY. Nasz egzemplarz nie dość, że wybity stemplem lustrzanym to dodatkowo jeszcze potwierdzony certyfikatem NGC PF64. Jedyna moneta 20 złotych 1834 jaka otrzymała notę PF. UNIKAT. Ekstremalnie rzadki numizmat.
Moneta najwyższej klasy. Stary grading firmy NGC (najbardziej ceniony wśród kolekcjonerów).

Wspaniale zachowane detale i bardzo głębokie lustro mennicze.
Najładniej zachowany egzemplarz trzyrublówki jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Zdecydowanie polecamy.

Kopicki 9461; Friedberg 111; Bitkin 1075 R; Plage 299; Berezowski 35

Stan zachowania: PF 64 (PF 6F)
Waga: Złoto Au .
Średnica: -

Aukcja 8
03, Październik 2015
Hotel Westin